Uchodźcy uciekają z Portugalii. „To masowe zjawisko”

Już blisko 40% tzw. uchodźców przyjętych przez Portugalię uciekło z tego kraju. Większość z nich skierowało się do Niemiec, Francji, Szwecji, Belgii i Holandii.

Jak poinformował w poniedziałek minister ds. koordynacji polityki rządowej Eduardo Cabrita, przyjmowani od ub.r. przez Portugalię tzw. uchodźcy z Azji i Afryki masowo opuszczają terytorium tego kraju.

„Portugalia nie jest wymarzonym kierunkiem dla uchodźców. Uważam, że powinniśmy poprawić komunikację z tymi osobami, szczególnie w zakresie lepszego wyjaśnienia im powinności, jakie mają wobec naszego kraju, czyli państwa przyjmującego” – powiedział Cabrita.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy znacznie wzrosła liczba uciekających tzw. uchodźców z Portugalii. Od kwietnia liczba uciekających przekroczyła 474 osób z 1255.

Szacuje się, że średnio rodzina uchodźców w Portugalii otrzymuje od państwa około 450 euro z zasiłków socjalnych.

źródło: PAP

65 komentarz do “Uchodźcy uciekają z Portugalii. „To masowe zjawisko”

  1. @Stefan
   Dlatego bodajże gey werchorfsztad che wprowadzenia socjalu w jednej wysokości w całej łunii (niedługo chyba będzie to łuna) łewropejskiej. Ale myślę, że nawet jakby jakimś cudem to odpaliło, to ci przypalani będą siedzieć w swoich już zajętych dzielnicach.

     1. @Marcin Opus
      A wiesz coś w tym jest, ale nie jestem pewien czy akurat w tym konkretnym przypadku. No bo powiedz mi, po jakie licho mieliby likwidować swojego misjonarza?

     2. @lolo ktory nie pisze
      Myślę, że mają w tym zakresie mieszane uczucia, coś jak widzieć teściową spadającą w Twoim nowym samochodzie w przepaść. grin

     3. @Marcin Opus
      No wiesz co do tych ucuć… mam znajomego, który swoją teściową, już nieżyjącą, bardzo chwalił. Rzeczywiście złota kobieta. No ale ją trenował kilkanaście lat…
      Co do naszego „bohatera” to całkiem możliwe. Mniam. Ale mi się jednak wydaje, iż muzułmanie w tym wypadku nie maja „mieszanych ucuć”. W ogóle raczej chyba uczuć nie mają poza chuciami… Więc… oni chyba jednak bardzo dobrze wiedzą, że Bergoglio jest z ich gliny ulepiony.

  1. wszyscy normalni ludzie o tym doskonale wiedza ze w 99,99% to banda degeneratow ktorzy jada po seks i pieniadze za lezenie bykiem do gory ja…mi zostala stworzona mozliwosc to przyjezdzaja i beda przyjezdzac dopoki sie socjale nie pokoncza i panstwa nie pobankrutuja a wtedy zacznie sie rzeźnia.

 1. Skoro tam mogą liczyć na większe pieniądze i na bardziej przychylne im prawo, to nic dziwnego, że uciekają. Gdyby do nas ich wysłano, to również, by uciekli na Zachód, bo w Polsce bieda. A wyobraźcie sobie jak lewactwo, by to przekręciło i zwaliło wszystko na ksenofobię i faszyzm polaków, a nie na prawdziwy powód.

 2. No proszę. Portugalia, taki ciepły i piękny kraj. A muzułmanie, pochodzący z podobnych ciepłych krajów wolą do zimnej Szwecji. Ano tak, w Portugalii trzeba pracować, aby coś mieć. Może jakby wszystkie kraje ograniczyły zasiłki dla nierobów, to skończyłby się exodus. W końcu Unia niech sobie nakazuje przyjmowanie, ale chyba nie ma takiego prawa, aby zmusić państwo członkowskie do dawania sutych zasiłków. Nie każdy kraj na to stać. I już jest sposób, aby zniechęcić islamską zarazę.

  1. Ich tez nikt nie zniecheca, wrecz zachecaja ich do przyjazdu do Europy, podajac, ze dostana u nas wszelkie dobra (dom, samochod, socjal).

   Jest to zgodne z programem elyt, ktore chca nimi zalac Europe.

   Poza tym, zaopatruje sie ich w smartfony, broszurki, itd.
   Troszcza sie o nich organizacjei i adwokaci.
   Wiec gdzie problem? Zyc nie umierac.

   Ale najwazniejsze to unijne prawo, ktore ich chroni, a nas gnoi.

  1. i darmowy seks bez zobowiazan i jakiejkowiek odpowiedzialnosci co wazne w zgodzie z ich tzw religia, no to jada, dziwi nas to dlaczego w zdecydowanej wiekszosci sa to mlodzi faceci w wieku poborowym ???

 3. Dlatego ze Portugalia pobcinala zasilki w kryzysie. Widzialem jzu wczesniej jakis filmik z uchdoizca z senegaluw Portugali, mowil ze jedzie do Norwegii bo tam zasilki sporo wieksze. Na pytania czy uwaza zyc tak na czyjs koszt, i czy chcialby utrzymywac kogos na swoj koszt nie umial odpowiedziec.

 4. do Polski nie przyjdą jak się dowiedzą jaka u nas straszna bieda, ale TAKA BIEDA taka aż biedna , że syn byłego prezydenta PL Bolka kradnie świeczki zapachowe z Biedronki … czy może być gorsza bieda

 5. „Portugalia nie jest wymarzonym kierunkiem dla uchodźców. Uważam, że powinniśmy poprawić komunikację z tymi osobami, szczególnie w zakresie lepszego wyjaśnienia im powinności, jakie mają wobec naszego kraju, czyli państwa przyjmującego”

  Toż jak poprawimy komunikację i wyjaśnimy im dokładnie ich powinności, to spieprzą wszyscy co do jednego.

 6. własnie czytam, ze „We Francji islamiści nadal budują „dwa nowe meczety tygodniowo”. Oczywiście demokracje zachodnie nie żądają, od świata arabskiego, by uznał prawo mieszkających tam chrześcijan do budowania kościołów. Zamiast tego zachodnia opinia publiczna przyzwyczaiła się do myśli, że meczety należą do krajobrazu Europy, podczas gdy ekstremistyczni muzułmanie niszczą kościoły w Syrii i Iraku Jeśli nie chcemy przegrać wojny ideologicznej przeciwko islamowi, nie jest zbyt późno, by odwrócić ten trend – ale czas szybko ucieka.

   1. We Francji jest ponad 25 milionów muzułmanów. Ilu z nich upoważnionych do głosowania trudno powiedzieć. Oczywiście kontrolujący proces wyborczy establishment tak czy siak działa na korzyść Macrona (objawem jest np. zamknięcie lokali wyborczych na konserwatywniejszej prowincji o godzinę wcześniej niż w znacznie bardziej zlewaczałych i zislamizowanych miastach).

  1. Europa zachodnia jest już stracona,.Hierarchowie kościoła byli zbyt miłosierni dla muzułmanów( całowanie koranu, mycie kopytek itp). Jedynym ratunkiem jest zdelegalizowanie islamu, ale żaden kraj się na to nie odważy.

  1. Niestety Wilders nie rządzi i ma w zasadzie tyle samo do powiedzenia co wcześniej. Nawet gdyby zdobył 60% to reszta by się skrzyknęła i jakimś sposobem utworzyła „rząd mniejszościowy” nie dopuszczając go do władzy.

 7. Bardzo dobrze. Portugalia w ten sposób oczyszcza się z tego niechcianego przez normalnych obywateli towarzystwa kłopotliwych przybyszy beżowych i czarnych. Ale to co najważniejsze w tym wszystkim to skoro uciekają z bezpiecznej Portugalii która daje im zasiłki ale niższe niż te w Niemczech, Francji, Szwecji, Belgii i Holandii to w takim razie czy oni na pewno są uchodźcami czy raczej imigrantami i to nie żadnymi ekonomicznymi tylko socjalnymi ?

 8. To jest proste to nie są uchodźcy, tylko zwykłe nieroby,które chcą się załapać na socjal! A że Portugalia nie jest tak bogata jak Niemcy no to stamtąd uciekają. Ale niech pieprzone media niech nikomu nie próbują nikomu wmówić, że to są „biedni” uchodźcy!!!!

Dodaj komentarz