George Soros / Photographer/Michael Spilotro / Flickr.com CC

Fundusz MDIF finansowany przez miliardera i spekulanta George’a Sorosa kupił 5,35 mln akcji Agory, stanowiących 11,22 proc. kapitału zakładowego spółki.

MDIF Media Holdings nabył 5,35 mln akcji Agory, co stanowi 11,22 proc. udziałów wydawcy „Gazety Wyborczej” oraz 8,26 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Fundusz stał się tym samym czwartym podmiotem, pod względem wielkości udziałów w tej firmie.

Informacje przekazano z opóźnieniem.

„Opóźnienie przekazania powyższej informacji poufnej było uzasadnione z uwagi na fakt, iż przekazanie jej w tamtym czasie do publicznej wiadomości mogłoby wpłynąć na przebieg negocjacji i tym samym naruszyć słuszny interes Spółki lub mogłoby w nieuzasadniony sposób wpływać na ocenę sytuacji i decyzje obecnych lub potencjalnych Akcjonariuszy Spółki.” – czytamy w komunikacie spółki.

Bernard Carayon, francuski prawnik i ekonomista ostrzega, że bankier ma „ogromny wpływ na politykę imigracyjną UE. Finansowane przez niego organizacje lobbują za Europą bez granic”

W Polsce poprzez Instytut Społeczeństwa Otwartego miliarder George Soros finansuje działalność Fundacji im. Stefana Batorego. W 2012 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Sorosa Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi. To drugie najwyższe odznaczenie przyznawane przez RP cudzoziemcom. W roku 2000 „Gazeta Wyborcza” wyróżniła George’a Sorosa tytułem Człowieka Roku.

33
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
karol nawroz-maidstoneszyszkaKamelkaPawełpoi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

stanie sie ??? Już jest od dawna . Soros ( KTÓRY NISZCZY WŁAŚNIE EUROPĘ MULTI KULTI) w swojej Kziążce „Underwriting Democracy” nazywa Michnika (redaktora naczelnego Gazety Wyborczej) swoim przyjacielem I ZAUFANYM CZŁOWIEKIEM Michnik nalezał do ROAD w latach ’90-tych – RUCHU sponsorowanego przez Sorosa, teraz Michnik walczy o obalanie demokracji… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

a minus za wpis dostałam za to ze ” prawda w oczy boli”:)
[bo to co napisałam to są FAKTY (nie spekulacje), wystarczy przeczytać książke Sorosa i zainteresować się ROAD, jak i w ogóle polityką , Sorosem i Michnikiem]

azotox
Gość

Zapewne właśnie dlatego, Kaassi. Nota bene kiedy zobaczyłem tytuł artykułu na stronie głównej NDIE, to pierwszą moją myślą było „Jak to, stanie się, przecież jest od swojego powstania”. I jak to przy tego rodzaju okazji, niezmiennie powraca refleksja, że bezwarunkowo powinniśmy mieć, na wzór rosyjskiej, ustawę o niechcianych gościach. Każda… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Ten kretyn nawet nie ma odwagi się wypowiedzieć i skomentować co mu się nie podoba bo nie ma kontr argumentów sensownych i z bezsilności pozostaje mu hejtować. ale sam stosunek na większości stron nawet na forum GW dot. muzułmanów mówi o tym jak mało osób chce tego gówna („nachodźców”) w… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

W ogóle zauważyłem taką tendencję, że lewaki jak ktoś nie myśli tak jak oni to zamiast wysunąć kontr argumenty mają do zaoferowania tylko szydzenie, ubliżanie i nic poza tym -.-. „Tolerancja” :P.

Profectus
Gość

Dokładnie tak jest. i oni tak reaguje bo doskonale zdają sobie sprawę z tego, że żadnych kontrargumentów nie mają.

poi
Gość
poi

chyba nie chcesz powiedzieć że cię spotkał HEJT na forum z powodu twoich antyimigranckich poglądów -masz tutaj notowania wyższe niż łukaszenka na białorusi czy kim dżong w korei płn. tak więc spokojnie …

Thomas
Gość
Thomas

Chociaż raz, co wyjątkowe u sorosa, będzie uczciwie.

PABLO GST
Gość

Kolejne inwestowanie w nasz Polski kapitał oraz wynoszenie pieniędzy z naszego kraju, wszystko po to by z czasem kontrolować nawet wiadomości przez zagranicznych lobbystów, w celu usprawniania ich dalszej polityki i zysków. Kilka sprzedajnych świń dostało w łapę i to jest u nas możliwe, niestety jak człowiek poczuje hajs to… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

Wyborcza jest od dawna tubą propagandową Sorosa, wiec tutaj nic sie nie zmieni. Potrzebne sa roziwazania systemowe, ktore zabronia ludziom z zagranicy kontrolowania w Polsce mediow i pseudo-fundacji, ktore sluza do sabotazu naszego panstwa i prowadzenia dzialalnosci wywrotowej.

patriota
Gość
patriota

No To lipa.
Islam w Polsce wojna na calego
Wtedy spoleczenstwo zrozumie ile zawdzieczac bedzie Chooliganom
Bo To oni beda ratowac Polskie Kobiety
Wszystko co Polskie
Vive la Pologne

Pablo666
Gość
Pablo666

Dokładnie kolego, dokładnie.

jacuś
Gość
jacuś

ile ten stary dziad ma lat? wygląda starzej niż piramidy egipskie!

Kamelka
Gość
Kamelka

Wygląda jak kermit… tylko nie jest sympatyczny…jak widzę tą gębę to mi gorzej…

XaX
Gość
XaX

To już wiemy kto KODorastów sponsoruje i wszelkie przewroty w krajach przeciwnych UE i jej polityce … Niech to próchno w końcu zdechnie … U nas niby wolność mediów jest zagrożona za to w Niemczech nie ma już wolnych mediów ale nieee ich się nie czepia bo spiewają w myśl… Czytaj więcej »

VVV
Gość

Pasują do siebie

qfwfq
Gość
qfwfq

szczerze mówiac nie wiem jak Polski Rząd zamierza sobie poradzić z polskojezycznymi załganymi i nastawionymi na antypolską propagandę mediami. Na prawdę nie wiem.

XaX
Gość
XaX

Jak tylko zacznie przywracać w ręce Polskie gazety zacznie się jazgot że to „zamach na wolne media” itd … Oczywiście nie przeszkadza im to że w Niemczech 100% mediów jest w łapach państwa -.-.

waldek
Gość
waldek

Nie kupuje tej gazety od roku

Pablo
Gość

nie kupuję tej gazety od 1992 roku!
Nic z tego nie wynikło

Ogr
Gość
Ogr

Nigdy nie kupowałem tej gazety :).

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Z KODem nie wyszło robienie majdanu w Polsce nie pomógł pijak Kwaśniewski oraz skompromitowany Komorowski
Więc Soros wzmacnia swoje udziały w GW która należy do jego przyjaciela i zaufanego człowieka Michnika

XaX
Gość
XaX

KOD jeszcze coś próbuje mącić już otwarcie wzywają do obalenia rządu w Polsce, nie jest idealny ale na chwilę obecną to mniejsze zło niż obecna opozycja.

Pablo666
Gość

Powtarzam to zawsze i wszędzie. Soros to pedofil, widać to po jego zakazanej gębie, zobaczycie ze kiedyś wyjdą na jaw jego preferencje odnośnie najmłodszych mam nadzieje tylko ze zdąży to cos jeszcze za to odpowiedzieć.

Pablo
Gość

No to ja z grubej rury.
Jaki jest problem w ty by portal Parezja a mówimy o tej samej osobie prowadzącej stał się tubą propagandową tej drugiej strony?

poi
Gość
poi

GW dopiero się stanie tubę propagandową ??? to czym była do tej pory ??? to raczej będzie dofinansowanie nadszarpniętych finansów GW od kiedy PGNiG i inni państwowi monopoliści ograniczyli reklamę na łamach tej gazety

Paweł
Gość
Paweł

Nie rozumem. mamy „dobrą zmianę” i ta „dobra zmiana” cenzuruje informację o wykupywaniu akcj polskiej gazety przez wroga publicznego nr 1 Czyżby mu pomagała??

szyszkin
Gość

„napisałem że wyborczej używam podczas malowania chałupy (folia jest be, bo farba nie wysycha a brudzi buty i są ślady w pozostałych pokojach,dlatego używam gazet (dobre są stare koce wchłaniają farbę) a że wyborcza ma dużo papieru jest ekonomiczna ”
ktoś nie dopuszcza do wyświetlenia mego postu.
czemu?