Wspólnota muzułmańska we Włoszech wynajęła salę na wydarzenie promujące integrację, jednak w sali znajdowała się zabytkowa rzeźba nagiego mężczyzny. Muzułmanom to przeszkadzało, więc postanowiono ją zakryć. Wywołało to oburzenie wśród Włochów.

Słynną marmurową rzeźbę włoskiego artysty z XIX wieku częściowo przykryto czerwonym materiałem, a obraz przedstawiający kobietę z odsłoniętymi plecami przewieszono w inne miejsce w teatrze w miejscowości Cairo Montenotte w Ligurii, gdyż przeszkadzała muzułmanom, który wynajęli salę.

Włoska prawica jest oburzona taką formą cenzury sztuki. Organizacja konsumencka Codacons twierdzi, że ucierpiał wizerunek Włoch. W sprawie głos zabrał nawet sławny konserwator zabytków Mario Capelli Steccolini i wyraził swój sprzeciw.

Burmistrz Paolo Lambertini uważa, że nie powinno do tego dojść, bo wspólnota muzułmańska miała rozmawiać o integracji. Dodał, że to nie pierwszy raz, gdy dochodzi do cenzury dzieł sztuki. Ylenja Lucaselli z Nationalist Brothers of Italy (FdI) uważa, że ta afera to efekt uboczny porażki multikulturalizmu.

Dodaj komentarz

41 komentarzy do "Włochy: Zakryto zabytkową rzeźbę z marmuru, gdyż przeszkadzała muzułmanom"

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Largo
Użytkownik
Chorąży

Spotkanie w sprawie integracji, ale wyrzućcie/przykryjcie* co się Nam nie podoba…
Czy to już samo w sobie nie jest pożałowania godne? Czemu nikt na sali nie zadał takiego pytania?

bkkkk
Gość
bkkkk
Niom. Bo to „integracja” po muzułmańsku;). Czyli „jedyniesłuszna” i „po linii partyjnej”;). Nihil novi sub (zasłonięty) Iove! Ja bym zamiast pytać, to głośno skonstatowała powyższe;), a zapytałabym raczej dlaczego im przeszkadza widok zabytkowych kolan i pępka, a RÓWNOCZEŚNIE nie przeszkadza im współczesna pedofilia i czy to z tą ostatnią mam… Czytaj więcej »
Jan
Gość
Jan

A ja akurat popieram. Nie ma co promować nagości. Europa Zachodnia już jest dostatecznie zboczona. Muzułmanie przywrócą Europę na dobre tory: patriarchat, zniszczenie lewicy, koniec z gender i rozpustą, włącznie z alkoholem

bkkkk
Gość
bkkkk

…a że przy okazji wyleją dziecko z kąpielą (tu: wytrzebią wszelkie, by i najmniejsze ślady, że Europę zbudowano na chrześcijaństwie), to już małe miki, jak rozumiem?

xanax
Gość
xanax

Nie wiem czy Jan to troll, czy ignorant?
Co bedziesz mial z tego, ze muzulmanie ci „przywroca porzadek” w Europie, jak ci obetna glowe duzo wczesniej? grin

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

Nie myl dzieła sztuki z genderem i rozpustą. A co do alkoholu, to chyba nie jest to domena Europy Zachodniej.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam
Oj Jasiek, Jasiek!…Nie wiesz co mówisz, bo nie znasz muzułmanów…Ale powinieneś i tak wiedzieć – choćby na podstawie przeczytanych art. na tym portalu, że muzułmanie to najwięksi zboczeńcy i rozpustnicy, piją też! ale tylko wtedy gdy alle łach nie widzi. Więc o jakim porządku gadasz!? Zresztą! Gdyby byli tacy uporządkowani,… Czytaj więcej »
XXL
Gość
XXL

Jan/dzban to dziwadło z cyckami i obwisłym worem. Zwykły prowokator do odstrzału.

Misio
Użytkownik
Porucznik

Bo problem jest taki ze tam nie było odpowiedniego otworu a kozojebcom lasery iskrzyły!!

bkkkk
Gość
bkkkk

Ale, ale! jeszcze twarz powinni tej rzeźbie zakryć. Bo jako „podobizna” ona też uraża delikatne islamskie uczucia!

Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

A nieprawda bo ten golas ma brode a dzicy napalaja sie tylko na gladko ogolonych oops razz

bkkkk
Gość
bkkkk
Nie ważne, czy ma brodę, czy nie, podobizn człeka czynić nie wolno. Żadnych. Bo to jest obrzydliwością dla al-Lacha. Podsumowując: wizerunków, W SZCZEGÓLNOŚCI twarzy nie wolno przedstawiać w sztuce, a dodatkowo na widok „wiernych” nie wolno wystawiać stref haram czyli od pępka do kola w przypadku mężczyzn i całego ciała… Czytaj więcej »
Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

Na razie zakrywaja. Potem beda niszczyc jak stare rzezby i ruiny sumeryjskie. Ta dzicz zatrzymasz sie w rozwoju 1400 lat temu envy

Bielik
Użytkownik
Porucznik

Kozia dupa z marmuru lub dziewczynka 9-cio letnia pasowała by bardziej niż stary chłop czy baba xD

bkkkk
Gość
bkkkk

Nie! Nie może być z marmuru! Może być jedynie żywa. Bo wiesz Bieliku, koran zabrania czynienia podobizn. Mogą istnieć tylko w/w obiekty żywe (lub jeszcze niedawno żywe). – Wtedy jest zgodnie z koranem.

Adamo
Gość
Adamo

ja pójdę dalej… nie przeszkadza im gwałcenie młodych chłopców ale homoseksualizm jak najbardziej…. islam powinien być zakazany!!

przemq
Użytkownik
Chorąży

dzikusy górą twisted

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

Muslimska integracja bez ukrywania prawdziwych intencji.

Klementyna
Użytkownik
Nowicjusz

Haha co za cenzura. A kiedy zakują penisy i pochwy pochodzenia arabskiego by nic więcej nie spłodzili?

Adamo
Gość
Adamo

qrde gwałcą, molestują, nawet siebie nawzajem (mówię o facetach) a nagle im przeszkadza nagi posąg, rzeźba. Tą „religię” powinni zdelegalizować. !!!!

ops
Gość
ops

Nagie posągi bardzo przeszkadzały też papieżom. W 1557 roku papież Paweł IV nakazał usunąć z wszystkich rzeźb części intymne, a na ich miejsce wstawić listki figowe. Jego „dzieło” kontynuowali kolejni papieże, w tym Innocenty X (1644-1655).

Kuklusklan-20-20
Użytkownik
Nowicjusz

Ale przynajmniej papieże z tego „wyrośli”, a muzułmanie nadal trwają w mrokach średniowiecza i w czasach Mahometa!! evil

tatern
Gość
tatern

W ramach cenzury deportowac muzolow do kozolandu. Zwierzeta nie potrafia zyc posrod cywilizowanych ludzi.

szokman
Gość
szokman
Multikulti wcale nie poniosło porażki, wręcz odwrotnie jak tu czytamy. To jest właśnie obraz multikulti, dzikusy narzucają swoją religię, prawa, nakazy a reszta poddańczej hołoty musi się dostosować. Makaroniarze, płacz wam nie pomoże ani najświętsza Maryja Panna bo to też może obrażać uczucia waszych panów. Mieliście wybór podczas wyborów, wybraliście… Czytaj więcej »
Ob. Serwator
Gość
Ob. Serwator

Właśnie wymyśliłeś biznes: produkcja filmów z gatunku „z kamerą wśród zwierząt”. Chociaż mój pies pewnie by się o to obraził…

Anahu Yamito II
Użytkownik
Chorąży

Pies tez czlowiek hmm

ocoloto
Gość
ocoloto

szokman… mylisz się kolego, włosi wybrali anty muzułmańską prawicę, niestety jeszcze nie stworzyli koalicji, ale wszystko jest na dobrej drodze

Adrian
Gość
Adrian

Nic tak nie oburza muzułmanów jak wszytsko.

bkkkk
Gość
bkkkk

Był nawet taki demotywator. Miał tekst w rodzaju „Nienawidź: chrześcijan, żydów, buddystów, hinduistów, ateistów, kobiet, LGBTQ, psów, świń, sztuki, nauki. Wrzeszcz o islamofobii.”

spisek
Gość
spisek

Skoro salę wynajęli muzułmanie to mogli sobie zakrywać co chcieli.
Skąd to oburzenie Włochów?
Może powinni zacząć oburzać się na samych siebie, że doprowadzili swój własny kraj do takiego upadku?

bkkkk
Gość
bkkkk
Sęk w tym, że une tę salę wynajęły nie tyle „dla siebie” (na zebranie swojej sekty), tylko na spotkanie „integracyjne”. Czyli załóżmy, że jestem wegetarianką, ale mimo to robię spotkanie integracyjne dla mięsożerców. I (oczywiście) NIE podaję na nim mięsa, tylko kotlety sojowe i latte z jarmużu;). I teraz tak:… Czytaj więcej »
spisek
Gość
spisek
To jednak wystrój sali pozostaje w gestii „gospodarza”, czyli mogłabyś przyozdobić salę w sałatę i marchewki, skoro zapłaciłaś za jej wynajem. Włosi oburzają się, że muslimy występują u nich w charakterze gospodarza ale sami do tego doprowadzili. Nie lubię muslimów ale wobec tych, którzy przyjechali do Polski zgodnie z prawem… Czytaj więcej »
bkkkk
Gość
bkkkk
Marchewki – tak mogę sobie powiesić festony z marchewek. Jednak moje przystroje sali nie mogą obrażać właściciela sali. Czyli gdyby marchewki wyglądały jak… nooo… mniejsza z tym – wtedy by mi raczej nie uchodziło ich wieszać. Ale. Ale to takie tam protokolarne drobiazgi;). Bo otóż poruszyłeś ważną sprawę pytając o… Czytaj więcej »
spisek
Gość
spisek
Otóż to! Nasz kodeks honorowy zawsze powinien stać ponad szariatem i marksizmem-leninizmem! Ale żeby tak było to najpierw ten kodeks honorowy trzeba mieć a nie kapitulować przed każdą lewacką czy muslimską popierdółką i jej wielce obrażonymi uczuciami! Trzymajmy się naszych europejskich zasad i kultywujmy je a żadna obca ideologia nie… Czytaj więcej »