imigranci palą flagę kraju, który ich żywi
imigranci palą flagę kraju, który ich żywi
imigranci palą flagę kraju, który ich żywi

Nowy rząd Danii planuje przeprowadzenie w zagranicznych gazetach kampanii informacyjnej zniechęcającej uchodźców do przyjazdu do Danii. Zmniejszą się także wydatki socjalne dla uchodźców o 45 proc.!

Minister ds. integracji Inger Støjberg powiedziała w zeszły czwartek, że jest przygotowana do uruchomienia reklam w gazetach zagranicznych, które będą zawierały informacje mające na celu odstraszać uchodźców, by nie chcieli przyjeżdżać do Danii.

Przemytnicy z Morza Śródziemnego przygotowują dla imigrantów tabelki porównujące „socjal” w krajach Europy – działania rządu Danii są odpowiedzią na coraz lepiej zorganizowanych przemytników.

„To oczywiste, że warunki życia, w tym finanse, mają znaczenie w wyborze kraju przez azylanta. Z jakiegoż innego powodu przemytnicy przygotowaliby i opublikowali kompleksowe porównanie państw na stronie internetowej, na której proponują swe usługi” – napisała Støjberg.

Minister ds. integracji uważa, że dokument przemytników z wykazem „socjalu” w krajach Europy uzasadnia decyzję rządu do cięcia świadczeń dla uchodźców nawet o 45 procent.

„Reklamy będą zawierać udokumentowane informacje o zmniejszonych o połowę świadczeniach socjalnych, które rząd zamierza uchwalić, jak również innych ograniczeniach. Tego rodzaju informacje rozprzestrzeniają się bardzo szybko.” – powiedziała Inger Støjberg. Dodając, że kampania może potencjalnie działać w takich krajach jak Turcja.

14815 osób ubiegało się o azyl w 2014 roku w Danii. To dwukrotnie więcej, w porównaniu z rokiem 2013, kiedy azylantów było 7557.

źródła: thelocal.dk / rt.com

3
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AgaEl Lombriz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pedro Chubascos
Gość

Fajnie. Tylko za późno.

Aga
Gość
Aga

O 45% ? O 100 % uciąć – to ich odstraszy.