Najpierw szkolenie z obsługi broni w Bundeswehrze, potem walka w szeregach Państwa Islamskiego (IS). 29 żołnierzy Bundeswehry zdezerterowało i wyjechało do Syrii.

Jak wynika z raportu niemieckiego kontrwywiadu wojskowego (MAD) Bundeswehra od 2007 roku zakwalifikowała aż 22 aktywnych żołnierzy jako „radykalnych islamistów”. 17 z nich zostało wydalonych z armii. Pozostali opuścili Bundeswehrę po zakończeniu stażu pracy. Podejrzenie o ekstremizm istniało jeszcze wobec aż 320 żołnierzy.

Potencjalni kandydaci do służby w Bundeswehrze są sprawdzani tylko, gdy mają otrzymać na przykład dostęp do tajnych dokumentów. Żołnierze obsługujący broń wojskową w ogóle nie są sprawdzani.

Niemiecki Kontrwywiad Wojskowy (MAD) obawia się, że dżihadyści traktują niemieckie koszary jako obozy szkoleniowe.

— W swych materiałach propagandowych IS wzywa muzułmanów w Niemczech do tego, by szkolili się w Bundeswehrze w obsłudze broni. Jak dotąd nie odnotowaliśmy systematycznych prób infiltracji Bundeswehry, ale to może się zmienić — uważa Komisarz ds. Sił Zbrojnych Hans-Peter Bartels.

welt.de/wpolityce.pl

25
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
12 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
Kemik89bkkkkGośćslimiWork Buy Consume Die Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fair
Użytkownik

Szwecja organizuje kursy strzeleckie dla powracających dżihadystów z Syrii oczywiście w ramach integracji ze społeczeństwem a 20% francuskiego wojska (muzułmanie) nie chce chronić synagog ani instytucji publicznych, to samo w policji która odmawia ścigania swoich braci w wierze. Naprawdę trudno było to przewidzieć no nie ? I trudno się dziwić… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie żadnej zapowiadanej przez wielu wojny domowej w Europie, tylko islamiści pomału przejmą kontrolę nad polityką i resortami siłowymi i w końcu zorganizują całkowicie już wtedy bezbronnym Europejczykom jednostronny pogrom.

Marecki
Gość
Marecki

Wlasnie do tego dążą i gdzieniegdzie im to już wychodzi.

Marecki
Gość
Marecki

Czyli Niemcy poszli po raz kolejny „na przód” w swym postępie. Nie sprawdzać kandydatów na staże ? Dać dostęp do broni od tak? Troche wręcz to niewiarygodne. To tak jak by dać palnik gazowy piromanowi i obserwować co z tego wyjdzie. Bravo!

Gość
Gość
Gość

Jeśli delikwent urodził się w Niemczech, ma obywatelstwo, i kamufluje się ze swoimi islamistycznymi przekonaniami, to na jakiej niby podstawie uniemożliwisz mu dostęp do służby wojskowej, broni, szkoleń itd.? Problem w tym, że procedury są 50 lat do tyłu i absolutnie nie przystają do aktualnych realiów.

Marecki
Gość
Marecki

To tak jak z myszą urodzona w stajni- jest koniem? Nie wyobrazam sobie czegos takiego, u nas kandydat do byle jakiej służby jest dogłębnie sprawdzany zanim zalozy mundur.

Gość
Gość
Gość

Niestety realia są takie, że w Niemczech wyleciałby z hukiem ten, kto próbowałby reglamentować dostęp do służby wojskowej ze względu na czyjeś tzw. „tło migracyjne”. W odniesieniu do twojej analogii: tak, według tamtejszych przepisów (a nade wszystko narzucanego od wielu dekad sposobu myślenia) wszystko co urodzi się w stajni oficjalnie… Czytaj więcej »

Kemik89
Gość
Kemik89

To może innaczej. A jak mysz urodzi się w stajni w Polsce, a wyjedzie do Stajni w Wielkiej Brytani, to czy może powiedzieć że czuje się brytyjską myszą?

Oluchna
Gość
Oluchna

Nie byli sprawdzani? Przecież nie mogli być przez kogokolwiek poddani weryfikacji. To jest niezgodne z prawami człowieka i od razu kwalifikuję się do oskarżeń o rasizm. Przecież Niemcy to taki tolerancyjny kraj, nie do pomyślenia jest aby przez to że ktoś jest innej rasy czy wyznania mogło dochodzić do niezgodnej… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

kiedyś wklejałam tu link do filmu na youtube: protest przeciwko kolejnemu durnemu pomyslowi Niemiec; otoz Niemcy postanowili szkolic „uchodzcow” na przyszlych policjantow….

zerg
Gość
zerg
NieFeministka
Gość
NieFeministka

no właśnie czytałam o tym, więc nie ma się co dziwić…Gdzieś lata jeszcze wywiad z kimś w rodzaju szefa policji niemieckiej, który potwierdza, że mają takie plany.

Gość
Gość
Gość

A po szkoleniu nowi „policjanci” najpierw w ramach egzaminu wyrżną tych co ich szkolili, a następnie już na luzie przystąpią do nieskrępowanych czystek na obywatelach? Chyba pomału trzeba się rzeczywiście przygotowywać bądź na ewakuację z Europy, bądź na najgorsze…

Orzeszko
Użytkownik

I to jest bardzo niebezpieczne. Wszak Francja i UK to państwa posiadające w swoim arsenale broń jądrową!!!!!!! Można przypuszczać, że ISIS wkrótce będzie dysponować znakomitym straszakiem, lub wręcz użyją bez ostrzeżenia….i co wtedy? Pogratulować „dalekowzroczności” lewakom.

Gość
Gość
Gość

Nachodźcy również posiadają w swoim arsenale broń „jądrową”… szeroko zakrojone testy miały miejsce w Sylwestra, jednak jest ona podobno taktycznie użytkowana przez cały czas.

Asia
Gość
Asia

Bo to nie są niemcy, to arabia niemiecka

Jankot
Użytkownik

Biorąc pod uwagę takiję, stosowaną powszechnie przez muzułmanów, to każdy wyszkolony w Bundeswerze muzułmanin może się prędzej czy później przyłączyć do dżihadystów, choćby dopiero w dniu X. I wtedy dopiero Niemcy się zdziwią, widząc wycelowaną w siebie broń w rękach ludzi w niemieckich mundurach…

Pablo_2015
Gość
Pablo_2015

Przecież juz tak jest, policja pacyfikuje swoich a nie nachodźców eek

azotox
Użytkownik

Czyli na przykład do tłumienia antyislamskich demonstracji w Polsce mocą ustawy 1066 unijne bydlaki wysyłają wojska złożone z islamskich bandziorów. Czyż to nie genialne?

Jury
Gość
Jury

Znowu Niemcy zostały wydymane (panie przepraszam za chamski język)?
W Wojsku Polskim arabowie? Chyba jeszcze są tam ci co pamięta falę?

fifczak
Użytkownik

Tego można było się spodziewać….

Work Buy Consume Die
Gość
Work Buy Consume Die

Za takie coś w normalnym państwie karą powinno być rozstrzelanie… Państwo islamskie wydaje się być normalniejsze pod tym względem, bo dezerterów nie oszczędza i znajduje w najdalszych częściach swiata wink

Stefek
Gość
Stefek

Przecież w Polsce też mogliby się szkolić. Pewnie poziom niższy, ale jak Niemcy zaczną filtrować, to u nas – czemu nie.

slimi
Gość
slimi

Treningi na siłowni , strzelnica aby otrzymac pozwolenia kto nie ma kontaktow żeby załatwić broń innymi kanałami nie liczcie na politykow , czas się szykować , czas budować współczesną husarię ! Przestańcie biadoloć i szykujmy się na tą wojnę bisurmany tureckie znowu ruszą przecież widać kto tym steruje i spokojnie… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Ja tu gdzieś na ndie sugerowałam jednej z pań, by zamiast po uspokajającą herbatkę sięgnęła po ćwiczenia (zapraszałam do dojo na ćwiczenia), to admin nie puścił. Seksista jakiś, czy co;))? No i masz rację – raz bądźmy zapleczem a nie przedmurzem. Albo chociaż niech się da zarobić;). I zero tolerancji… Czytaj więcej »