W nadchodzących miesiącach 450 niebezpiecznych islamistów wyjdzie z francuskich więzień. Doprowadzi to do bardzo dużego ryzyka zamachów terrorystycznych.

Według zarządu więziennictwa spośród 1200 przestępców skazanych we Francji za różne przestępstwa i uznanych za „zradykalizowanych”, 400 odzyska wolność w nadchodzących miesiącach. Ponadto, dobiegają końca wyroki około 50 z 500 skazanych za udział w działaniach terrorystycznych.

Minister sprawiedliwości Nicole Belloubet zapewnia, że rząd jest na to przygotowany, ale eksperci ds. walki z terroryzmem są innego zdania. Doprowadzi do „bardzo poważnego ryzyka zamachów” – powiedział w wywiadzie telewizyjnym prokurator ds. walki z terroryzmem Francois Molins.

„Ci ludzie nie żałują swych czynów i nie wykazują skruchy, a przeciwnie, stają się jeszcze bardziej zatwardziali podczas odbywania kary. Więzienie spełnia rolę inkubatora, w którym terroryści islamscy radykalizują swych współwyznawców, odsiadujących kary za przestępstwa kryminalne” – powiedział prokurator.

Premier Francji Edouard Philippe zapewnił, że po wypuszczeniu z więzienia ludzie ci będą objęci nadzorem, a władze będą ich pilnować.

źródło: PAP

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
23 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
Wojtek 123Xxx_sportowy_tryb_życiaArcherhalina muchaBerde Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o