fot. pixabay.com

Czeskie Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało w czwartek sondaż, z którego wynika, że zdecydowana większość Czechów nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców.

Według sondażu 55 proc. respondentów zdecydowanie odrzuciło nakaz przyjmowania uchodźców; 25 proc. było raczej przeciw. Za wypełnieniem obowiązku przyjęcia migrantów opowiedziało się 11 proc.

Agencja CTK zauważa, że przedstawione stanowisko w sprawie obowiązkowego w UE przyjmowania migrantów koresponduje z odpowiedziami na pytanie o groźbę utraty funduszy europejskich. 81 proc. Czechów nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców nawet za cenę konsekwencji finansowych. Zdaniem badanych uchodźcy stanowią wyraźne zagrożenie dla Czech (76 proc.).

Mniejszymi przeciwnikami przyjmowania uchodźców są Polacy według sondażu CBOS. 63 proc. badanych nie zgadza się na przyjmowanie przez Polskę uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi, przeciwnego zdania jest 33 proc. Inne badanie sondażowni IBRIS z lipca tego roku pokazuje, że 51,2% Polaków wolałoby opuścić Unię Europejską, niż przyjąć uchodźców muzułmańskich.

PAP

59
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
45 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
easyridermalinkaRumcajsAmonLogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o