Logotyp AI

W drugą rocznicę podpisania porozumienia UE-Turcja, w niedzielę Amnesty International chciało zwrócić uwagę na los tzw. uchodźców z obozów w Turcji i Grecji. Domagają się od Unii „dotrzymania swoich obietnic i przyjęcia uchodźców”.

„Poznaniacy solidaryzują się z uchodźcami” – donoszą lokalne media w Poznaniu. Trudno jednak o tym tutaj mówić, bowiem na manifestacji w Poznaniu w parku Adama Mickiewicza uczestniczyło około dziesięciu osób, większość to wolontariusze Amnesty International (AI). Organizatorzy mieli ze sobą duży transparent „Porozumienie UE-Turcja to więzienie dla uchodźców i uchodźczyń”.

„Właśnie teraz przypada druga rocznica podpisania traktatu między Unią Europejską i Turcją, przez który ludzi zatrzymywani są na wyspach. Muszą tam czekać na wydanie zgody na pobyt na ternie państw Unii Europejskiej. Warunki w jakich żyją uchodźcy są tragiczne, obozy są przepełnione, w jednym namiocie mieszka po kilka osób. Część z nich umiera z powodu wyziębienia” – mówi Joanna Łopion z AI.

„Budowanie murów tych fizycznych i tych niewidocznych nie zatrzyma ludzi próbujących odbudować swoje życie w bezpieczeństwie. Europejscy liderzy muszą dotrzymać swoich obietnic i przyjąć uchodźców z Turcji, państw UE: Grecji i Włoch” – powiedziała Aleksandra Fertlińska, koordynatorka kampanii w Amnesty International.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

78
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
43 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
50 Comment authors
UEexit`18AntylewakhalinaONZ mafiosoUExit `18 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o