Czechy nie zamierzają akceptować uzgodnionego w piątek Pakietu ONZ dotyczącego migracji. Takie samo stanowisko przyjęli już Węgrzy.

„Republika Czeska wielokrotnie podkreślała, że tekst (Paktu) musi w sposób wystarczający rozwiązywać problemy nielegalnej migracji, szczególnie kwestie powrotu uchodźców do ich krajów pochodzenia, walki z przemytnikami (ludzi) i problemy, które do nielegalnej migracji prowadzą. Rząd Republiki Czeskiej nie może i nie będzie wyrażać zgody na nielegalną migrację” – oświadczył resort dyplomacji.

MSZ w Pradze zaznaczyło, że poszczególne państwa przedstawią własne stanowiska w czasie grudniowej konferencji, kiedy ma być zaakceptowana ostateczna wersja dokumentu. Czeski rząd zaznacza, że przyłączenie się Pragi do projektu ONZ będzie zależne od wyników rokowań.

Z kolei minister węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto wyjaśnił, że że pakiet ONZ kompletnie nie dba o podstawowe prawa ludzkie tych osób, które chcą żyć we własnej ojczyźnie w bezpiecznych i spokojnych warunkach, i uwzględnia wyłącznie interesy migrantów.

Warto zauważyć, że Polska nie idzie śladem partnerów z Grupy V4 i nie zgłasza żadnych zastrzeżeń do dokumentu ONZ ws. migracji.

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
25 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
ThomasPiotrFanKorwinaklioes vel pislamistaLogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o