W Gdańsku podpisano manifest wzywający Brukselę do wspierania finansowego miast, które chcą uchodźców

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się międzynarodowa debata polityków, samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Tematem był kryzys uchodźczy. Na zakończenie uczestnicy przyjęli wspólny manifest, który wzywa Brukselę do bezpośredniego wspierania finansowo miast i regionów, które chcą uchodźców.

W Gdańsku politycy i samorządowcy mówili, że Unia Europejska powinna skierować finanse na pomoc uchodźcom bezpośrednio do miast, a nie do rządów centralnych. Bowiem to miasta i regiony, stykające się z problemem na co dzień, szybciej rozwiążą kryzys uchodźczy w Europie niż władze państw.

Gesine Schwan, polityk socjaldemokratycznej partii niemieckiej SPD zaproponowała nazwę nowego programu dla całej Europy: “Relaunching Europe Bottom-Up”, w wolnym tłumaczeniu: nowe otwarcie dla Europy – oddolna zmiana.

Pod tym hasłem kryje się nowa polityka z naciskiem na miasta, samorządy i regiony, a nie rządy centralne w odniesieniu do uchodźców. Jej zdaniem potrzebny jest Fundusz Europejski (European Fund), do którego mogłyby się zgłaszać miasta i samorządy, które chciałyby przyjąć uchodźców i imigrantów.

Chodzi o to, żeby dostęp do tych funduszy nie musiał odbywać się przez rządy centralne, ale żeby poszczególne europejskie miasta mogły sięgać po te pieniądze, gdyby chciały przyjąć uchodźców. To miałoby poprawić sytuację wszystkich i rozwiązać problem uchodźców.

Przedstawiciele samorządów z Niemiec, Polski, Szwecji, Portugalii i Grecji potwierdzili, że taki ułatwiony dostęp do funduszów unijnych byłby bardzo pomocny. Andreas Schönström, wiceprezydent Malmö powiedział, że miasto przyjmując uchodźców z Bliskiego Wschodu tylko zyskało, a nie straciło. Z kolei  Henryka Bochniarz z Polski wyjaśniła, że u nas brakuje rąk do pracy. „Na razie mamy na szczęście duże grono Ukraińców. Ale co dalej? To są kwestie bardzo pragmatyczne, ważne dla biznesu.” – powiedziała.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w swoim przemówieniu grał na emocjach. „Gdańsk to miasto solidarności i musi to w praktyce udowadniać. Do polityków należy odważne mówienie o rzeczach niełatwych. Należy iść pod prąd. Uważam, że obecny polski rząd w Warszawie z powodów moralnych i zobowiązań europejskich powinien przyjąć uchodźców” – mówił prezydent.

Na koniec uczestnicy międzynarodowej debaty podpisali wspólny manifest, który będzie dystrybuowany w miastach Europy. Wzywa się w nim Brukselę do bezpośredniego wspierania finansowo miast i regionów, chcących uchodźców. Na razie to tylko manifest kilku państw UE – będziemy śledzić dalsze losy tego dokumentu.

źródło: gdansk.pl

100 komentarz do “W Gdańsku podpisano manifest wzywający Brukselę do wspierania finansowego miast, które chcą uchodźców

     1. ZYGAC MI SIE CHCE JAK SLYSZE KULTURA I KOJARZY MI SIE Z „SZCZURAMI TATUS I SYNALEK JANDA I TE WSZYSTKIE KURWISZONY z KLESKI I INNE.KURWSZONY CO KLAMIA I KRZYCZA „PROSZE KULTURANIE” KULTURALNIE TO WALA NAS ILE SIE DA W ROGI A MY JAK OWIECZKI IDZIEMY NA RZEZ
      A ONI SIE SMIEJA W GLOS JAK GRONKOWIEC.ZA TAKIE KARY Z PALCEM W DU…E TE 3 LATA A MILJONY I BILJARDY CO ROZKRADLI NIKT IM NIE ZABIERZE.kULTURALNIE TO NAS
      WY….LI BEZ MYDLA

  1. … ale za to jakie będzie „postępowe”, „Europejskie” bla bla …, a nie „zacofane” i „zaściankowe” wink … a tak już poważniej – to mnie CHOLERA BIERZE jak czytam co ci IDIOCI szykują normalnym mieszkańcom.

  2. Mieszkam niedaleko Gdańska i z tego co pamiętam to tenże,, cudowny postępowy” prezydent kiedyś zapomniał ile mieszkań posiada. Jak ktoś taki może piastować taki urząd. Nie długo strach będzie do tego miasta jechać. Nie uśmiecha mi się taka,, bombowa rozrywka „

   1. Najgorsze jest to, że ten ciemnyogród sam go wybrał. Większość Gdańszczan jest za PO „bo Tusk jest z Gdańska” i myślą, że platforma o nich zadba lepiej niż kto inny. Takie to mają argumenty.

    1. Ciemnogrod ciemnogrodem (tego raczej nikt nie zmieni), ale jest jeszcze paru kumatych, mniemam, takze poza ciemnogrodem.
     Ten cysorz z Gdanska i jego mieszkania ……., hmmmmm.

     Tak sie sklada, ze Al Capone poszedl do paki nie za morderstwa, czy sprzedaz alkoholu, ale za podatki.
     Co chcialam przz to powiedziec?
     Zawsze sie znajdzie jakis bat na kogos, kto nas chce brzydko wykolegowac, nalezy tylko dooooobrze poszperac wink

     Panstwo w panstwie, to poczatek naszej zguby.
     Lewactwo jest jak wredne i ma wredne metody, nalezy wiec uzyc takich samych, a nawet gorszych, ale skutecznych.

 1. Nie tylko miasta bo cała Polska już ich jest pełno a Polscy zamiast się budzić i powiedzieć nie to nic nie robią a za jakiś rok albo dwa skończy się to tak jak na zachodzie i nic z tym nie zrobimy bo będziemy mniejszością we własnym kraju i miastach

   1. @Vuk youtube.com/watch?v=warD2zFLZkE tu link dla wszystkich niedowiarków, co myślą, że jak tylko jakiś ciapak nogę postawi na polskiej ziemi to od razu ma wpierdol od całego osiedla.

    Tutaj Polscy herosi w akcji:
    youtube.com/watch?v=Vg-yf1JoxeU
    Tutaj smutna rzeczywistość Polaków:
    youtube.com/watch?v=9y2RhOJfYW8

    Z cyganami sobie nie radzimy, 75% z nich wg oficjalnych statystyk nie pracuje i drenuje kieszeń polskiego podatnika. I co? Nic. Od lat to samo, nikt z tym nic nie robi ani rząd ani obywatele. Proponuję trochę pokory dla internetowych wojowników klawiatury i spojrzenie prawdzie prosto w oczy. Świat wirtualny a rzeczywistość to są zupełnie różne rzeczy. Od zachodu jesteśmy „lepsi” tylko dlatego, że byliśmy biedniejsi, później unia zaczęła nam prać mózgi i mogliśmy zawczasu się nauczyć na błędach zachodu.

 2. Ale te sprzedawczyki kombinują, byleby wcisnąć tutaj to gowno. Swoją drogą nie dziwię się Gdańskowi, bo to przecież miasto z niemiecką historią. A te słowa mnie rozbawiły:”Andreas Schönström, wiceprezydent Malmö powiedział, że miasto przyjmując uchodźców z Bliskiego Wschodu tylko zyskało, a nie straciło”. Malmo stało się syfem, a on tak bezczelnie kłamie. Jeśli tacy sami ludzie chcą rządzić poszczególnymi miastami w Polsce, to nieciekawie to się wszystko zapowiada.

  1. @AntyHegemon
   Kolego, Andreas Schönström niestety powiedział prawdę. Tak Malmö zyskało. Petrodolary z Arabii Saudyjskiej poprzez instytucje finansowe Unii Europejskiej szerokim strumieniem płyną do Szwecji, gdyby nie to kraj ten, nie jedyny z resztą, już dawno poszedłby z torbami. Poza tym to jest wbrew pozorom bardzo dobry artykuł. Lewactwo wreszcie się odkryło, im nie chodzi o żadnych „uchodźców” im chodzi wyłącznie o kasę. Tak jak napisałem wcześniej z islamskimi imigrantami idzie kasa z bogatych krajów arabskich. Kacykowie PO zajmujący jeszcze jakie takie stanowiska chcą się obłowić bo wiedzą ze ich koniec bliski. Pieniądze, które sprzedawczyki z PO czują na kilometry to jest główny powód walki o „uchodźców”. Gdyby nie one to żaden tam działacz PO, ksiądz, biskup i cała reszta sprzedajnej hałastry nawet palcem w sprawie „uchodźców” by nie kiwnął. Najlepszy przykład stanowią Ukraińcy (choć nie przepadam za nimi) nie ma z nich kasy to nawet nie uznają ich za uchodźców. I tyle w tym temacie!

   1. Nie o to nam chodzilo, z tym nalezy walczyc i to na wszystkie sposoby, a nie czekac na pieczatke i stempel z Brukseli.

    Inna sprawa, interesujacy sklad tego internacjonalnego klubu:
    Portugalia, Szwecja, Grecja, Niemcy (jako koordynator ?, rozumiem), no i tak symbolicznie w wolnym miescie Gdansku …. .
    Panstwa, ktore robia wszystko, i zrobia wszystko, zeby sie swoich „drogich” gosci na gwalt pozbyc !!!!!!!!!!!!

    Tej hydrze trzeba w zalazku leb ukrecic.
    A nie czekac, co na to Bruksela.

    Moze zaczac od tej „szyszki” z Gdanska, bo jego urzad nie z brukselskiego nadania. Nalezaloby mu postawic wotum nieufnosci, bo dziala przeciw rzadowi polskiemu, a tym samym przeciw kazdemu obywatelowi z osobna.
    Demonstracje, listy z podpisami o pozbawienie go urzedu, nie wiem, ma ktos lepsze, inne pomysly ???
    Poza oddaniem go pod wladze Neptuna wink ….

 3. No cóż debili nie sieją, sami się rodzą, tylko dlaczego w Polsce spotkali się ci ślepi idioci i wymyślili ten zbrodniczy dla korzeni cywilizacji europejskiej absurdalny plan. Idiotów z Polski powinno się wyeliminować z życia politycznego aby nie niszczyli Polski.

 4. W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku!? Czy w centrum zdrady narodowej, białej rasy, europejskiej cywilizacji, chrześcijaństwa itd.!!!?… Czytam i własnym oczom nie wierzę! … Kiedyś była Targowica dziś jest Gdańsk!?… Tak mi się przypomniało – od niechcenia! i przypomnienia polskiej tradycji – ma się rozumieeeć!? (chyba wszyscy mają jakieś tradycje – MY też!) – jak patrioci polscy postępowali ze zdrajcami, sprzedawczykami, kolaborantami i inną gadziną… ponoć Pieronek, Nycz a tu też mamy konkretne nazwiska… P. Adamowicz, H. Bochniarz… Daj Boże siły… jak przyjdzie czas – mój czas!… to dlaczego nie mam ubrać jakiegoś pasa Janosika, albo chusty Maryny (jak kto woli:) ) inni mogą mieć, to dlaczego nie ja? Chyba jeszcze nasze rzemiosło całkiem nie znikło?…
  Może ktoś w skrócie napisać o co chodzi z tymi atakami maczetą w Częstochowie, bo nie mogę znaleźć żadnego info – ponoć czarna mamba u nas spuściła się ze smyczy?… czy jakoś tak?…

  1. @pojawiam się i znikam Lepiej będzie kobieto o długim nicku, jak przywdziejesz chustę Maryny. To dzisiejsi zniewieściali faceci noszący rureczki i obcisłe sweterki muszą sobie przypomnieć jak powinien się zachowywać wojownik i to oni muszą przywdziać pasy Janosika. Co do Targowicy, to trwa ona od dłuższego czasu. Europedalstwo wie doskonale, że jeszcze zostało im tu jeszcze kilka przyczółków – część samorządów, trochę „autorytetów”, media głównego ścieku i organizacje „humanitarne”. Jeżeli przegramy następne wybory, to nic innego nie pozostanie jak zbrojne powstanie. Inaczej dewianckie elity zachodnie zaplugawią nam Polskę tak, jak zaplugawili swoje kraje. Atak nasili się po wyborach w szwabskim kalifacie. Oni nie odpuszczą, bo pontony wciąż płyną.

   1. @easyrider, Witaj miły człowieku… Nie ma to jak porozumienie „dusz”:)… Oj Easy… Jak przyjdzie czas wszystko się przyda – tak na ludowo – ma się rozumieeć:) A jak! Inni mają swoje tradycje a my swoje…Zgadzam się jak zwykle z Tobą, ale… Nie zapominajmy, że najskuteczniej zwalcza się każdą zarazę w zarodku… Nie wolno dopuścić do infekcji, a niestety! zainfekowanych już wielu…Płyną czarne chmury od południa, oj płyną cały czas…

    1. @pojawiam się i znikam Płyną i nie przestaną płynąć. Skoro poczuli już krew a żydolewactwo dało zielone światło, to nie skończy się to pokojowo. Przy okazji mam prośbę. Zarejestruj się. To zajmie Ci 5 minut. Łatwiej będzie nam się rozmawiało i nikt nie gwizdnie Ci nicka wink

     1. @easyrider Dawno plemię eskimoskie „opracowało” plan. Teraz tylko przez kieszeń Dżordżusia realizują…Skutecznie!…Niestety!… OK przemyślę sprawę. Wiesz jak jest i wiesz, że odpowiedź masz w nicku wink Jakie czasy taki nick i inne sprawy:) Ale jak mówi nasze przysłowie: swój swojego zawsze znajdzie… Oby tak było – zwłaszcza w potrzebie…

   2. @easyrider
    Politycy na Zachodzie dobrze wiedzą, że problem islamu w formie polityki jest obecnie nie do rozwiązania.
    Cytat za byłym ministrem w UK.
    „…To czego politykom w każdym razie nie wlnio przyznać to faktu, że stoimy przed zgrożeniem, które nie skończy się nigdy, dlatego że u podstaw tego zagrożenia leży zderzenie cywilizacji. Potrafiliśmy przyznać prawdę w spaawach IRA, ale problemy z islamem zakłamujemy.”

     1. @easyrider Niewolnikami już są pod panowaniem burmistrza Londynu – najbezpieczniejszego miasta – dla muzułmanów… a te „incydenty” stracą wszystko… Tak eskimoska tuba wytresowała ludzi… pełne posłuszeństwo – nawet do samobójstwa narodu…Ale cieszy fakt, że ja z narodu „niepokornego i niewiernego”:)

 5. Żadne pieniądze nie zwrócą życia ludziom zamordowanym w islamskich zamachach i nie zrekompensują całodobowego terroru wprowadzonego przez „nachodźców”. Tak więc droga Brukselo: w dupę sobie wsadźcie te pieniądze…

 6. Nie ściemniam piszę jak jest! naród polski już dość w swej historii wycierpiał i nie zasługuje na to ażeby kiedykolwiek, jakikolwiek pętak brał się za eksperymentowanie na nim! Rządzące miastem Gdańskiem jego pro niemieckie władze, jak wiemy z historii tej dawnej i tej współczesnej ze swoją polskością od dawna miały i mają problemy. Buta i arogancja Niemców oraz proniemieckiej Platformy Obywatelskiej w Polsce jest nie do zniesienia! Trzeba repolonizować niemieckie media,a pro niemiecką Platformę zdelegalizować jako zagrożenie dla istnienia suwerennego państwa polskiego natychmiast! koniecznie! Poza zwykłą polityczną kurtuazją i naszym rozwijającym się rynkiem Merkel ma w dupie Tuska Platformę i Beatę Szydło, prowadzi znakomicie względem Polski swoją „Realpolitik” jednak z małą różnicą Tusk skomlał jej uniżenie i zgadzał się na wszystko! prowadząc antypolską poddańczą politykę, Szydło zaś okazało się że ma jaja tam gdzie Tuskowi ich najzwyczajniej brakowało! Merkel Islamskich nachodźców zaprosiła bez porozumienia i zgody UE. Żadnego! państwa nie prosiła o zgodę, nie pytała o zdanie! to była rządu niemieckiego suwerenna decyzja! więc niech teraz sama sobie swoich gości bawi! Przedstawię Platformy i niemieckich lemingów idiotyzm myślowy najprościej jak mogę, choć pisząc, sam nie mogę powstrzymać się od śmiechu! Na imprezę urodzinową Twój sąsiad zaprosił do domu całe miasto, gości przyszło tylu że nie może ich wszystkich w swoim domu pomieścić, więc puka o 2 w nocy do twoich drzwi, a gdy otwierasz mówi ci że masz jako sąsiad bawić jego gości! Gdy mówisz do niego spadaj za drzwi! On wtedy mówi jak nie chcesz moich gości, to płać mi za to że nie będziesz pomagał mi ich gościć! Gdy wyraźnie mówisz do niego spierd*laj! facet zaprosiłeś sam ich baw ! wtedy mówi do ciebie nie zapłacisz to dzwonie na Policję karę musisz ponieść ty i twoi bliscy! Tak właśnie myśli niemiecka Platforma i jej przełożeni liberalni Niemcy. To jest wojna cywilizacyjna a nie żadna uchodźcza migracja! Teraz proszę pomyślcie sami, tylko logicznie zacznijcie proszę : Jakby wglądało dzisiaj nasze życie gdybyśmy wybrali ponownie proniemiecką Platformę? Dzisiaj to nie naród niemiecki jest wrogiem Polski! tylko proniemieccy politycy z Platformy i Nowoczesnej wraz z Wałęsą są niebezpieczni! Widzą jak ciężko naród podnosi Polskę z kolan, a oni dalej na kolanach i łokciach poddańczo prostytuują się Niemcom! Cóż to za dziecię wyrodne, dzisiaj hańbiąc ojczyznę po władzę z drugich a nie Polskich rąk sięga!

 7. Dziwna sprawa. Mam rodzinę i znajomych w Gdańsku i w ogóle w Trójmieście i przysiągłbym, że oni nie chcą uchodźców. Dziwny jest też ten brak rąk do pracy, bo chyba już 2/3 Trójmiasta to ekspaci, a za rok-dwa po ukończeniu nowej drogi E7, ruszy lawina pracowników z Elbląga i okolic. Pochodzę z tych rejonów, to wiem, co ludzie mówią – po ukończeniu tej drogi, dojazd do Gdańska z Elbląga zajmie 40 minut i Elbląg stanie się de facto dzielnicą sypialną Gdańska – kilkanaście tysięcy młodych, zdolnych ludzi – po co więc przyjmować kota w worku?

 8. proszę zauważyć, że nikt się nie pytał mieszkańców tylko radni tak zadecydowali. Gdańszczanie musicie jak najszybciej się pozbyć tych snobów, którzy dla własnej korzyści sprzedadzą Was!!!!

  1. @Rodak Myślę, że zainfekują Gdańsk zarazą… A z każdą zarazą tak bywa, że szybko rozprzestrzenia się i zbiera krwawe żniwo…A na zarazę co jest najlepsze? Przypomnij sobie jak nasi przodkowie zwalczali zarazę:)… Po raz kolejny powtarzam…Czas wrócić do dobrych obyczajów i tradycji – POLSKIEJ TRADYCJI!

 9. „…który wzywa Brukselę do bezpośredniego wspierania finansowo miast i regionów, które chcą uchodźców.”

  Ciekawe, czy gdyby miasto się zadeklarowało, że chce przyjąć uchodźców, ale w rzeczywistości by tego nie zrobiło, to czy też by dostali kasę.

  1. LUDZIE JEŚLI WSZYSCY WIEDZĄ KIM JEST TEN BURMISTRZ , DLACZEGO MU NIKT SIĘ DO DUPY NIE DOBIERZE PROKURATURA OD CZEGO WRESZCIE JEST , A JAKIM PRAWEM ON DECYDUJE W IMIENIU GDAŃSZCZAN , JEŚLI KTOŚ DZIAŁA WBREW INTERESOM OBYWATELI TO TRZEBA GO USUNĄĆ , TACZKA I ZA MIASTO . JEŚLI OBYWATELE POLSKI NIE CHCĄ IMIGRANTÓW TO ICH ŚWIĘTE PRAWO , A RZĄD JEST WYKONAWCĄ WOLI NARODU . POLACY MÓWIĄ NIE!!!!! ISLAMIZACJI POLSKI I KRAJÓW SŁOWIAŃSKICH !!!!!!!!! JEŚLI KTOKOLWIEK SZUKA PIENIĘDZY TO NIE TĘDY DROGA , BO TAKIE DZIAŁANIE MOŻNA UZNAĆ ZA ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO .A ZA ZDRADĘ JEST TYLKO JEDNA KARA .

 10. Jak już zauważyli inni internauci samorządy nie mają prawa do prowadzenia samodzielnej polityki imigracyjnej.Tak więc cały ten cyrk wygląda na prowokacje ale jest potrzeba przeciwdziałania bo nawet jak bezprawnie sprowadzą muslimow to i tak będą kłopoty z wyczyszczeniem takiej sytuacji.

 11. Lobby antynarodowe jest bardzo silne, jak ci ludzie walczą … szok, 2 lata po wyborach. Zadnych unijnych dotacji na nachodzcow nie chcemy bo koszty ich „obsługi” w przyszlosci bedą takie ze dla emerytów i na służbe zdrowia juz nie starczy … wiec bardzo dziekujemy ale nie skorzystamy.

 12. drzazni mnie takie głupie gadanie….Malmo zyskało….co kuzwa zyskało? konkrety plis. ubogacenie kulturowe… pytam jakie? przyklady…i co najlepsze… ręce do pracy….jakie kuzwa ręce? dwie lewe do rozpychania się w kolejce po zasiłek? a gdzie dane statystyczne odnośnie pracujących uchodzców? ile procent tych rąk wykonuje uczciwą pracę?

 13. Jednym zdaniem: jak za kilka tysięcy ominąć stanowisko Rzadu i zniszczyć Nasza Polskę.
  Komuś się w głowie coś popsuło jeśli chce ich przyjąć. To bydlo nie pracuje, a niszczy kraj. Nie przyjmować i tyle.

 14. tAK NIEUDOLNEGO rZADU DAWNO NIE WIDZIALAM W CALYM MOIM ZYCIU.
  ZA RYJ ZIMNY PRYSZNIC WPI….L PZESLUCHANIE „dEMOKRATYCZNE” A POZNIEJ ZOBACZYMYJAK W STARYM KAWALE BEDZIE MIAL 3WYJSCIA. PIS
  JAK BEDZIE TAK SIE OCIAGAL TO PRZEP…..LA POLSKE. pOTRZEBUJEMY POLSKICH RZADOW POLAKOW NIE ZYDOW I WYJSC Z TEGO BURDELU UE

 15. pOLSKA JEST JEDNYM KRAJEM I NIE WIDZE ZADNEJ MOZLIWOSCI ABY JAKIS
  SYJONISTA ADAMOWICZ KOPACZ CZY INNE GW MOGLY PRZESKOCZYC TEN
  NUMER JEZELI SIE „nasz RZAD NIE ZGODZI.POLSKA TO NIE JAKIES ZIMABWU ZE KAZDY CH…..J NA SWOJ STROJ

  1. Ym, no wiesz… tam dużo (przekonanych) wyborców PO. Widać oni lubią te klimaty. Paskudne jest tylko to, że ich zwyrodniała fantazja ściągnie niebezpieczeństwo na niewinnych zwyczajnych ludzi.

 16. Jeżeli to okaze się prawdą to Ja wam pokażę jak to się robi , poświęcę się dla moich córek i Polski może w koncu łaskawie Naród ( policja , wojsko też nim są ) się obudzi o zobaczy że można odpalić zdradziecką kurwę . Islam w miescie to brak przyszłosci naszych dzieci więc mi juz obojetne,bedzie

 17. Najpierw we wszystkich miejscowościach, które rzekomo chcą przyjąć imigrantów zrobić referendum z pytaniem, czy przyjmiesz muzułmańskich imigrantów do swojego domu i będziesz ich utrzymywał. Tylko tak postawione pytanie może dać wiarygodną odpowiedź. Gdański Budyń od dawna ma bliskie kontakty z wahabicką Ligą Muzułmańską i chce na miasto sprowadzić nieszczęście. Sam ma kilka mieszkań, może okazać dobre serce i przekazać ze dwa dla muzułmanów, a przy okazji uczyć ich polskiego.

 18. Cale szczescie ze bez pozwolenia sluzb panstwowych czyli rzadu nie da sie osiedlac emigrantow w Polsce bo lewaki by nas urzadzily w niektorych miastach na cacy. Przeciez taki Adamowicz nie moze wydac wiz wjazdowych nikomu ani azylu. Licze na czujnosc naszego rzadu w obliczu konspiracyjnych knowan antypolskiego lewactwa.

 19. To nie jest obowiązek europejski przyjmować uchodzców, bo oni nie są Europejczykami. Niech proszą o pomoc samych siebie I zostaną tam skąd uciekają, bo sami umywają rece I każą litować się nad brudasami.
  To wszystko jest wyssane z palca, na potrzebę mediów, przecież o czymś muszą gadać I na czymś zarobić, najbardziej poszkodowany jest pracownik I podatnik który pomocy nie dostanie od uchodzców, ale tylko problemy, bo to niecywilizowana dzicz. Ktoś kontrolę musiałby przejąć, ale dlaczego. Uchodźca to maszyna ktora nie jest zdolna do pracy, oni po socjal wyruszyli, bo sami kraj zniszczyć tylko mogą.

 20. az krew się gotuje czytając to… uchodzcow i uchodzcow, bo co ? bo za spokojnie w Polsce? Malmo zyskalo ? tak na 100% codzienne strzelaniny, napady, gwałty, ostatnio już nawet ataki na policje.. co po tych pieniądzach unijnych ? jak żadne pieniądze nie zwroca zdrowia czy zycia… jest coraz to gorzej w Europie a uchodzca w ta graj taka ich rola na tej planszy..

Dodaj komentarz