Tak ma wyglądać „kompromis” ws. relokacji uchodźców. Czy Polska skorzysta?

Niemiecki dziennik „Der Spiegel” informuje, że Malta sprawująca prezydencję w UE przedstawiła nowy „kompromis” ws. relokacji uchodźców.

Proponuje się państwom członkowskim wypłaty w wysokości 60 tys. euro w ciągu pięciu lat za każdego uchodźcę przyjętego w ramach kwoty dla danego kraju i ponad tę kwotę.

Kraj, który nie będzie przyjmował uchodźców przydzielonych przez Unię Europejską, będzie musiał zapłacić taką samą kwotę kary. To „kompromis” według dziennika „Der Spiegel” i polskich mediów.

Dokument wypracowany przez Maltę oferuje ponadto „alternatywne formy solidarności“ tym państwom, które nie są gotowe do przyjęcia zobowiązującej kwoty uchodźców. W tym przypadku będą one zobowiązane do dostarczenia dodatkowych urzędników Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) lub Europejskiemu Urzędowi Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO).

Takie kraje jak Polska, miałyby też dostać czas do trzech lat, aby przygotować się na przyjmowania obowiązującej kwoty tzw. uchodźców.

Wspomniane propozycje „kompromisu” mają być tematem dyskusji na zjeździe ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich UE w maju.

źródło: PAP

123 komentarz do “Tak ma wyglądać „kompromis” ws. relokacji uchodźców. Czy Polska skorzysta?

 1. To zależy czy jeśli wyślemy im urzędasów lub SG w tej formie „alternatywnej” to nam odpuszczą inaczej tylko odwlecze się to w czasie bo ten dokument można czytać na różne sposoby a wtedy to nie jest kompromis

 2. 60 tyś euro za 1 odpad a u nas ludzie dostają po 800 zł emerytury, jest wiele rodzin gdzie dzieci są niedożywione przecież to jest szaleństwo. Niech żną islamiści zachód w każdy możliwy sposób zaczynając od tych u góry a kończąc na wypranych z mózgu obywatelach, którzy nie potrafią myśleć i wybierają skrajne lewactwo jak ma to miejsce we francji. Wojna nadchodzi coraz większymi krokami, zwykli normalni rdzenni obywatele nie wytrzymają tej nagonki na nich i musi coś w końcu pęknąć.

  1. „Państwo Islamskie ogłosiło właśnie, że w najbliższym czasie przeprowadzi w Europie krwawą masakrę jakiej jeszcze nie widziano. Głównym celem ma być Francja podczas zbliżającej się drugiej tury wyborów prezydenckich.” A wtedy LePen wygra :P. W ogóle kiedy II tura wyborów?

  2. Wygląda to na otwarte parcie do wojny i że Bruksela robi to celowo, żeby nas rozjuszyć. Bo chyba nikt tam na poważnie nie myśli, że kraje V4 będą płacić takie sumy za import do siebie terroryzmu i zapaści gospodarczej.
   Chyba, że politycy załatwią to jakoś po cichu, żeby to ukryć przed obywatelami. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy się mogli na to zgodzić dobrowolnie bez zamieszek społecznych. Z powodów jak wyżej.

   1. Nie będzie żadnej wojny domowej. Wykastrują nas i zgniotą jak robaka, kiedy tylko zechcą. Na Zachodzie już to działa. Jak myślisz – dlaczego posiadanie broni jest u nas jedną z najsurowiej karanych „zbrodni”? To, że w czasie zamieszek „motłoch” sobie trochę pokrzyczy, to dla pasibrzuchów tylko miód na serce, bo czują, że rządzą i dużo od nich zależy. Dlatego warto mieć pod poduszką „mocniejsze argumenty” i bynajmniej nie chwalić się tym przez telefon ani internet, bo wiadomo, jak to działa… wink

  1. @AntyHegemon
   zgadzam sie, to jest proba przekupstwa oraz handel ludzmi.
   Mnie rowniez zastananawia jedno, ze Polska bedzie miala okres do 3 lat…hmm…
   Badzmy szczerzy, UE zaprasza tych ludzi celem zmienienia kontynentu. Oni tutaj zostana na zawsze.
   Wszystko sie pojebalo. Uchodzca, ktory w teori jest osoba uciekajaca przed wojna, szukajaca schronienia na pewnien czas, okazuje sie byc imigrantem ekonomicznym, bez zaplecza, zyjacego na koszt podatnikow.
   UE, ktora miala byc tak piekna wspolnota, okazuje sie, ze jest tak jak Moskwa. Albo myslisz, mowisz jak Bruksela, albo kara. Teraz to pieknie widac.
   Wolny rynek…jaki wolny rynek? UE tak pieknie skonstruowala sobie przepisy, ze polski rolnik/przedsiebiorca nie ma szans w starciu z niemieckim chlopem.
   Jesli nie wyjdziemy z UE, to ona pogrzebie nas ze soba. Granice sa otwarte, nie ma problemu by jeden z drugim, miajac juz dokumenty wystawione przez „postepowe i multikulturowe panstwa Europy Zachodniej” przyjechal do Polski „zabawiac” obywateli.

   1. @Obywatelka
    No widzisz, kiedyś ZSRR wprowadzało nowy porządek świata, a teraz Unia chce coś podobnego stworzyć, choćby na swoim terenie. To wszystko ma prowadzić do jednomyślności, ale jak ma sie tak dziać skoro są sprzeciwy? Polska i Węgry wpychają kij w szprychy Brukselskiej maszynie i ta odczuwa tego skutki. Może z pozoru małe, ale jednak, to coś oznacza skoro z pianą na pysku chcą osiągnąć swoje cele. Kradną nam suwerenność, bo jest ona przeszkodą na drodze tej powolnej rewolucji.

    1. @AntyHegemon
     Rewolucja jest dobra, nowy porzadek swiata rowniez jesli idzie w pozytywnym kierunku.
     https://www.youtube.com/watch?v=rvpTmiVhcxU
     Wiele razy juz tutaj pisalam o Projekcie Venus, jego zaletach. Dla wiekszosci jest to utopia, poniewaz nie potrafia wyobrazic sobie swiata bez pieniedzy.
     Pamietaj: pieniadze zadza swiatem, nie ludzie. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawe, tym szybciej zrozumiemy nasze wiezienie i bedziemy mogli sie wyzwolic.

     1. @Obywatelka Ziemi
      1) Czym są pieniądze?
      2) Kto zarządza pieniędzmi?

     2. @lolo ktory nie pisze
      Pieniadze sa w okolo 97% cyferkami wygenerowanymi przez zarzadzajacych nimi czyli bankami, takimi jak Bank Centralny, a w reszcie bezuzytecznym papierem nie majacym pokrycia w czymkolwiek.
      Nie potrzebujesz pieniedzy, by zyc, potrzebuejsz np mleka do kawy, powiedz mi: czy krowa przetanie je dawac, jak upadnie gielda?
      Jest technologia i technika, sa materialy, sa ludzie, nie ma pieniedzy by zrealizowac cel. To jest nielogiczne, chore i beznadziejne.
      Gospodarka nie moze byc oparta na pieniadzu, powinna byc oparta na zasobach naturalnych.
      Jesli wszystko bedzie zasilane kiedys przez energie sloneczna, to powiedz mi komu bedziesz placil? Sloncu, ze swieci? Rozumiem, ze trzeba wybudowac, wlozyc prace, OK. A potem? Tak samo z energia wiatru, geotermalna, fal.
      Musicie zrozumiec, ze pieniadze sa produkowane jak kazdy inny towar, a gospodarka na nich oparta nie ma sensu. Kolejny przyklad: obecnie TV, auta, drukarki itp itd maja sie psuc, sa tak zaprojektowane. Inaczej nie moze byc…gdyby zrobic raz, a dobrze na nastepne powiedzmy 30lat, to nie obraca sie pieniedzmi, czyli towarem. Kolko sie zamyka.
      Gospodarka oparta na zasobach naturalnych, jednym z jej filarow jest zalozenie, ze nie mozesz brac, jesli nie masz.
      Obecnie, bank Ci mowi; bierz, bierz nawet jak nie masz, my Ci damy, a potem…a potem placz, bo nie ma jak splacic mimo, ze ciezko sie pracuje.
      W takim swiecie zyjemy i radze sie szybko obudzic.

     3. @Obywatelka Ziemi
      1) Czym są pieniądze? Cyferki wygenerowane czy papier to tylko forma. Zatem czym są pieniądze?
      2) Kto zarządza pieniędzmi czyli tym czym są?

     4. Ps (@Obywatelka Ziemi)
      Najpierw napiszę, że nie jestem ekonomistą. Nie mam wykształcenia w tym kierunku, nie znam tych wszystkich uczonych regułek czy wzorów, więc można mnie ominąć szerokim łukiem… Ale nie mniej uważam, że odpowiedź na te pytania, zwłaszcza na pierwsze jest fundamentalna do zrozumienia ekonomii. Wg. mnie można na to pytanie odpowiedzieć krótkim zdaniem. Na drugie zresztą też. Jak już zdecydujesz się udzielić takiej odpowiedzi, która mnie zadowoli – obowiązku żadnego nie ma – to daj znać.
      Dlaczego tak piszę bo propozycji co to są receptą na wszystkie bolączki tego świata to już było mnóstwo, tylko ci co to robili w imię robienia raju na ziemi wprowadzali w rezultacie piekło. Świat jest pełen różnych zbawicieli, którzy mają świetne propozycje tyle że utopijne. Nawiasem mówiąc od strony nazewnictwa to „Projekt Venus” świetnie wpisuje się w „Erę Wodnika”. Jak wiadomo NWO ma zamiar wprowadzić nas w ten nowy eon. Ja kiedyś to już oglądałem. Jest to koncepcja stworzona przez Jacque’a Fresco i Roxanne Meadow w ramach „Projekt Venus (ang. The Venus Project) – organizacja, której celem jest poprawa warunków bytowania społeczeństwa poprzez skłonienie się ku gospodarce opartej na zasobach, zrównoważonemu rozwojowi, efektywnemu zarządzaniu energią i zasobami naturalnymi oraz automatyzacji. „ I dalej: „Projekt Venus opiera się na założeniu, że ubóstwo, przestępczość, korupcja i wojny są wynikiem niedostatków stworzonych przez obecny, zorientowany na zysk, światowy system gospodarczy[potrzebny przypis]. Według teorii Jacque’a Fresco, mającej wyraz m.in. w Ruchu Zeitgeist, badania sprzyjające postępowi w technologii, prowadzone niezależnie od ich bezpośredniej rentowności, spowodowałyby wzrost ilości dostępnych dla ludzkości zasobów, produktów i materiałów. Zmniejszyłoby to dążenia ludzi do niezależności, korupcji i chciwości, w zamian wykształcając wśród nich skłonność do niesienia sobie wzajemnej pomocy” (źródło: Wikipedia)
      No zapachniało mi Bergoglio i NWO
      A tu taka mała analiza
      http://jaroslaw-dziubek.blog.onet.pl/2008/07/21/jacque-fresco-nowy-karol-marks/

     5. Ps’ (@Obywatelka Ziemi)
      Wszelkie utopie zaczynają się od naiwnej wiary, że człowiek jest dobry sam z siebie. No a ponieważ to niekoniecznie się sprawdza – interesujące jest np. to jak umieścić muzułmanów w tym „Projekcie Venus” skoro ich ideałem jest pustynne wczesne średniowiecze – to tych co odstają od naszej idei dobra samego z siebie trzeba wyrżnąć. I tak realizacja raju musi się przesunąć na później dopóki tych wszystkich złych się nie wyrżnie. Np. w ZSRR ciągle wszyscy byli w stanie wojny by móc wprowadzić kiedyś komunizm. Na mój nos nic się nie zmieniło, poza. Lud jak dostawał w d… tak dostaje a niewygodnych dla władzy się usuwa. Ale robimy „Wielką Słowiańszczyznę” ów upragniony raj. Na Zachodzie natomiast robimy „Wielką Rzeszę”… Same raje…

     6. @lolo ktory nie pisze
      rozumiem, ja wiem, ze trudno zmienic myslenie i wyrzucic pieniadze z glowy, zyjemy w koncu w nich od tysiecy lat smile
      jednak pomysl logicznie: jest kura, ma jaja, jest jajecznica. Zboze rosnie, jest mlyn, jest maka, jest chleb. Woda jest, sloneczko swieci. Po co Ci pieniadze? Hmm…
      Albo: wiele ludzi na swiecie gloduje…a supermarekty wyrzucaja towar, bo jest przeterminowany smile wyprodukowano go, byly skladniki, ale…ludzie nie maja papierka lub plastikowej karty, by kupic puszke tunczyka czy torebke ryzu smile Rozumiesz? O to mi chodzi.
      Sa na swiecie dostepene srodki, materialy, technologia i technika, ludzie, ale…nie ma tego beznadziejengo pieniadza, ktory ma pokryc koszty. Co to sa koszty? To glownie praca ludzka.
      Ja sie wciaz dziwie, ze nie drukuja wiecej. Co to za roznica? Niech drukuja na kilogramy, nie na wartosc, bo to i tak nie ma znaczenia. Jak chca obrotu pieniadza, to niech dadza ten pieniadz ludziom smile
      Niech kazdemu dodrukuja po 3kilo stowek smile Wydasz, Ty sie ucieszysz, sklep rowniez, magazyn tez, fabryka bedzie musiala zrobic wiecej…aaa nie czekaj..na samym koncu tego lancuszka jest material, czyli zasob naturalny smile Hmm…
      Nie wazne ile bedziesz mial w kieszeni, mozesz miec i zyliony, jak zniszczymy Ziemie, nic nie wyrosnie, to nawet tych ukochanych pieniedzy nie zjesz!
      I mi nie chodzi o taj na Zachodzie, Wschodzie.
      Pamietaj: Ziemia to Twoj dom. Nie masz innego. Jak ja zniszczymy, to gdzie bedziesz zyl? Hmm…? Skoro latamy w kosmos, zakladamy, ze sa inne Wszechswiaty, wiemy jacy mali jestesmy w tym bezmiarze i mimo wszystko, wciaz walczymy o te kawaleczki, zamiast wspolnie jako Ludzkosc gdzies zmierzac, to kazdy ciagnie w swoja strone.
      Wywal polityke, wywal pieniadz z glowy, a wszystko stanie sie proste i logiczne.

      “You never change things by fighting the existing reality.
      To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”
      ― R. Buckminster Fuller

      I tym nowym modelem jest chocby Projekt Venus.

      Pamietaj, jesli non-stop robisz to samo, nie spodziewaj sie roznych efektow.

     7. @lolo ktory nie pisze
      PS. widzsz…niby oparte wszystko jest na pieniadzu, ale tluka sie glownie o zasob naturalny jakim jest ropa smile
      I tak, ludzie sa dobrzy. Dziecko, nie rodzi sie zle. Nie wie co to zawisc, klamstwo. Tego uczymy go MY, Dorosli.
      Tak, sa jednostki, ktore maja cos z glowka, ale to sie ujawnia wtedy, gdy wzrasta w zlym srodowisku. Dobrym przykladem sa w wiekszosci seryjni mordercy. Praktycznie 99% z nich wychowywalo sie w domu, w ktorym byla przemoc, bieda.

     8. Koleżanko. Głupota ludzka nie zna granic, tak też jest i w tym przypadku.
      Życie bez pieniędzy możliwe jest w społecznościach nie posiadających żadnych dóbr (czyli prymitywnych), albo w społecznościach totalitarnych. Innej możliwości nie ma.
      Ludzie mają taką naturę, że chcą osiągać swoje cele po najmniejszej linii oporu, czyli najlepiej leżąc (w fizyce nazywa się to: zasada najmniejszego działania, albo jak mawiał pewien profesor na UJ: zasada największego lenistwa).
      Czyli do roboty można zapędzić człowieka albo w małej społeczności prymitywnej, gdzie społeczność motywuje lenia do roboty, albo przez kasę, albo w społeczeństwie totalitarnym, gdzie za odmowę pracy dostanie czapę. I tyle w temacie.

      Zresztą nachodźcy są przykładem, zmuś ich do pracy, do dawania czegoś od siebie dla społeczeństwa.

     9. …a kto nad wszystkim trzyma łapę?….wiadomo grupa wybrańców – głośno się mówi o kilku ale jest ich wielu (tych tzw niewidzialnych ,o których wiemy niewiele) sterujących całym tym bajzlem

     10. Ciężki temat, ludzie nie wyobrażają sobie życia bez ”papierków” bo się pogubili delikatnie mówiąc, niewielu Cię zrozumie a co dopiero żeby przyznać rację, ja się cieszę,że są jeszcze tacy ludzie jak Ty.Jest nadzieja.

     11. Jak chcesz mieć chipa RFID to se go kup i zaczipuj się a nie wmawiaj że to jest dobre innym

     12. ten raczej to zwykła utopia,pogrzebanie Europy i obywateli wszystkich europejskich krajów,pogrzebanie,kultury,religii,nauki -za kilkanaście lat Europa będzie , jak kraje z których przybywają najeźdźcy

   2. Ludzie w Polsce (nie wszyzcy) wiedza o tym ze to manipulacja i ze nie chodzi o zadnych uchodzcow wojennych bo ich tu po prostu nie ma, ci ludzie maja tutaj zrealizowac zupelnie inny cel. Ta ciemnota nie wie ze jest manipulowana, skurwione lewactwo za pieniadze realizuje swoj kurewski plan ich rekami. Lewaki to jest najwieksze zło naszych czasow, to skrajnie skorumpowane świnie ktore natychmiast trzeba odsunac od koryta bo ci ludzie sprzedaja przyszlosc nasza, naszych dzieci i wnukow.

 3. Nie ma takich pieniędzy, za które warto rozwalać swoje państwo. Jak się islamska zaraza rozsiądzie, to takie państwo jest skończone po wsze czasy. To tak, jak wrzucać ślimaki do ogródka, jak się pojawią, to już ich niczym nie wyplenisz.

  1. @Karbulot Ewidentnie towarzysze żydolewacy są zdesperowani. Od kar w wysokości 250 tys. euro za nieprzyjęcie jednego pastowańca do 60 tys. euro za przyjęcie. Kij nie zadziałał, spróbują marchewki. Oczywistym jest, że nie ma takiej kasy, która warta byłaby splugawienia i skundlenia własnej Ojczyzny i Narodu.

 4. oni sobie robia jaja dadza nam pieniadze zebysmy przyjeli miliony nierobów ktore potem beda doic nasz socjal jak sie pieniadze dotacyjne skoncza i islamizowac nam kraj …. no na sile probuja rozpieprzyc europe trzeba mowic stanowcze NIE i demaskowac to co oni robia bo oni islamizuja kontyn4nt ci ludzie nie sa zadnymi uchodzcami wojennymi tylko nachodzcami socjalnymi islamizujacymi europe, oni chca nas karac za to ze nie chcemy doprowadzic do takiego burdelu jakiego oni sami doprowadzili u siebie … czy to jest logiczne ? NIE NIE jeszcze raz NIE islamskim nachodzcom w Polsce, koniec kropka. My juz mamy 2 miliony Ukrainskich uchodzcow w Polsce i niech sie KE od nas odpierdoli, mozemy im wystawic fakture za to ze nie przyjeli ani jednego z nich. No ale oni tego nie widza, bo to nie ten profil uchodzcy, ukrainiec przyjechal do pracy cos budowac a komisja europejska potrzebuje analfabetow zindoktrynowanych, najlepiej islamskich, czyli ludzi ktorzy beda w stanie zamieszac w tym spedalonym kotle europejskim i zrobic z nas durne byudło wyborcze .

  1. „W tym przypadku będą one zobowiązane do dostarczenia dodatkowych urzędników Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex)”? Może to nie taki głupi pomysł – pod warunkiem, że nie dostarczamy dodatkowych urzędników tylko WSZYSTKICH od góry do dołu. Odpowiednie uposażenie z Unii i odpowiednia motywacja z Polski i po kryzysie smile

 5. Oł jes! Jestem za „aletrnatywnymi formami solidarnoci”. Tj. Polska dostarczy EU trochę urzędników i strażników. EU zapłaci, nam się bezrobocie zmniejszy, a i trochę się może ten bur… bałagan ucywilizuje jak Polacy zaczną haltować co bardziej podejrzane osoby. Albo chociaż żreć szynkę w czasie przerwy na lancz:).

   1. @gienio
    Nie wiem czy wystarczy, ale paru kandydatów już bym znalazł. Ooo, np. p. Biedroń, p. Dutkiewicz, p. Adamowicz, p. Gronkiewicz-Waltz (ciekawe czy ten drugi człon nazwiska to od walca czy walca?)… A jeszcze można dokooptować p. Szczukę, p. Środę i in… No jakoś tych zestresowanych „uchodźców” co to na obcej ziemi pocieszyć trzeba… I mogą ich obsługiwać, pocieszać i w ogóle, już na stałe.

     1. @gienio
      U nas altruistów na kopy. Można powiedzieć, że życie publiczne – przynajmniej w połowie – altruistami stoi. Popatrz Fudacja Batorego, altruista na altruiście altruistą pogania. Taka „GW”, „Tygodnik Powszechny”, p. Lis z ekipą, TVN… tzw. ludzie chałtury inaczej zwani cwelebrytami – he, he, he… jak ta nazwa pasuje – jeszcze dorzucić trzeba co poniektórych umiłowanych hierarchów… No w każdym razie gdzie byś nie spojrzał to na pewno jakiś altruista wyjrzy. Wiesz jaki świat bez tych altruistów byłby nudny? Byśmy spokojnie chodzili do pracy, nie emocjonowalibyśmy się czy jutro z tego altruizmu przeżyjmy, dzieci by się chowały, w normalnych niealtruistycznych rodzinach z dwiema tradycyjnymi płciami… No powiem Ci nudy, nudy… W ogródku byś posiedział bez zastanawiania się czy jakiś altruista nie sypie ci świństwa na głowę z samolotu… no nudy, nudy… żarcie też by było zwykłe z jakimś robalem w jabłku a nie jak wyjęte z drukarki 3D po modyfikacjach… no nudy, nudy…

     2. @lolo ktory nie pisze
      Zdecydowanie. U nas pomocników szatana aż nadto.
      Pan Lisienko czy Lis jak mu tam przyznał, że Makaron ma rację i nie ma co polemizować na temat sankcji wobec Polski.
      Jakim deklem trzeba być, by jeszcze oglądać tego gościa?

     3. boga i szatana w to nie mieszaj bo już większość episkopatu poza chyba jednym panem tak się garnie do pomocy

 6. Polska nie miała kolonii w Afryce, nie drenowała finansowo Czarnego Lądu, nie miała niewolników z tamtego rejonu! Afrykę doiło 7 państw obecnej Unii. Dlaczego się o tym w Europarlamencie nikt nie zająknie nawet? Można Polsce parę rzeczy zarzucić, ale na pewno nie musimy wstydzić się naszej historii. W przeciwieństwie do tychże siedmiu „prymusów” Europy, które jakby istniały tylko 60 lat.

 7. Nie odpuszczą dopóki nie zaleją muzułmanami wszystkich państw UE. Dobrze wiedzą że kraje UE zalane muzułmanami czeka kryzys, ucieczka białej ludności i to w pierwszej kolejności tej najlepiej sytuowanej i przedsiębiorczej, w konsekwencji przyspieszony upadek starej UE, a to oznacza szansę na rozwój krajów byłego Bloku Wschodniego, i zarazem fiasko projektu komunistycznych stanów zjednoczonej Europy. Dlatego będą kombinowali jak upchnąć muzułów za wszelką cenę, patrząc na nachalność unijnych kacyków z jaką próbują wcisnąć muzułmanów nikt już nie może mieć wątpliwości że tu nie chodzi tu o żadną akcję humanitarną.

 8. Nikt nie da za darmo za ciapatego smiecia 60 000,00 euro. To musi mieć jakieś bardzo poważne drugie dno. Niech się nasz rząd nie da złapać na te podstępne działania. Malta, ani niemcy nie będzie Polsce dyktować co ma robić, ani żadnego haraczu płacić. To jest handel ludźmi i mafijne zagrywki.

   1. Będąc w sytuacji trudnej mamy 2 możliwości wyboru : uciekaj albo walcz. Dlatego , dla mnie lepiej, aby rzeż zaczęła się jak najszybciej, bo nie lubię odwlekać rozwiązania problemu – w moim przypadku walki.

 9. lewactwo zaraza ziemi,wspiera i steruje nim jeszcze wieksza zaraza zydo-masonska sekta !!! Trzeba zmienic ustruj polityczny w Polsce- 90% tych co jest w polityce powinna odejsc 50% do wiezienia + kasacja 100% majatku calej rodziny,calej rodziny od dziadkow po prawwnuki !!! I niech sie ciesza ze na szubiecice nie poszli za zdrade kraju !

 10. Jak widzę, żydy prędzej darują Polakom sankcje za tzw. Holokaust, gdzie jakoby to Polska jest winna II wojnie światowej i trzebieży żydów niż…
  zrezygnują z planu islamizacji i murzynizacji Polski…

 11. Przymusowa relokacja bandytów , dobre hahaha. Chcieli pasożytów socjalnych i terrorystów, gwałcicieli ze spuchniętymi jądrami to mają ale niech tego śmiecia nie wciskają innym. NIGDY pasożytów w tym kraju nie brakowało a teraz maja dostać jeszcze posiłki z zewnątrz??? To są jaja…

 12. Żadnym kar i przekupstw, niech spie#dalają te lewackie sku#wysyny! Szmerkelowa oraz inne lewicowe pajace nie są w stanie zadbać o przybyszy z Bliskiego Wschodu, bo jest ich najzwyczajniej w świecie za dużo? Sami ich naspraszali w niekontrolowanej ilości, sami nawarzyli tego piwa, to niech sami je teraz wypiją.

 13. Tiaaa, ten „kompromis” zalatuje mi kompromitacją Malty na stołku prezydencji.
  Byłoby to (to co proponują) logiczne gdyby decyzja o otwarciu granic była podjęta na szczeblu unijnym przez wszystkie państwa, a tak nie było. Skoro mutti Merkel zaprosiła gości to niech ich gości. Skoro południowcy nie potrafią chronić granic zewnętrznych unii to poznają tego konsekwencje. Schengen nie polega na likwidacji całkowitej granic państwa, tylko na zniesieniu granic wewnętrznych dla członków tego układu. Jak sąsiad zaprasza sobie gości to ja ich nie utrzymuję i nie upycham po pokojach.

 14. TO BRZMI JAK PRZEKUPSTWO, CZYLI mERKEL CHCE PLACICI MUZULMANOM w Polsxce ten sam socjal co dostana w Niemczech (oczywiscie wybiora Polske bo tu u nas taniej) druga sparwa i tak mamuy sie przygotowywac na przyjecie dziczy w ciagui 3 lat (czyli znaczy to ze nie bedzie zadnego zamkniecia granic) I w pogpole dlaczego to merkel cos ustala i narzuca? a moze by tak rzad Polski ustalil co inne kraje maja robic z dzicza muzulmanska? dlaczego akurat rzad Niemiec ma dyktowac wszytskjim?

 15. nie nie i nie-zadnych ciapatych,negroiduw-i zadnego podwujnego terr.oru -od ciapatych,i pierdolnikuw z uni–poruwnujac jak mieszkam w bloku i pace za mieszkanie,to spuldzielnia powie -dostaniesz jeszcze dwu lokatoruw,i czynsz o 30 procen w dul-jak nie to czynsz w gure-otwarcie muwiac-niech sie ta cala unia pieprzy-nawet soro.sowe srebrniki niepomoga-czas opuscic titanika

 16. Oni wypaczaja slowo solidarność, bezczeszczą je …. jak mozna byc tak bezmyslnym/ naiwnym aby sadzic ze ci ktorych sprowadza nam tu lewactwo to uchodzcy wojenni ….. Trzeba glosno mowic w Europie ze PE i KE islamizuja kontynent, ze to nie jest zadna pomoc, ze islamisci sa tylko narzedziem do realizacji ich zbrodniczej polityki ktora ma doprowadzic do powstania jednego centralnego rzadu i ubezwlasnowolnienia wszystkich krajow /obywateli wspolnoty… Nie pozwolmy tym skurwielom na to aby zrobili szambo w naszym kraju ! Chca sie taplać w gównie – ok, mozna ich edukowac, mozna namawiac ale nie zmusimy ich do tego aby oszczedzili swoje narody od islamskiego pregieza i totalitaryzmu. To jest czas na to aby sie zbroic i zawiazywac sojusze z narodami ktore wyznaja podobne wartosci czyli kraje naszej grupy plus USA . Niedlugo bedziemy takim bastionem jak Izrael , Europa dryfuje ku upadkowi. Promujmy to co polskie, kupujmy to co polskie stymulujmy popyt wewnetrzny i nawiazujmy wspolprace z krajami poza UE bo zblizaja sie bardzo ch… czasy. Unia sie pograza w chaosie i przeciwwaga musza byc kraje naszej grupy ktore sa silnime militarnie, stanowiace monolit ktory bedzie sie w stanie przeciwstawic spedalonemu lewactwu zachodu i islamskiej ideologii ….

 17. Europa zachodnia jest skonczona, jesli tak bardzo chca islamskich nachodzcow powinnismy im to ulatwic , dogadac sie z Turcja i szmuglowac ich do niemiec na masowa skale, im szybciej ten okręt pt UE zatonie tym lepiej, dla tych ludzi nie ma juz ratunku, udaja ze nie ma problemu i probuja rozpierdolic nas wiec trzeba ten okręt jak najszybciej zatopic bo jesli tego nie zrobimy oni moga zajebac nas , gosporarczo dopoki ma tam kto pracowac ….

 18. 60 tyś?… HA, ha, ha!!!!! Szczwane urzędasy z EU dostają z ONZ-tu dużo więcej na łeb takiego „uchodźcy” a chcą dać tylko 60 tyś???? A gdzie reszta kasy???? W kiermanach urzędasów i polityków by została!!!! niech się z tą trzodą sami bujają u siebie!!!!

 19. Ja pierdolę czy to prawda albo jakaś bujda?
  Qrwa dobrze czytamy że eu mafia nam wcisnąć zamierza hołotę szamba islamskiego ?
  I jeszcze da 60 litrów w ciągu 5lat za jednego popapranca a skąd ten hajs będzie, z ulg podatkowych płynących do szwabskiego budżetu z sieci marketów postawionych na polskiej ziemi? Albo jeszcze z innych nikczemnych profitów płynących z pasożytniczej polityki euro faszystów?
  Ja to na to sram gówna na podwórku nie chce bo zylem w NL. 8lat a mam dośc

 20. 1 000 000 x 60 000 = 60 000 000 000 E ,
  Kraje zainteresowane ( Polska , Węgry , Grecja chyba ? , Rumunia , Słowacja i inne zainteresowane ) powinny wystąpić z wnioskiem ,żeby dostawać za każdego nie wpuszczonego taką kasę , myślę że te Państwa byłyby nawet w stanie stworzyć flotę patrolową na Morzu Śródziemnym , ewentualnie powinniśmy wydzierżawić od makaroniarzy ich jednostki straży przybrzeżnej za jakieś 1E na rok od jednostki , obsadzić to naszymi ludźmi i już będzie dobrze , a granicę lądową też uszczelnić w ten sposób ( zasieki , a jak ktoś pokona w nielegalny sposób strzelać ) , wszyscy będą zadowoleni , My zarobimy , unia wyda kasę na uchodźców

  1. To nie żadni”uchodźcy” tylko żołnierze młodzi mężczyźni zdolni do noszenia broni przybywający do Europy na dżichad tj wojnę z”niewiernymi” .Jak obecne władze wpuszczą islamistów do Polski to PIS nie wygra kolejnych wyborów.NIE CHCEMY ISLAMISTÓW NIECH SOBIE NIEMCY PIJĄ PIWO KTÓRE NAWAŻYLI.

 21. Oto prosty sposób. Jak tak zależy na tej dziczy to proponuje odpalić rządzącym ksero i drukować tyle tego fałszu ile oni chcą nam wcisnąć tego gówna!. Muszę kupić drona i pojechać na Maltę z ładunkiem.

 22. DLACZEGO TAK UNIJNYM PRZYWÓDCOM ZALEŻY NA TYM ABY muzułmanie ZALALI CAŁY ŚWIAT CZY ONI MYŚLĄ ŻE KTOŚ NA KOGO PRZYCIĄGNĄ terrorystów OBRONI ICH PRZED NIMI BO JA MYŚLĘ ZE PADNĄ TAKA SAMĄ OFIARĄ JAK ZWYKLI LUDZIE TYLKO TO JESZCZE DO NICH JAKOŚ NIE CHCE DOTRZEĆ DLACZEGO TEŻ WYLUDNIAJĄ BLISKI WSCHÓD ???

 23. poprzyjmowac uchodzcow i pozamykac w tych niemieckich obozach co nam po wojnie jeszcze zostaly… skoro teraz niemcy wyplacaja po 60kafli za glowe imigranta, to przeciez nawet dla jednego oplacalo by sie prysznice uruchamic… chyba Niemcy nie beda sie burzyc bo ulokujemy ich w Niemieckich obozach, a wiec one napewno spelniaja normy unijne, wkoncu niemcy je budowali.

 24. Demokracja w dzisiejszym swiecie to fikcja , skoro na sile I szanatzem ze strony UE pojawiaja sie glossy przyjecia pseudoemigrantow, przybywajacych do europy I na swiecie ,po wygodne zycie , tzn darmowy social.

Dodaj komentarz