Wspólnota muzułmańska we Włoszech wynajęła salę na wydarzenie promujące integrację, jednak w sali znajdowała się zabytkowa rzeźba nagiego mężczyzny. Muzułmanom to przeszkadzało, więc postanowiono ją zakryć. Wywołało to oburzenie wśród Włochów.

Słynną marmurową rzeźbę włoskiego artysty z XIX wieku częściowo przykryto czerwonym materiałem, a obraz przedstawiający kobietę z odsłoniętymi plecami przewieszono w inne miejsce w teatrze w miejscowości Cairo Montenotte w Ligurii, gdyż przeszkadzała muzułmanom, który wynajęli salę.

Włoska prawica jest oburzona taką formą cenzury sztuki. Organizacja konsumencka Codacons twierdzi, że ucierpiał wizerunek Włoch. W sprawie głos zabrał nawet sławny konserwator zabytków Mario Capelli Steccolini i wyraził swój sprzeciw.

Burmistrz Paolo Lambertini uważa, że nie powinno do tego dojść, bo wspólnota muzułmańska miała rozmawiać o integracji. Dodał, że to nie pierwszy raz, gdy dochodzi do cenzury dzieł sztuki. Ylenja Lucaselli z Nationalist Brothers of Italy (FdI) uważa, że ta afera to efekt uboczny porażki multikulturalizmu.

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
24 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
antyXXLKuklusklan-20-20opsCzuCzu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o