Chaos i anarchia w niemieckiej polityce azylowej

Tysiące przebywających w Niemczech imigrantów ubiegających się o azyl podlegało już wielokrotnie deportacji lub dobrowolnie wyjeżdżało – donosi „Welt am Sonntag”.
Jak dowiedziała się gazeta, na dzień 30 października 2019 roku przebywało w Niemczech ponad 28 tys. osób, które ponownie przyjechały do kraju i starają się po raz kolejny o azyl.
Zacytowany tutaj fragment pochodzi ze strony internetowej niemieckiej rządowej rozgłośni propagandowej Deutsche Welle, która podtrzymuje tradycje Radia Rzeszy Wielkoniemieckiej podlegającej Ministerstwu Propagandy i Oświecenia Publicznego, którym kierował minister doktor Goebbels. Jednym z punktów kulminacyjnych propagandy doktora Goebbelsa było transmitowane przez wszystkie stacje radiowe jego dwugodzinne przemówienie 28 maja 1937 roku w którym była mowa o rzekomo planowej przez kościół katolicki „moralnej eksterminacji tysięcy dzieci i chorych” i o klerze jako „zezwierzęconych pozbawionych skrupułów oprawców młodzieży”

Artykuł zamieszczony na stronie internetowej Deutsche Welle i powtórzony przez proniemieckie media rozpoczyna się fałszerstwem. Nie gazeta „Die Welt” dowiedziała się przez przypadek, tylko poseł do Bundestagu Martin Sichert (AfD) skierował interpelację poselską do rządu. W imieniu rządu odpowiedziało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Bez interpelacji poselskiej AfD nikt nigdy by się nie dowiedział, że „tysiące przebywających w Niemczech imigrantów ubiegających się o azyl podlegało już wielokrotnie deportacji lub dobrowolnie wyjeżdżało”.

„Die Welt“ się dowiedziała? Od kogo? Czyżby redaktor „Die Welt“ spotkał przypadkowo w knajpie podpitego Ministra Spraw Wewnętrznych Horsta Seehofera? Czyżby podpity Seehofer przez przypadek się wygadał? Odnosi się też tutaj wrażenie, jakby rząd niemiecki miał w tym interes, by ta informacja przeciekła do mediów.

Z odpowiedzi na interpelację poselską AfD wynika, że w polityce azylowej w RFN panują anarchia i chaos. Tak wygląda polityka azylowa RFN, kraju który chce być wzorem dla reszty Unii Europejskiej.

30 października 2019 znajdowało się w RFN 28.283 osób deportowanych które przyjechały ponownie do Niemiec i starały się ponownie o azyl,

– w tym 22.050 osób jeden raz deportowanych i starających się po raz drugi o azyl,

– w tym 4916 osób dwa razy deportowanych i starających się po raz trzeci o azyl,

– w tym 1023 osób trzy razy deportowanych i starających się po raz czwarty o azyl,

– w tym 294 osób cztery lub więcej razy deportowanych i starających się po raz piąty lub więcej o azyl

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Volksempfänger

https://www.welt.de/politik/article203950790/Wie-Clan-Chef-Miri-Tausende-abgeschobene-Asylbewerber-wieder-im-Land.html

https://www.dw.com/pl/problem-z-deportacją-wydaleni-z-niemiec-wracają/a-51489871

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-problem-z-deportacja-wydaleni-wracaja/0nr39sd

https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2414092,Byli-deportowani-znow-wracaja-do-Niemiec-Teraz-ma-im-grozic-pobyt-w-areszcie