Muhammad Hussaini. Foto: Polisen

Muhammad Hussaini ub. roku w Sztokholmie dźgnął nożem jednego z policjantów. Ustalono, że Hussain złożył wniosek o azyl podając się za 17-latka. Czy tak wygląda nastolatek?

30 sierpnia ub. roku Muhammad Hussaini udał się do marketu w Tyresö i kupił wielki nóż kuchenny. Następnego dnia poszedł na demonstrację zorganizowaną przez lewicę w Medborgarplats w Sztokholmie przeciwko deportacji grupy Afgańczyków – czytamy w szwedzkich mediach.

Tam upatrzył sobie dwóch policjantów pilnujących porządku – Teda Erikssona i Marcusa Eberhardssona. Podszedł do nich od tyłu, wyciągnął nóż i ranił Teda Erikssona w szyję. Drugi z policjantów aresztował mężczyznę.

Mężczyzna podawał się za 17-latka, jednak służbom migracyjnym ciężko było w to uwierzyć. W toku śledztwa ustalono, że w 2016 roku Mohammed w rozmowie z Karin Hedberg z wydziału psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej powiedział, że ma 25 lat. Także jego rodzina w Iranie oświadczyła, że jest dorosłym mężczyzną.

Wniesiono do sądu akt oskarżenia o usiłowanie zabójstwa, a także za inne drobniejsze przestępstwa. Prokurator Daniel Suneson żąda deportacji mężczyzny bez prawa powrotu, ale tylko na 10 lat.

Jest to już kolejny przypadek, w którym imigrant podający się za dziecko okazuje się być dorosłym mężczyzną. Szwedzka Krajowa Rada Medycyny Sądowej (RMV) pod koniec 2017r. opublikowała nowe dane na temat wieku imigrantów.

RMV przeprowadziła badania na 1,481 imigrantach w celu ustalenia ich wieku. Szwedzkie służby miały wątpliwości na temat wieku imigrantów samotnie podróżujących. Okazało się, że 1,215 imigrantów to osoby powyżej 18. roku życia, czyli 86 procent przebadanych.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

92
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
57 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
KozikAdriannaJerryPedro Chubascosklioes vel pislamista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o