W Szwecji płonie kolejny meczet

Nowy rok w Szwecji rozpoczął się atakiem na meczet w Uppsali – został obrzucony koktajlami Mołotowa. W Ciągu ostatnich dwóch tygodni podpalono trzy meczety.

Policja została poinformowana o podpaleniu meczetu w Uppsali o 5:30 w dzień Nowego Roku po tym gdy ktoś wrzucił koktajl Mołotowa do meczetu.

Premier Stefan Löfven stwierdził, że ostatni atak może być traktowany jako wskazówka, że ​​Szwecja jest coraz mniej tolerancyjna, choć ostatnie sondaże wykazały przeciwnie. Z kolei Szwedzki Minister Spraw Wewnętrznych Anders Ygeman wezwał do bliższego dialogu między rządem, policją i społecznością muzułmańską.

„Mam wrażenie, że jest to planowane zbrodnia nienawiści w celu zastraszenia część populacji. To atak na wolność religijną, atak na całe społeczeństwo i nie mam wyjścia, jak sklasyfikować go jako akt terroryzmu” – powiedział Omar Mustafa, prezes Stowarzyszenia Islamskiego Szwecji.

thelocal.se

20 komentarz do “W Szwecji płonie kolejny meczet

 1. Co jak co ale pan Mustafa z pewnoscia nie mial problemu z definicja „aktu terrorystycznego”
  Ci ktorzy boja sie obecnosci terrorystow paradoksalnie staja sie terrorystami. Mysle ze nie na to sobie zasluzylismy I nie z naszej inicjatywy terroryzm stal sie globalnym problemem.

  1. Jeszcze niedawno terrorystami byli muzułmanie którzy atakowali Zachód. Wygląda na to, że teraz są nimi ostatni trzeźwo myślący ludzie, którzy starają się bronić przed tymi samymi, którzy jeszcze niedawno w imię chorych idei wysadzali w powietrze budynki. Ach, ta ironia losu

  1. O tak, tak… dokładnie tak!
   A wiecie co jest najpiękniejsze? Że to kraj ateistów.
   wg Wikipedii:
   „Na podstawie wielu badań socjologicznych przeprowadzonych w latach 1999-2004 stwierdzono, że ok. 65% Szwedów jest ateistami lub agnostykami. W badaniach Pippe Norrisa i Ronalda Ingleharta, przeprowadzonych w 2004 roku ateizm zadeklarowało 64% Szwedów. Szwedzi zatem, obok Czechów, Estończyków, Norwegów i Duńczyków, są jednym z najbardziej ateistycznych społeczeństw w Europie”

 2. Sondaże sondażami, ale nieraz ulica mówi inaczej. Ciekawe, kto terroryzm do Szwecji sprowadził. Może była to akcja samych muzułmanów żeby zrobić z siebie ofiary nietolerancji, dyskryminacji, rasizmu i terroryzmu właśnie?

 3. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie, panie Mustafa. A przy okazji, gdzie pan był, żeby oburzać na akty nietolerancji i brak wolności religijnej w krajach islamskich w wykonaniu pana współbraci w wierze? Czy potępia pan brak wolności religijnej w krajach islamskich? Uważam, że wszystkie meczety powinny zostać usunięte z Europy, Ameryki, Australii, Indii, a islam zakazany, dopóki ci barbarzyńcy nie nauczą się szanować innych religii, tolerancji i współżycia z innymi narodami.

 4. „To atak na wolność religijną, atak na całe społeczeństwo i nie mam wyjścia, jak sklasyfikować go jako akt terroryzmu”. Zgadzam się Panem, panie Mustafa w całej rozciągłości. Tak właśnie należy określić to, co na chrześcijanach na BW wydziwiają Pańscy współwyznawcy. Lepiej bym tego nie określiła.

  1. Ichnie lewackie fałszywe sondaże można o dupę potłuc. To element ichniej zawszonej propagandy. Multi-kulti jest super, muzuły są super, integrują się ze społeczeństwem, ciężko pracują, płacą podatki, nie nawołują do nienawiści, nie wspomagają terrorystów, są gentelmenami dla kobiet, nie gwałcą, nie tworzą gangów – wszystko jest qrva super. A jak coś nie jest super, jak masz inne zdanie, jeśli śmiesz widzieć problem, jeśli masz czelność krytykować to jesteś nietolerancyjnym, mówiącym mową nienawiści rasistą, faszystą i ksenofobem, bandytą i hooy wie czym jeszcze. Lewactwo to najgorsze robactwo.

 5. Patrząc na to trzeźwo: Akcja była zwykłą prowokacją(jakich wiele) ze strony samych „pokrzywdzonych”. Każdy wie, że normalni ludzie chcąc pozbyć się nieproszonych gości poświęciliby meczet świniami zamiast obrzucać go w taki sposób aby broń Boże coś się nie zajęło.

Dodaj komentarz