Julii Klöckner wiceprzewodnicząca CDU chce, aby Niemcy wprowadzili ustawę na podstawie której imigranci zmuszeni byliby do integracji z niemieckim społeczeństwem. Ustawą rozwiązać problemy?

Nie tylko Piotr Szumlewicz chciałby wszystkie problemy rozwiązać ustawami, również w Niemczech politycy wpadają na takie pomysły. Klöckner wpadła na taki pomysł po tym, jak została potraktowana przez imama w centrum dla uchodźców.

W Idar-Oberstein, mieście w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, imam w centrum dla uchodźców odmówił podania ręki Julii Klöckner, ponieważ jest kobietą. Gdy Klöckner, wiceprzewodnicząca Związku Chrześcijańsko-Demokratycznego (CDU), podzieliła się swoim przeżyciem z niemieckim czasopismem „Focus”, otrzymała ponad osiemset emaili od kobiet z całego kraju, opisujących jak też były źle traktowane przez muzułmańskich imigrantów.

Klöckner sugeruje, żeby Niemcy wprowadziły nową ustawę, na podstawie której imigranci i uchodźcy musieliby integrować się z niemieckim społeczeństwem.

„Potrzebujemy ustawy integracyjnej. Jesteśmy liberalnym i wolnym krajem. Jeśli odrzucimy fundamenty naszej liberalności, obudzimy się w innym kraju.” – wyjaśnia.

Klöckner twierdzi, że imigranci i uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu muszą być pouczeni o niemieckich „zasadach gry” od pierwszego dnia swojego pobytu w nowym dla nich kraju. „Osoby, które chcą tu pozostać, muszą, od pierwszego dnia, zaakceptować i nauczyć się, że w tym kraju różne wyznania koegzystują pokojowo i że nie możemy używać siły, by rozwiązywać konflikty” – powiedziała.

Według oszacowań rządu, Niemcy przyjmą w 2015 r. około 1,5 miliona tzw. uchodźców, włączając w to 920 tys. tylko w ostatnim kwartale tego roku. Ta liczba wynosi prawie dwa razy więcej niż poprzednie szacunki z sierpnia, 800 tys. imigrantów w całym 2015 roku. Dla porównania, w całym 2014 r., Niemcy przyjęły 202 tys. tzw. uchodźców.

źródło: focus.de

12
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
saymiHarryLilitheg0nAliBabaHunter Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nemo
Gość
Nemo

Kolejna absolutna bzdura wymyslona przez politycznych lunatykow!
Zmusic islamistow do przyjecia europejskich kanonow moralnych (do ktorych nienawisc jest im od dziecka wpajana)?
Latwiej byloby ustawowo zmusic barana do zaspiewania Marsylianki.

R456
Gość
R456

Szykujcie się na integrację multi-kulti. Od samych przyśpiewek na dobranoc dostaję dreszczy. A to dopiero początek „integracji”. Integracji i podporządkowanie naszych kultur w ich kulturę. Jak nie siłą, to demografią. Świętują, niby demokracja jest to wolno, ale …. fajnie by wam było ? Tego naprawdę chcemy ? To jeszcze są… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Szykujcie się na integrację multi-kulti. Od samych przyśpiewek na dobranoc dostaję dreszczy. A to dopiero początek „integracji”. Integracji i podporządkowanie naszych kultur w ich kulturę. Jak nie siłą, to demografią. Świętują, niby demokracja jest to wolno, ale …. fajnie by wam było ? Tego naprawdę chcemy ? To jeszcze są… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

A tutaj jeszcze rewelka – marsz kobiet w Yemenie. Demokracja pełną zakrytą gebą. To chyba jakieś anty-terrorystki ? Czyż nie jest zachwycająca wolność i równość, którą daje Islam ? www. youtube. com/watch?v=cWzbchZWnko Ps. Pod poprzednim filmem Finowie płaczą i się pieklą. Gostek się pya, gdzie uciekać ? Na to odpisałem… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Czyli jeszcze raz się pytam – co radzisz zrobić ? Uderzyć wspólnie z islamistami na Izrael, czy masz jakieś inne propozycje, kóre zatrzymają Islam w Europie ?

bk
Gość
bk

O! NIemcy nie przestają mnie zadziwiać. P. Knoecker wykazała, że żyje chyba na Księżycu, bo nie na Ziemi. NIe wiem w jakich „puchowych” warunkach żyje ta pani, ale skoro niepodanie ręki (i to dopiero teraz!) tak bardzo ją obruszyło, to czy ona wie o innych sprawach z udziałem muzułmanów? Idąc… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Żadna ustawa integracyjna nie wpłynie na zmianę mentalności ludzi (zwłaszcza kiedy ta mentalność jest formowana poprzez religię oraz kulturę, w przypadku muzułmanów to dwa najważniejsze aspekty). Będą chcieli zmusić ludzi? Niech nie zapominają, że obecnie stanowisko ds. praw człowieka (Rada Praw Człowieka UNHCR) jest w rękach fanatycznych Saudyjczyków. Nawet jeśli… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Można wprowadzić ustawę, że ma cały czas świecić słońce co nie oznacza, że będzie świecić.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

A ja bede powtarzal w nieskonczonosc: lewactwo to robactwo – niszczy plony, roznosi choroby, pasozytuje na ludziach, zanieczyszcza zapasy, sra, smierdzi, zatruwa. Stonka.

eg0n
Gość
eg0n

Nie rozumiem tej wolności, otwartości itp, może ktoś mnie oświeci. Albo postępujemy wg jasno i ciasno określonych reguł (prawnych, obyczajowych, zwyczajowych) np. wyrosłych z kultury chrześcijańskiej i odstępstwa od tego traktujemy jako coś karygodnego, niestosownego lub odmiennego, albo nie mamy swoich zasad i WSZYSTKO przyjmujemy jako coś normalnego, ekscytującego. Wówczas… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

„Genialne” pomysły to chyba jedyna domena zachodnich polityków. Szef eurogrupy (Jeroen Dijsselbloem) stwierdził, że należy obcinać fundusze unijne krajom, które odmawiają przyjęcia „uchodźców”. Mamy dać coś od siebie w zamian za te miliardy euro, które otrzymujemy. No to niezły rachunek wystawili, teraz widać na czym polega solidarność w UE i… Czytaj więcej »

saymi
Gość

To się w głowie, nie mieści. Śmiać się czy płakać. Politycy niemieccy są tak oderwani od rzeczywistości?
Ustawę dla imigrantów, to my uchwalimy – wieprzowa galareta i lorneta.
Bez urzędników i biurokracji.