Część gwałcicieli z Rimini wciąż na wolności? Mogli zostać podstawieni

„Zdarzają się przypadki, że sprawcy są podstawiani. Niewykluczone jest, że mafia narkotykowa, po układach z policją, kazała przyznać się nieletnim Marokańczykom do napaści na Polaków w Rimini” – mówi mł. insp. Piotr Loranty, oficer komendy wojewódzkiej w Radomiu, w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

Schwytanie gwałcicieli trwało wyjątkowo długo. „Włochy są specyficznym państwem. Jest tam wielu imigrantów z Afryki, być może z tego powodu poszukiwania trwały ponad tydzień. Należy również podkreślić, że gdyby nie naciski naszego Ministerstwa Sprawiedliwości na Włochów, śledztwo mogłoby się toczyć jeszcze dłużej. Dopiero po informacji o tym, że na miejsce przyjedzie polski zespół, nastąpiła jego intensyfikacja” – powiedział.

Jego podejrzenia budzi również fakt, że Marokańczycy sami postanowili zgłosić się na policję. Zwrócił przy tym uwagę, że zapisy z monitoringu, które opublikowano, nie były zbyt czytelne.

„Oczywiście zdarzają się przypadki, że sprawcy są podstawiani. To znaczy niewykluczone jest, że mafia narkotykowa zapłaciła rodzicom, by ci wydali dziecko policji, które z przestępstwem nie ma nic wspólnego. Możliwe jest również to, że nieletni popełnili przestępstwo, ale to ich szefowie, po różnych układach z policją, kazali im się przyznać. (…) W świecie mafijnym czasem lepiej wydać osoby, które mogą liczyć na łagodniejszy wymiar kary, ten przysługuje np. nieletnim” – powiedział oficer Loranty w rozmowie z „GPC”.

źródło: gpcodziennie.pl

18 komentarz do “Część gwałcicieli z Rimini wciąż na wolności? Mogli zostać podstawieni

  1. No ,ale zdjeto ich DNA wiec podstawienie sie szybko zdradzi!Tymczasem wiadomosc z innego frontu. Mianowicie okazuje sie ,ze w spedalonej Holandii zarzy sie jakas iskierka oporu ,bo aktywisci grupy nawiazujace w swoje nazwie do tozsamosci i oporu wywiesili na budynku nowo otwartej w Amsterdamie szkoly islamskiej transparent ze zlowrozbnym haslem ” Kto sieje islam ,ten zbiera szarie”!Do tego zalaczono drugi transparent z napisem „Precz z wahabitami”. Oczywiscie zostali aresztowani ,ale znajac miejscowe zwyczaje prorokuje ,ze zostana wypuszczeni i nikt ich nie oskarzy o „nawolywanie do nienawisci na tle ….bla ,bla,bla”. jaby to z automatu nastapilo w Polsce!Co ciekawe przeciwko otwarciu tej szkoly protestowal zarowno zarzad dzielnicy ,jak i okoliczni mieszkancy ,ale szale przechylil ichni TK ,ktory oddalil wszystkie zastrzezenia.Nie ma sie czemu dziwic ,bo sedziow w Holandii internauci lacza z partia D66 , a partia ta to taki odpowiednik „naszej” UW i chyba teraz wszystko jasne dlaczego wspomniana szkola zostala przez hol. TK dopuszczona !

   1. @Publiusz

    „muslimanska szkola”nie tylko zostala dopuszczona ale jest tez finansowana z kieszeni podatnika.
    A dlaczego?
    Oni nie sa tacy glupi za jakich ich niektorzy biora.
    Otoz szkola nie nazywa sie „szkola”ale „zrzeszenie kultury edukacyjnej”cos tak w przyblizeniu.
    Chodzi glownie o slowo „zrzeszenie”- stichting
    To slowo otwiera dofinansowania wszelkie. mimo,ze jeszcze niedawno odkryto w R-damie wielkie malwersacje z funduszami.
    Nikt nie wpadl na zachodzie na pomysl przemianowania kosciolow na „zrzeszenia kulturalne edukacji chrzescijanskiej”
    Muzulmanie przed slowem meczet tez dopisuja”zrzeszenie” z tej samej przyczyny.

 1. Nie to że mogli zostać podstawieni tylko zostali podstawieni. Na razie trzeba czekać cierpliwie do konfrontacji i aby nie było tak że para Polaków oświadczy że było ciemno i nie są w stanie ich rozpoznać.

  1. @888
   To może być tak jak z Magdaleną Żuk tzn. wielu wie jak naprawdę było, ale własnego karku się nie nastawia przecież. Poza tym układy policji i polityków z mafią (szczególnie we Włoszech) są częścią tamtejszego systemu. Jeśli Ci Polacy dali lub dadzą się zmanipulować, przekupić w obliczu tego tragicznego wydarzenia, to moja wiara w ludzkość spadnie o kolejny poziom. Ten poziom już oczywiście od dawna jest na minusie. Zaraz dojadę do piekła smile

  1. Jakieś dwa dni temu też pisałem w komentarzu że konieczne jest zbadanie DNA, oględziny lekarskie w celu ustalenia wieku tych którzy się przyznali oraz konfrontacja (może nie tej Polki – zbyt duży stres – ale jej męża oraz tego Peruwiańczyka z tymi niby przestępcami). Bo coś mi się wydaje że – przynajmniej częściowo – „makarony” kręcą. unamused Coś mi to przypomina jak ukręca się łeb sprawie Magdy Żuk.

 2. Trzeba byłoby poszukać specjalistę od wizerunku i pokazać mu nagrania z kamer, żeby mógł ocenić ewentualnie po wielkości kształcie uszu gęstości włosów czy rozpiętości barków, po chodzie i po różnych innych rzeczach, dla lepszego rozpoznania sytuacji i dodatkowych dowodów. Potem nagłośnić sprawę w mediach, że ludzie są poszukiwani nadal..

Dodaj komentarz