Salah Jaidah, przewodniczący Islamskich Finansów i przewodniczący katarskiej dywizji Deutsche Bank wezmą udział w inauguracji Stowarzyszenia Islamskiej Bankowości i Finansów na Uniwersytecie Oxfordzkim, które ma na celu wspieranie rozwoju islamskich finansów na Zachodzie

Wprowadzenie finansowości za bazie prawa szariatu nieuchronnie zainspiruje kolejne życzenia muzułmańskiej społeczności w Brytanii, jednak rząd Davida Camerona zdaje się tym nie przejmować. Jest za to dumny, że Brytania jest drugą stolicą islamskich finansów poza Bliskim Wschodem.

Agencja prasowa Ahlul Bayt podała, iż w dniu 12 lutego 2014 odbędzie się inauguracja Stowarzyszenia Islamskiej Bankowości i Finansów na Uniwersytecie Oxfordzkim. W uroczystości będą brać udział Salah Jaidah, przewodniczący Islamskich Finansów, szef katarskiej dywizji Deutsche Bank, a także Nigel Denison, dyrektor głownego Banku w Londynie, wiceprzewodniczący Gatehouse Bank Azeemah Zaheer. Nie zabraknie również Baronowej Warsi z Partii Konserwatywnej, szefowej Globalnej Finansowości i Inwestycji Islamskiej.

Zdaniem baronowej Warsi, rozwój islamskiej bankowości to ogromne osiągnięcie: ‘Islamskie finanse rozrastają się 50% szybciej niż tradycyjna bankowość, a Brytania dokłada starań, by być częścią w ich postępującym rozwoju. Londyn już jest zachodnią stolicą islamskiej bankowości i finansów poza samym światem islamskim. Jednak chcemy iść dalej – chcemy, by cała Brytania została światową kolebką islamskich finansów.

Ostatni rok był znaczący dla islamskich finansów w Wielkiej Brytanii. Między innymi, wprowadziliśmy oddział islamskich finansów w rządzie oraz zorganizowaliśmy Światowe Islamskie Forum Ekonomiczne, pierwsze poza światem muzułmańskim. W tej chwili dążymy do stworzenia pierwszej obligacji, sukuk, która spełni standardy prawa Szariatu. Mamy nadzieję, że rok 2014 będzie równie ekscytujący co poprzedni.

Warto wspomnieć, ze już dzisiaj muzułmanie mają możliwość założenia konta bankowego zgodnie z szariatem z mniejszymi odsetkami. Na brytyjskich uniwersytetach, które nazywają się świeckimi, w bibliotekach już goszczą podręczniki, a także organizowane są kursy z Islamskich Finansów.

Źródło: ABNA.ir

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
mjas1PeterbobWeronika KaniaMagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Peter
Gość
Peter

Magdalena H.B. może nam przybliżyć uroki szariatowej ekonomii?
O tych cudownych warunkach spełniania marzeń?
Jaki istniejący instrument finansowy przypomina ta islamska bankowość?
A przy okazji może wyjaśni nam pojęcia: zakat, dżizja, charadż.

Largo
Gość

Nie karm trolla, ona się sprzedała Islamusowi, nic Ci nie powie prawdziwego, to zakłamana suka, jej słowa są jak jad, trzeba ją zbanować, aby nikt z tej strony nie uznał przez przypadek, że Islam to w istocie religia pokoju…

Magdalena
Gość
Magdalena

Ja Ciebie nie obrażam, Ty nie masz prawa obrażać mnie. Nie mam po co kłamać. A jeśli ktoś tak pomyśli i się doedukuje, to tylko lepiej dla niego.

Largo
Gość

W tym sęk, ja Cię obrażam słowami, Ty mnie obrażasz kłamstwem jakie piszesz na ndie.pl!
Oby nikt nie czytał Twoich postów, oprócz Twoich wróg ( a masz ich już przynajmniej 4 beze mnie wink ), bo kłamstwo powinno być karane, a tym bardziej takie które naraża bezpieczeństwo narodowe…

Magdalena
Gość
Magdalena

Uwierz, że inne zdanie od Twojego to nie kłamstwo. A ja mówię samą prawdę, potwierdzoną przez profesorów Wydziału Orientalistycznego i inne książki orientalistów.

Largo
Gość

Tak, przez panią dr jakąś tam, która się wystawiła na pośmiewisko i Pani orientalistka, która też się sprzedała Islamowi Dobrze wiedzieć, że jesteś nieomylna i wszyscy się mylimy, dzięki Ci Pani oświecona za nauki, które mnie zbawią Nie ośmieszaj się, bo ludzie zwariują ze śmiechu, czemu Twój ciapaty facet nie… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Bo on przez parę lat odpowiadał na głupkowate pytania i ma już dosyć. Poza tym, nie zna polskiego. I co Cię on interesuje? Czy ja się pytam o Twój zwiazek? I nie obrażaj go, bo nic Ci nie zrobił. Jest wielu orientalistów, nie tylko ci, których nazwiska gościły na tej… Czytaj więcej »

Largo
Gość

A jak powiem, że nie podoba mi się fakt, że ten ciapak tu jest to co? Wymień mi tych ‚orientalistów’ ze wschodu, sprawdzimy ich Moim możesz się interesować, mi to zwisa, nie zwiążę się na pewno z ciapatą, bo nie umiałbym jej ‚dopier****’ jak ona by oczekiwała… Zresztą, nie zniósłbym… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Wiesz, akurat bicie kobiety nie jest obowiązkiem muzułmanina i nie wszyscy co 2 minuty mówią o Allahu. Ale wiąż się z kim chcesz. Jeśli powiesz to do niego i przy świadkach, już ja się postaram znaleźć paragraf. Nazwiska orientalistów, którzy tam CZĘSTO JEŻDŻĄ, by napisać książki: prof. Pachniak- zajmuje się… Czytaj więcej »

mjas1
Gość
mjas1

czlowieku, na kazdy argument masz juz wypracowana odpowiedz „sprzedala sie islamowi”, a nie masz zadnych dowodow. przez takich jak ty przeciwnicy islamu w Polsce uwazani sa za oszolomow

tomek_slaskie
Gość
tomek_slaskie

+Largo Polecam sprawdzić w sieci,Świadome Kłamstwo u muslimów wink

Largo
Gość

Spoko, myślę, że nie ma problemu się zgadać z tej strony, myślę, że ndie.pl stworzy opór przeciw islamizacji Polski i Europy.

Magdalena
Gość
Magdalena

Opiera się ona na innych odsetkach, np w Iranie odsetki od lokat to 26%. A więc pieniądze w bankach zarabiają na siebie realne pieniądze, co prowadzi do podwyższenia stopy życiowej. A nie jak w naszym systemie, że na wszystkim zarabia nie inwestujący, a bank (chyba że Ciebie 9% rocznie satysfakcjonuje).… Czytaj więcej »

Irena Kwasniewska
Gość
Irena Kwasniewska

Magdalena Habibi Babadi-ja napisze krotko mieszkam pracuje po porostu zyje w UK i to jak ciapaci sie tutaj rozpanoszyli to jest masakra jakas nawet angole nienawidza ciapatych a to co sie dzieje w londynie to juz przechodz wszystko byly islamskie patrole i znaki ktore mowily ze to ich ziemie itd…jakie… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

A nie- muzułmanie oczywiście nie zdradzają, nie popełniają grzechów przeciw swoim religiom… Tekst „bo Allah śpi”, „daleko od domu, to nie widzi” i inne takie to zwykłe zbywanie nie- muzułmanów. Bo chrześcijan nikt nie pyta „dlaczego, skoro religia Ci nie pozwala, uprawiasz seks przed ślubem?” to też są ludzie, nie… Czytaj więcej »

bob
Gość
bob

no i co z tego że chodzą do kościoła i zdradzają, jakim prawem to oceniasz co robią inni, co jesteś lepsza, stoisz ponad nami, jesteś Bogiem? co z obłuda, muzułmanki uprawiają sex analny, przed ślubem żeby błony nie stracić, muzułmanie gwałcą zbiorowo chrześcijanki i zabijają, bo tak mówi księga, że… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Pokazuję tylko, że jest tak samo w każdej religii. A Ty kim jesteś, by oceniać muzułmanów? To tacy sami ludzie, jak my, z grzechami, błędami, swoimi tradycjami i religią. Odpowiedziałam na komentarz o zdradzających muzulmanach, uczyniono z tego zarzut. Gdy to samo napisałam o chrześcijanach okazuje się, że nie mogę… Czytaj więcej »

bob
Gość
bob

jest istotna różnica wyznawcy innych religii robią złe rzeczy, bo błądzą, nie zaprzeczam, ale muzułmanie robią potworne te wszystkie rzeczy z powodów religijnych. Biblia i Jezus zdecydowanie zakazuje tego co robią muzułmanie, to co Wam wpaja się od dziecka zabijanie, kłamstwo, gwałty, nawet jak już osiągniecie pokój, jak już wszystkich… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Bo oczywiście tylko muzułmanie gwałcą? Inne gwałty się nie zdarzają? I to oczywiste, że kazda religia ma swoje przesłanie. To tylko potwierdza tezę, że islam nie jest dla Europy- nie rozumiecie ani zależności, ani tego systemu religijnego. Dla Was jest po prostu zbyt egzotyczny, tajemniczy. A wokół islamu narosło w… Czytaj więcej »

bob
Gość
bob

http://shariaunveiled.wordpress.com/2014/01/02/sweden-islams-raping-fields/ Sweden’s National Crime Prevention Council 2013 reports indicate 6,000 Rapes and 17,000 Sexual Assaults of Women. Furthermore, only 23% are reported meaning there were an estimated 24,000 Rapes and 68,000 Sexual Assaults. Nearly 100% are committed by Muslim immigrants. Urząd Prewencji Kryminalnej Szwecji raportuje, że 2013 zgwałcono 6000 kobiet… Czytaj więcej »

Sauron
Gość
Sauron

Jak ktoś kiedyś już powiedział każda cywilizacja jest kulturą, nie każda kultura jest cywilizacją. Już sporo narozrabiali, przydałoby się jeszcze coś konkretnego, a Europa się zamknie dla nich jak ostatnio Szwajcaria. Przeszło 50% Niemców i Francuzow widzi w tej sekcie zagrożenie.

Magdalena
Gość
Magdalena

Islam to nie sekta, tylko religia. Co do sekt- istnieją sety muzułmańskie, tak samo jak każdej innej religii.
Co do definicji cywilizacji- nawet grupka koczowników jest cywilizacją. A Arabowie stworzyli wielkie imperia. Czy więc nie jest to, inna od nasze, cywilizacja?

Sauron
Gość
Sauron

Sekta to mało – raczej ustrój polityczny. Islam zniszczył dawne cywilizacje Arabskie. Obecnie takie kraje jak Iran,Egipt,Syria,Afganistan czy Sudan sukcesywnie destabilizowane są przez islam. Wystarczy spojrzeć kto walczy po stronie rebeliantów „Syryjskich” – bynajmniej nie rzekomo uciemiężony naród Syryjski. Z resztą Ty już jesteś jak zombie, więc nie rozmowa z… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Wiele jest tam małżeństw mieszanych (akurat ślub brałam w Danii, sama widziałam). Islam zakłada jedność państwa i religii, jednak ustrój jest w miarę dowolny. I nie zniszczył cywilizacji arabskich, bo z nich wyrósł. Jesli chodzi o Iran, to przynajmniej trzyma ludzi razem, co niestety nie udało się Pahlavim. Jesli chodzi… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł

Małe pytanko: rozumiem, że wyszła Pani za muzułmanina. OK, spoko. Czy przyjęła pani religie męża?

Magdalena
Gość
Magdalena

Nie, nie jest to obowiązkowe. A ja nie mam zamiaru przejmować żadnej religii. Co nie przeszkadza w rozumieniu jej. I patrząc na procesy, jakie zachodzą w spoleczenstwie od wieków, inna religia by się tam nie sprawdziła. Pomimo różnic w kulturze, historii i doktrynach, islam ich łączy i pomaga się nawzajem… Czytaj więcej »

Peter
Gość
Peter

Spokojnie poczekałem, aż Magdalena H.B. się skompromituje kolejny raz (po historii Polski i Hiszpanii). Po jej nieudolnych wywodach widzimy jak durni i zakłamani są muzułmanie. Barwnie opisane przez nią oprocentowanie jest niezgodne z koranem (2:275, 2:276, 2:278, 3:130). W szariacie nie ma oprocentowania, lichwa jest zakazana. Pożyczki działają w sposób… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Akurat historię obu tych krajów mam, a z czasów reconquisty pisałam pracę.
Banki nie są charytatywne (w chrześcijaństwie lichwa też jest zakazana), dlatego oprocentowanie kredytów jest niskie, banki wspomagają organizacje charytatywne, czego w zachodnim świecie nie uswiadczysz.
Co do podatków dla innowierców- Europa też miała je przez stulecia, pomimo wszechobecnego miłosierdzia.

Largo
Gość

Miała… czas przeszły, czy my wspominamy czasy średniowiecza? W średniowieczu z tego co wiem nie było leasingu? To co wspierają banki Islamskie zostanie tajemnicą, jeżeli wspiera Państwa to niestety, kasa w części idzie na akcje terrorystyczne do których nikt nie przypiszę wagi politycznej, bo kto by się dał wystawić do… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Właśnie, w Europie bez rozdziału byłoby identycznie. Wszystko- podatki dla innowierców też. A oni tam nie chcą rozdziału religii i państwa. Nie możesz im tego nakazać.
Miłosierdzie, które u chrześcijan znalazło sie przez zoroastryzm, w islamie też jest.
A poza organizacjami terrorystycznymi są jeszcze fundacje pomagające ubogim.

Peter
Gość
Peter

Magdalena H.B. pogrąża się coraz bardziej i coraz bardziej pokazuje nam obrzydliwe oblicze islamu. W którym kraju europejskim nałożone są podatki pogłówne na muzułmanów, przy jednoczesnym zwolnieniu „niewiernych”? Czy w szariacie pożyczkobiorca nie płaci rat powiększonych o dochód banku? Płaci, tylko dochód jest kwotowy (stały) a nie wyliczony procentowo. Jakie… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

Takie podatki znikają TYLKO przy rozdziale religii i państwa. A oni tam nie chcą tego rozdzielać. Naliczanie kwotowe czy procentowe to kwestia zapisu- i tak sobie policzysz, ile trzeba oddać czy też jaki to jest procent. Jest to tylko bardziej przejrzyste dla obywatela. A bank z tego zysku opłaca pensje,… Czytaj więcej »

Peter
Gość
Peter

Ośmieszasz się kolejny raz i demaskujesz ohydne oblicze islamu. Islam to chora ideologia, której częścią składową jest szariat. Szariat to „prawne usankcjonowanie” zezwierzęcenia muzułów. Oni nie mogą tego „rozdzielić”. Jeśli chodzi o twoją wiedzę ekonomiczną, jak widzimy, jest ona na poziomie prymitywów z VIII wieku. Wiesz miernoto co to są… Czytaj więcej »

Peter
Gość
Peter

Magdalena H.B. Jeszcze obnażając twoją nieudolność poinformuję, że spółki prawa handlowego (np. banki) płacą podatek dochodowy od osób prawnych, czyli CIT. I nie robi się tego wg uznania. Płacone są miesięczne zaliczki a podatek rozliczany jest rocznie. Dlaczego muzuły prezentują taki żenujący poziom umysłowy?

PS. O podatkach:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-banki-placa-podatku-2502360.html

Magdalena
Gość
Magdalena

Sądzisz, że w krajach muzułmańskich nie ma podatków. Otóż są. Pobierane rocznie (na podstawie dokumentow potwierdzających dochód z działalności). A obowiązek składek na fundacje to zupełnie inna rzecz niż podatek odprowadzany do budżetu. W końcu państwo też się musi z czegoś utrzymywać.

bob
Gość
bob

Madziu, powiedz nam co muzułmanie osiągnęli, jakaś duża firma?, producent czegokolwiek, samochodów?, elektroniki? bo z tego co widzimy to produkują tylko terrorystów i wysadzają się w powietrze siejąc grozę o terror na całym świecie. Współczuję im z całego serca, to takie smutne, że widzi się ich z maczetami te ich… Czytaj więcej »

Peter
Gość
Peter

Sama się pogrążasz. Zacytuję twoje nieudolne kłamstwo: „A bank z tego zysku opłaca pensje, podatki, wspomaga organizacje. U nas banki robią to, gdy chcą. Tam jest to prawnie nakazane.” Wykazałem twoją niewiedzę, brak znajomości elementarnych pojęć ekonomicznych. Nie masz żadnego rzeczowego argumentu na obronę swoich bredni. Niech jak najwięcej osób… Czytaj więcej »