W obozie dla tzw. uchodźców we francuskim Calais wybuchły zamieszki. W bójce uczestniczyło ponad 200 imigrantów uzbrojonych w metalowe pręty, noże i butelki z benzyną. Co najmniej 60 osób zostało rannych, 5 z nich ciężko.

Do zamieszek miała doprowadzić kłótnia dwóch tzw. uchodźców z Iraku i Sudanu. Doszło do niej w czasie rozdawania darmowych posiłków. W zamieszki włączyło się w sumie około 200 imigrantów, którzy mieli ze sobą metalowe pręty, noże oraz butelki z benzyną. Kilku z nich użyło także wiatrówek.

Do obozu imigranckiego w Calais, który nazywany jest „Nową Dżunglą”, wkroczyły szturmowe oddziały policyjne. Ponad 60 osób zostało rannych w starciach, w tym dwaj funkcjonariusze oraz pięciu członków organizacji charytatywnych.

Przyczyny zamieszek i tożsamość ich sprawców będzie wyjaśniało specjalne śledztwo. Policja weźmie sobie również za cel ustalenie, w jaki sposób tzw. uchodźcy weszli w posiadanie broni.

źródło: RMF FM/TV Republika

12
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
NiepoprawnyPolitycznieMarcin Opusber&96Jndnardkrwawnik kichawieckaa555 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ak47
Gość
Ak47

Pracuje w firmie transportowej. Temat znam już od 2lat. Tam jest cały czas tak samo. Teraz doszły tylko koktajle molotowa, ale w calais to już chleb powszedni. Napaści na kierowców i kradzieże. Drzewa zrzucane na drogi i rabunki. To jest normalka w stolicy Afryki – Calais .

kaa555
Gość
kaa555

Znaczy stabilizacja w chlewie z dzikusami

Ramsay Bolton
Użytkownik

Czy te wiatrówki pochodzą z kursów strzeleckich mających pomóc w „asymilacji uchodźców”? Jeśli tak to zakładam, że ukradli też karabinki kalibru .22 Long Rifle. Jeśli tak to mają już czym skutecznie zabijać; boje się pomyśleć, że Francuzi mogli być tak głupi, że dali im broń 5,56mm<… Mam nadzieję, że trochę… Czytaj więcej »

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Policja powinna otoczyć teren a dzikusy niech sie naprdalają do woli

Waldek
Użytkownik

Dokładnie, sami się wyrżną.

Matisu9
Użytkownik

Członkowie organizacji charytatywnych :”To nie ich wina,rozdaliśmy im za mało jedzenia i dlatego się zezłościli”

Mr. ??
Gość
Mr. ??

We Francji coraz goręcej
PO, Nowoczesna na rozkaz z Berlina i Brukseli byli gotowi wpuścić do polski te dzicz w styczniu 2016 albo i wcześniej..

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

Rzeczwiście dostaję “ gęsiej skórki “ na myśl co p……i. po-wcy byli gotowi dla kasy i poklepywania przez niemców zrobić Polakom.

Ink
Użytkownik

Dzicz

krwawnik kichawiec
Gość
krwawnik kichawiec

W normalnym kraju wszyscy zadymiarze zostaliby odłowieni i wydaleni w poza granice. Na naszych oczach Europa Zachodnia dogorywa…

Marcin Opus
Użytkownik

Mam nadzieję, że pracownicy organizacji charytatywnych poszli po rozum do głowy i w związku z tym do domu i już nie powrócą.

NiepoprawnyPolitycznie
Użytkownik

Spodziewałem się granatów i AK