Przywódcy 28 państw członkowskich Unii Europejskiej porozumieli się co do programu powstrzymującego falę migracji z Afryki Północnej podczas szczytu UE na Malcie.

Unia Europejska chce, aby w bieżącym roku nie przybyły do Europy przez Morze Śródziemne dziesiątki tysięcy imigrantów. Tylko rok wcześniej tą drogą na Stary Kontynent wybrało się 180 tys. tzw. uchodźców. Tysiące przypłaciło podróż życiem.

Głowy państw i szefowie rządów krajów unijnych uchwalili podczas szczytu na Malcie dziesięciopunktowy program, który ma na celu zamknięcie popularnego śródziemnomorskiego szlaku migracji. Przewiduje on przede wszystkim wzmocnioną współpracę z Libią. Ten nękany od lat wojną domową kraj jest głównym krajem tranzytowym dla imigrantów, którzy z Afryki planują przedostać się do Europy.

Program przewiduje szybkie wyszkolenie i wyposażenie libijskiej straży przybrzeżnej, aby mogła uniemożliwiać nielegalne przeprawy przez Morze Śródziemne i zwalczać przemyt ludzi. Wówczas tzw. uchodźcy musieliby pozostać w Libii. Tam mają znaleźć schronienie w odpowiednich ośrodkach. Program zakłada także finansowanie kampanii informujących o niebezpieczeństwach nielegalnej migracji oraz projektów wspierających powrót do kraju.

Unijne plany spotkały się z ostrą krytyką organizacji pomagającym imigrantom. Oxfam zaznacza, że współpraca z Libią, która służy przede wszystkim odparciu imigrantów, narusza podstawowe wartości europejskie. Pro Asyl i Stowarzyszenie Organizacji Charytatywnych wystosowały list otwarty do Angeli Merkel, w którym mówiły o „osiągnięciu przez europejską politykę migracyjną krytycznego punktu”.

Merkel tymczasem opowiada się za umocnieniem współpracy. „Sytuacja migrantów w Libii jest dramatyczna” – powiedziała i dodała: „Potrzebujemy politycznego rozwiązania dla stabilnej Libii, a to wymaga jeszcze wielu starań”.

Także w Libii celem jest „walka z nielegalnym przemytem ludzi i poprawa sytuacji uchodźców”. Ma to nastąpić we współpracy z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) oraz Międzynarodową Organizacją ds. Migracji. „W tym kontekście będziemy również rozmawiać o przyszłości nowego systemu azylowego w Europie” – poinformowała Merkel.

Z kolei kanclerz Austrii Christian Kern wezwał Stany Zjednoczone do udziału w rozwiązywaniu kryzysu imigracyjnego. „Nie ma wątpliwości, że Ameryka jest współodpowiedzialna za napływ uchodźców przez swoje militarne interwencje” – stwierdził.

źródło: dw.com/dpa

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

61
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
25 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
bkkkkMonikaEwaxxmaru2nina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dagmara
Gość
Dagmara

,,dziesięciopunktowy program na powstrzymanie migracji,, wymyślony na szybko, na odwal – po co ? Tylko z jednego powodu – żeby zwykli zjadacze chleba w UE nie zaczeli pytać co unijni politycy robią i za co biorą pieniądze. WG zasady niech swołocz ma i sie cieszy. Ja niezmiennie powtarzam jesli nie… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@Dagmara
Dobre!!! Dagmara duży plus!!!

Asgard4444
Gość

Dokładnie.
Wystarczy w sumie jeden punkt – pilnować granic.

Jan III
Gość
Jan III

Zgadzam się w 100%. Po co marnować pieniądze na szkolenia i wyposażenie libijskiej straży granicznej, skoro każde z państw UE ma swoje służby??? Wysłać ich na morze śródziemne i zatopić kilka łodzi z tzw. „uchodźcami” ewentualnie odholować do wybrzeża Afryki i dopiero zatopić

Zetiks
Gość
Zetiks

Tacy to „uchodźcy z Libii” ,że aż przybywają z głębi Afryki.Dobrowolnie udają się do Libii,która jest ich dworcem do burdelu zwanego Europą.Do tej Libii niby ogarniętej wojną dostają się DOBROWOLNIE.To już przyzna Traktowanie tych „migrantów” jako uviekających przed wojną uchodźców to kpina z człowieka.

Marcin Opus
Gość

@Jan III
Jak to, po co?
Wyjadą specjaliści na szkolenia, będą mieszkać gdzieś w Libii, trzeba będzie ogłosić przetargi na szkolenie, ubranie, kwaterunek i takie tam. Wiesz, ile kasy wpadnie organizatorom?

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

to przedstawienie medialne na potrzeby wyborcze, poza tym trzeba pokazac ze cos sie robi, podpisuje nowe porozumienia itp. a ze jest to droga do wyprowadzania publicznych pieniedzy to inna sprawa, lewactwo robi co chce

easyrider
Gość

Inna możliwość – udać chęć działania żeby nie przerżnąć wyborów we Francji, Rzeszy i Holandii. Żadna wymiana rządzących nie jest możliwa a jeżeli nawet, to i tak niczego to nie zmieni. Unia musi zostać zmieniona na luźny związek suwerennych państw, które po prostu ze sobą współpracują gospodarczo. Alternatywą jest rozpad… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Trzeba być idiotą żeby się z Tobą nie zgodzić. A z drugiej strony zobacz jak lewactwo w Europie boi się nadchodzących wyborów. Ryzykują nawet konfrontacją z innymi lewackimi organizacjami jak:
Pro Asyl i Stowarzyszenie Organizacji Charytatywnych.
I jeszcze o ile to jest prawdziwy konflikt a ile pozorny nastawiony na publikę.

easyrider
Gość

@888 Myślę, że dla euroliber-lewactwa najważniejszym obecnie celem operacyjnym jest po prostu wygrać najbliższe wybory. To ostatni etap, podczas którego stracimy wszystko, bo w ciągu kolejnych czterech lat napłynie tyle tego motłochu i tak umocnią się w swoich żądaniach, że nie zmienimy później już kompletnie niczego. Dlatego rzucą ostatnie rezerwy… Czytaj więcej »

Dawid
Gość
Dawid

dokładnie

Logic1
Gość

Problem w tym że nie da się zmienić UE w taki luźny związek. Nie z tymi ludzmi u steru i nie z zlewaczałymi wyborcami co ich popierają. Ci ludzie maja łby skazone marksizmem oni nie pujdą na żadne rozluźnienie beda raczej dążyć do spuperpaństwa za wszelką cenę nawet za cenę… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

„Nie z tymi ludzmi u steru i nie z zlewaczałymi wyborcami co ich popierają.”
——————————————-
Trzeba sięgnąć głębiej, do tych, którzy pociągają za sznurki…………. tu konieczny byłby raczej ponowny „Endlösung”. Dopiero wtedy możliwe byłyby zmiany.

prawyobywatel
Gość

No i chyba każdy z nas myślał o takiej Unii, a co wyszło? W takim stanie, jak dziś, to nas też pogrążą..

maru2
Gość

Moim skromnym zdaniem innej perspektywy jak rozpad i tak nie ma. Teraz jeszcze jest ostatni moment na decyzję czy zrobić to świadomie żeby mniej bolało, czy poczekać aż samo się rozpadnie ale z wielkim bólem (albo bulem jak kto woli) i wielkim hukiem. Patrząc na tych co na unijnych stołkach… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość
Dagmara

jeszce jedna sprawa – odpowiedzialność zbiorowa (ciekawe zjawisko) podam na moim przykładze. Kiedyś BOSS stworzył zespół kilko-osobowy do robienia rzeczy: nazwijmy je A, B, C i D – no i nasz zespół to robił – siedzieliśmy kawka, herbatka, cisteczka, ploteczki i żarciki….. i tak tak oczywiście praca. Wyniki były jakie… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość
Dagmara

sorry za błędy smile

Marcin Opus
Gość

Sorry za wytyki ale chyba znasz moją dewizę. wink

Karbulot
Gość

Pan Wojtek Cejrowski wyraźnie powiedział, że Unia zajmuje się problemem emigracji tak, aby się nim nie zajmować. Aby nic się nie zmieniło. Dużo gadania, bicia piany, nadzwyczajne szczyty. Tylko aby uspokoić tych, co jeszcze wierzą że Unia coś robi. Unia nie robi jednak nic. Dopóki cymbały pokroju Merkel, Schulz czy… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Karbulot To nie wystarczy i wiesz o tym dobrze. Teraz podział na prawicę i lewicę jest już czysto umowny. Nawet ludzie z tzw. prawicy samocenzurują swoje wypowiedzi i nie nazywają rzeczy po imieniu. Uważasz, że tzw. prawicowe rządy nakażą siłowe, czyli także z użyciem ostrej amunicji zatrzymanie kolorowych? Celowo „zaczepiam”… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

@easyrider
Tak, przedstawiłem je wcześniej. W tym artykule, gdzie się wymienialiśmy poglądami. Tam przedstawiłem 12 czy 13 punktów nieco mniej drastycznych od Twoich, a które obrzydziłyby życie w Europie muzułmanom.

easyrider
Gość

@Karbulot Nie wyświetliło się, że odpowiedziałeś w tamtej rozmowie. Zaraz przeczytam te punkty i tam coś skrobnę. A odnośnie tego co tutaj to zapytam: Obrzydziłyby do tego stopnia, żeby ci którzy przybywali od w lat 70-tych i ich potomkowie wynieśli się stąd? Jeżeli nie, to niczego nie osiągamy. Mnożą się… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@Dagmara ,,rządzących” To jest jak w Misiu, co udowadnia, że UE to taki socjalizm bis. Po co jest ten miś? Nikt nie więc, więc nikt się nie zapyta. Tak samo jest z tym programem, nikt się nie zapyta o poszczególne punkty. Natomiast ja pozwolę sobie zacytować skromnie siebie sprzed kilku… Czytaj więcej »

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Może przynajmniej Tusk popykał a Lewandowski pojadł i zakąsił smile

ania
Gość
ania

Typowe ruchy pozorowane, które nic nie dadzą. Wszyscy wiemy, że wystarczy zlikwidować socjale i zapowiedzieć, że pobyt w Europie jest możliwy TYLKO pod warunkiem podjęcia uczciwej pracy w celu utrzymania się, a problem zniknie. No ale przecież nie o to chodzi. Socjalizm bohatersko walczy z problemami które sam stworzył, a… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@Ania
Zapomniałaś podać autora cytatu: Kisiel.

ania
Gość
ania

Oczywiście, że to nie mój cytat Nie to jest tu najważniejsze. Chodziło mi o zwrócenie uwagi na istotę rozwiązywania problemów w ustroju socjalistycznym. W przypadku niewydolnej, opartej na marksistowskich korzeniach Unii Europejskiej, jest to szczególnie jaskrawo widoczne. Wydaje mi się (może się mylę), że nie wszyscy użytkownicy ndie.pl są świadomi… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Wystarczy jeden punkt: DEPORT Afryki do Afryki i zawsze deport, jeśli komuś z Afryki pomylą się kierunki i skieruje się do Europy.

przemq
Gość

Znając „unie”, to żaden z tych punktów nie wejdzie w życie albo wejdzie tylko na papierze i jebeallahy dalej będą wiosłować do ojropy

Bies
Gość

Jako społeczeństwo płacimy podatki i utrzymujemy straż graniczną, która ma nas chronić.
Od samego początku nie rozumiem problemu nachodźców. Jest granica, wojsko, ostra amunicja, w czym problem ?
Śniade chłopaki z ajfonami szybko by się dowiedzieli jak sytuacja wygląda.

Damian
Gość
Damian

@bies: W samo sedno, myślę dokładnie tak samo. Oni są jak dzieci które sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić. Ktoś tu kiedyś link podał do filmu pokazującego jak broni swe granice Izrael a jak Europa. Śmiech na sali

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Bo izrael właśnie ma głupich gojów w Europie, żeby tak się „broniła”

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Do 1:45 standard a potem to tylko żenada
https://www.youtube.com/watch?v=FJ63V4T0seE

Asgard4444
Gość

I tak powinnmo być.
Inaczej co rok będzie kolejna fala, a Merkolowe cycki będą ciągle biadolić i siać ferment.

ania
Gość
ania

wielokrotnie była o tym mowa, ale przypomnę – tu nie ma mowy o przypadkowości. Jest to celowe sprowadzanie muzułmanów do Europy w celu siania zamętu i w ostateczności wzięcia europejskich społeczeństw „za pysk” za pomocą wspólnej armii europejskiej. Tzw. domknięcie integracji europejskiej, nad którą ostro pracuje w Parlamencie Europejskim „grupa… Czytaj więcej »

Logic1
Gość

Wiec ciekawe co zrobi PIS jak nikt poza grupą wyszechradzka nie poprze reformy UE, wiecej dostaniemy ultimatum albo godzimy sie na walute euro oddajemy kompetencje rządu do brukseli czyli godzimy sie na zalanie nas brudasami. Coś mi sie widzi że w tym najpóźniej w 2018 bedziemy już poza UE. PiS… Czytaj więcej »

malabiala
Gość
malabiala

Wysłać im Sorosa. Wprowadzi antykoncepcję, aborcję kult homo i feminizm z naczelnym hasłem: ,,śmierć dla życia”i w ciągu dwóch pokoleń problem sam się rozwiąże.

kiszka
Gość

Punkt pierwszy : strzał w stopę. Punkt drugi: strzał w dłoń. Punkt trzeci: strzał w kolano. Punkt czwarty: strzał w łokieć. Punkt piąty: strzał w biodro. Punkt szósty : strzał bark. Punkt siódmy : strzał brzuch. Punkt ósmy: strzał w szyję. Punkt dziewiąty: strzał w serce. Punkt dziesiąty : strzał… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@kiszka
Można to nazwać ,,bingo” albo ,,oczko” lol

unijna banda debili
Gość
unijna banda debili

Czy naprawdę ci unijni przywódcy są takimi debilami? Nie sądzę, wydaje mi się, że dostają kasę, żeby takich udawać, co zresztą bardzo dobrze im wychodzi. Cały ten „kryzys” można zażegnać w kilka tygodni. Pomijam tu nawet najbardziej oczywiste rozwiązanie polegające na obronie granic. Wystarczy tylko przestać na lewo i prawo… Czytaj więcej »

Arek
Gość
Arek

To mydlenie oczu i gra na czas. Gdyby naprawdę chciano zatrzymać nielegalnych muslimów, to powinni np. Włosi odstawiać od razu do Libii „uratowanych”. Za przemyt muslim płaci minimum 5 tys. Euro, więc przy grozbie odstawki do Libii i małej szansie dotarcia do Włoch -wogóle by nie próbował płynąć (bo to… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

To oni w ogóle chcą powtrzymać napływ pastowanych pastuchów? Nic poza pustosłowiem na to nie wskazuje. Gdyby faktycznie chcieli, to ostre środki zostałyby zastosowane dużo wcześniej. Skoro nie zostały, to znaczy, że możliwości są tylko dwie. Pierwsza – są to marionetki, które niby rządzą ale w rzeczywistości wykonują zaplanowane wytyczne… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

To są dobre pomysły tyle ze ta propozycja wyszła od ue w co nie wierze ale podstawa to nie budowanie dla nich ośrodków, nie rozdawanie im mieszkań oraz zmniejszenie socjalu wtedy napływ masowy się skończy co nieznaczy ze tego napływu nie będzie

Asgard4444
Gość

Wystarczy ochrona granic i moze zakaz socjalu do nowych „imigrantów”

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie, potrzebują tego programu by udawać że coś robią zwłaszcza że zbliżają się wybory we Francji, Niemczech
a sytuacja coraz gorsza jak w Szwecji.

asdasda
Gość
asdasda

A tak będzie.

1. Przyjmujmy imigrantów.
2-10. Patrz punkt pierwszy.

ehhhhh

Vrede
Gość
Vrede

Rosja rozwiązałaby ten „problem” w dwa dni. Wysłałaby dwa kutry. Jeden z bandytami, którzy mordowaliby tych „imigrantów” na tych pontonach, a drugi z kamerą, która transmitowałaby to w TV. Za parę dni byłoby po problemie, bo nikt na przejażdżkę morzem już by się nie pisał. UE powinna być mądrzejsza i… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3193050/Oxfam-spends-25-funds-wages-running-costs-Charity-spent-103m-year-including-700-000-bonuses-senior-staff.html Oto czym jest Oxfam: Tylko 298 milionów funtów z totalnego budżetu 400 mln funtów poszło na działalność charytatywną. Siedmiu preziów zarobiło 700 000 funtów włączając w to czesne dla trójki dzieci uczących się w prywatnych szkołach. Jeden z preziów zarobił 122, 5 tys. funciaków. Dailymail ujawnił, że szkolono ludzi… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Następna organizacja chcąca przyjąć wszystkich. Ci którzy nie znają niemieckiego niech przeglądną ich bannery i plakaty.

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/friederike-beck/betreutes-fliehen-george-soros-und-das-netzwerk-um-pro-asyl.html

Są odpowiedzialni za akcję WELCOME TO EUROPE, niejaki Gyorgi Soros entuzjastycznie im pomaga.