foto: pixabay.com

W jednej z najbardziej ubogaconych kulturowo dzielnic Sztokholmu, powstanie największy w Skandynawii ośrodek islamski za niemal 12 milionów dolarów.

Dzielnica Sztokholmu Rinkeby, jest zamieszkiwana w większości przez muzułmańskich imigrantów z Somalii – w tym miejscu powstanie na 5 tysiącach metrów kwadratowych, za sumę 11,5 mln dolarów meczet, szkoła, biblioteka, centrum sportowe i kawiarnia.

Skąd pieniądze na budowę tak dużego centrum islamskiego? Tego nie wiadomo, Ibrahim Borali, wiceprezes fundacji zajmującej się budową centrum powiedział, że „środki pochodzą od osób wierzących w Allaha”.

Projekt islamskiego centrum przygotował szwedzki architekt Jonan Celsing od lat zauroczony architekturą arabską Bliskiego Wschodu.

Rinkeby należy do stref no-go, gdzie policjanci boją się podejmować interwencję, jeśli już to robią, to tylko w dużych grupach po kilka radiowozów. Takie działania są konieczne, gdyż konfrontacja z muzułmańskimi imigrantami jest niemal pewna.

pch24.pl

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
belzebubShiftBiałyasztar szeranAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mistrz
Gość
mistrz

Ale mają fajnie tak być ubogaconymi nie to co polski katolicki zaścianek cuchnacy zapijaczonym mężczyzną w depresji. Tam Pani Gretkowska i inne femosie dostałyby genderowego olśnienia smile

Archer
Użytkownik

I dlatego rozne Gretkowskie, Srody i inna swolocz ‚wyzwala kobiety’ w Polsce a nie w muzulmanskich dzielnicach Sztokholmu, gdzie mogloby sie to skonczyc powieszeniem ich za… W Polsce latwiej bo tu nawet kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS – Patryk Jaki – otwarcie mowi ze nie zlikwiduje teczy na… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

10/10
Jeśli jakaś Gretkowska wybierze się do Szwecji, to aby zwiedzić takie islamskie centrum, a nie walczyć o „prawa kobiet” w islamskich no-go zonach.
Co do Jakiego, sygnał jest jasny: „Hanka buduj nową tęczę i nie bój nic!”

Sobieski
Gość

Środki pochodzą z Arabii Saudyjskiej tak samo jak środki na budowę meczetu w Warszawie.
,,Środki” te uzyskują szejkowie wykorzystując niewolników z Azji.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Sobieski
„środki pochodzą od osób wierzących w Allaha”

He, he, he… zaliczyłbym do nich też i rząd w Sztokholmie. Zwróć uwagę na nazwisko architekta zauroczonego architekturą arabską Bliskiego Wschodu… Poza tym zachowania Szwedów pasują do tych niewolników tylko, że nie z Azji.

Archer
Użytkownik

„zaliczyłbym do nich też i rząd w Sztokholmie”
A skad rzad ma pieniadze?
Czyli ze zaliczylbym do nich kazdego Szweda, ktory moze i w Allaha nie wierzy ale ze swoich podatkow finansuje ekstrawagancje imamow.
A wladcy Arabii Saudyjskiej nie sa chyba takimi durniami zeby finansowac to, co zafinansowac moze Szwed czy Niemiec.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Archer Oczywiście, żaden rząd nie ma swoich pieniędzy. Ba, żaden urzędnik administracji nie ma swoich środków tylko ze składek producentów. Rola urzędników powinna się sprowadzać do troski o producentów (no, i usługodawców) bo jeśli utrudniać będą im życie to i sami oberwą. Jak rolnik nie wyprodukuje papu to taka biurwa… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps. – errata:
Powinno być: „…będzie mogła co najwyżej wbić…”
Po moderacji nie ma możliwości edycji wpisu.

Shift
Gość
Shift

W Białymstoku też powstaje za saudyjskie petrodolary Centrum Kultury Muzułmańskiej, nasz pan prezydent Truskolaski ze strachu przed niezadowoleniem mieszkańców trzyma lokalizację w tajemnicy, wiadomo tylko, że budowa już trwa, także moi drodzy, kroczymy dumnie drogą przetartą przez Szwedów.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Shift,
W końcówce chyba się pomyliłeś, czy nie chciałeś przypadkiem napisać: …kroczymy DURNIE drogą przetartą przez Szwedów?

konserva
Użytkownik

Wypychanie chrześcijaństwa przez islam i zamiana etniczna ludności europy trwa w najlepsze. Czy ta informacja odnośnie tego Centrum w Białymstoku jest pewna? Tzn. czy jest faktycznie w budowie? Swoją drogą trochę dziwne,że narodowcy tam nie protestują. Akurat w Białymstoku chyba dużo ich jest.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

konserva, Dlaczego mają protestować tylko narodowcy? Kiedyś ktoś pisał, że kibole nie pozwolą aby u nas byli jacyś muzułmanie, że się z nimi „rozprawią” itp. I co? I nic! Kibole mają to głęboko w odbycie, narodowcy nie wiem…A ja się pytam: czy Polacy to tylko narodowcy i kibole? Tu przede… Czytaj więcej »

konserva
Użytkownik

Nie chodzi mi o to,żeby tylko narodowcy protestowali ale ktoś ten protest musi zacząć.A przeważnie są to właśnie jakieś ruchy,stowarzyszenia itp. i wtedy pod ich protest podłączają się inni ludzie.A jak nie narodowcy,to kto ma to zacząć? Nie wiem o co Ci chodzi z tymi kibolami.Chcesz żeby chodzili po ulicy… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Jak można trzymać w tajemnicy lokalizację budowy? przecież to zwyczajnie widać!

Shift
Gość
Shift

Tak, w Białymstoku buduje się na każdym rogu ulicy, będę chodził po budowach, zaglądał za wysokie płoty i szukał muzułmanów. A na tablicy budowy wystarczy napisać: obiekt usługowo-handlowy i do widzenia.

Wiarus55
Użytkownik

Uważam, że w Białymstoku, należy przeprowadzić akcję informacyjną skierowaną do wszystkich mieszkańców, by uświadomić co to jest islam i co mówi Koran. Wiem, że ludzie są niezorientowani w temacie i nie mają poczucia zagrożenia. Zróbcie jakiś heppening, albo inny protest.

prawyobywatel
Użytkownik

To dlaczego nie protestujecie? Brudziński mówił, że się temu przyjrzy, bo już były pytania w tej sprawie. Róbcie cos, a nie tylko się tu żalić! mad

konserva
Użytkownik

Nie ma tu ludzi z Białegostoku na tej stronie?! Zorganizować duży protest,żeby więcej ludzi się dowiedziało o sprawie,telewizje też to pokażą i może jakaś reakcja będzie.Można też zorganizować referendum lokalne w tej sprawie.Białystok ma 300 000 mieszkańców a czytam ,że referendum może się odbyć na wniosek 10% mieszkańców,więc wystarczy 30… Czytaj więcej »

Shift
Gość
Shift

Na pocżątku 2018 poruszyliśmy niebo i ziemię, było o tym głośno, po czym Brudziński oświadczył, że będzie monitorował sprawę i od tej chwili zapanowała cisza, nikt niczego nie wie, nie słyszał i nie jest zainteresowany tą sprawą. Gdyby Brudziński był przeciwny tej budowie, pewnie by to oznajmił ludowi, a on… Czytaj więcej »

konserva
Użytkownik

Stary,żeby nie było za późno.Żeby Araby się nie rozkręciły z budowaniem meczetów w Polsce.Jak powstanie jeden,to potem powstaną następne i już potem nic się z nimi nie zrobi.Tatarzy wyraźnie mówią,że z Arabami nie chcą mieć nic wspólnego i sprzeciwiają się budowie tego Centrum.Można z nimi się skontaktować.Andruszkiewicz nie jest przypadkiem… Czytaj więcej »

złośnica
Gość
złośnica

Ale jak nie chcą mieć z Arabami nic wspólnego skoro tatarscy imamowie kształcą sie w Arabii Saudyjskiej (np. Tomasz Miśkiewicz)?

konserva
Użytkownik

Ja mówię o tych Tatarach z Kruszynian. Poczytaj o Bronisławie Talkowskim.Jego przodkowie walczyli u Jana III Sobieskiego i te Kruszyniany właśnie od niego dostali. Tenże Talkowski mówi,że jest przeciwny budowie tego Centrum w Białymstoku i zacieśniania relacji z Arabami. Selim Chazbijewicz(ambasador RP w Kazachstanie,też Tatar),którego krytykowała @pojawiam się i znikam,… Czytaj więcej »

Shift
Gość
Shift

Owszem,rozmawiałem z jego asystentem, obiecał przekazać zapytanie Andruszkiewiczowi.Jeżeli jesteście zainteresowani sprawą dzwońcie do jego biura poselskiego (tel. 510 125 565) i pytajcie, im więcej telefonów, tym lepiej .

asztar szeran
Gość
asztar szeran

Brudziński nie zajmie się muslimskim centrum w Białymstoku bo jest zajęty ściganiem rzekomego faszyzmu w Polsce.

Shift
Gość
Shift

Nie mogę wkleić linku, poczytajcie na WP:” Saudyjczycy wspierają polskich muzułmanów. Nie powstrzyma ich kontrola MSWiA i sprzeciw Tatarów”. Muzułmański Związek Religijny w RP zakupił w 2017 działkę z budynkiem w mieście, ma tam urządzić tzw. dom modlitwy. Oficjalnie cicho sza, brak nawet informacji na stronie MZR w RP.

Berde
Gość
Berde

No ładnie, – pranie brudnych pieniędzy, nieznanego pochodzenia, – tworzenie centrum logistyczno-kulturowo-religijnego w centrum dzielnicy, która jest zdominowana przez islamistów, Skończy się tym, że zaraz powstaną „firmy ochroniarskie” gdzie będę same ciapaki, uzbrojone w karabiny maszynowe, powstanie autonomia na bazie szariatu sponsorowana przez Saudów i będziemy mieli państwo w państwie.… Czytaj więcej »

Bielik
Użytkownik

Szwecja, wcale mnie to nie dziwi

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Mało kogo chyba dziwi a powinno! Wielu rdzennych Europejczyków powinno przywołać Szwedów do porządku. Rdzenni Europejczycy powinni się zmobilizować i zatrzymać to SZALEŃSTWO! Jeśli ci wyznawcy złego opanują jeden kraj w Europie, to z resztą krajów narodowych też sobie poradzą…

El-Raton
Użytkownik

Bielik -Wlasnie. Po co budowac centrum. Szwedistan jest juz sam prawie caly centrum islamskim.

XXL
Gość
XXL

Nie ma takiego państwa jak Szwecja, teraz jest السويد

ABC
Gość
ABC

„Rinkeby należy do stref no-go, gdzie policjanci boją się podejmować interwencję, jeśli już to robią, to tylko w dużych grupach po kilka radiowozów. Takie działania są konieczne, gdyż konfrontacja z muzułmańskimi imigrantami jest niemal pewna.” – Ciekawe kiedy muzułmanie wyrzucą Szwedów ze Szwecji?

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Raczej muzułmanie nie wyrzucą Szwedów bo wcześniej ich wykończą? Chyba, że miałeś na myśli wyrzucenie Szwedów w zaświaty?

Suweren
Użytkownik

Degeneracja zachodu ciąg dalszy. Zauroczeni islamem. Śmiechu warte. Szwecja się zawija na naszych oczach. Takie centra indoktrynacji mają powstawać wszędzie. Bądźmy czujni. Chrońmy Polskę przed tego typu inwestycjami.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Znowu lobby…cyt. „O budowie nowego meczetu poinformował czołowy szwedzki koncern budowlany NCC, który współpracuje w tej sprawie z Fundacją Islamską.”
Szwedzi chyba są podtruwani, bo już całkiem oczadzieli a dzicz coraz intensywniej się rozpycha w NASZEJ! Europie i nam ją zagarnia…

enzo
Gość
enzo

Ja pierdole, prawie jak w filmie Dystrykt 9 xD

ggggggsasd
Gość
ggggggsasd

i tak za pieniadze . arabii saudyjskiej zmienia sie normalny kraj o jednym z najwyzszych pkb w Europie na kraj III swiata ….. brawo postępowi Szwedzi, oni nadal nie widza zagrozenia. Wybudujcie im jeszfze centrum testowe do konstruowania broni masowej zagłady i będzie komplet …… jak mozna byc tak naiwnym… Czytaj więcej »

mefisto
Gość
mefisto

pan Grunwald niedawno w swojej wypowiedzi odniósł się do powiązań finansowych Szwecji i Arabii Saudyjskiej. Informacja do sprawdzenia, ale brzmi bardzo prawdopodobnie. Otóż Arabia Saudyjska swoimi petrodolarami podtrzymuje chwiejący się szwedzki system socjalny w zamian za przyzwolenie na umacnianie islamu w Szwecji. Innymi słowy, Saudowie przedłużają agonię czegoś, co w… Czytaj więcej »

Rafa
Gość
Rafa

zapalniczka

bkkkk
Gość
bkkkk

Wszystko rozumiem, tylko po co tam biblioteka, centrum sportowe (sport jest haram) i kawiarnia? Po co one są poza tym, że do mydlenia oczu niewiernym. Zresztą niewiernym w Szwecji już nie trzeba mydlić oczu, oni islam łykają jak małpa kit, im nawet wybudowanie tam określonego otwartym tekstem „centrum szkolenia i… Czytaj więcej »

Stris
Gość

Ciekawe, czy za jakiś czas nie okaże się, że młody narybek nie był uczony wybuchania, korzystania z rycyny czy dynamitu lub miejscowe szwedki nie były zbiorowo ubogacane przez pomocnych braci w wierze Allaha.

Igy
Gość
Igy

W sumie jest to jednak dość przykre że z narodu przed laty wzbudzającego szacunek zrobił się kraj frajerów i nawiniakow.