Komisja Europejska poinformowała, że tylko Polska i Węgry jako jedyne państwa członkowskie Unii Europejskiej nadal odmawiają przyjmowania uchodźców w ramach ich relokacji.

Wedle informacji KE niezmiennie obydwa kraje sprzeciwiają się przyjmowaniu do siebie uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech. Decyzja o tzw. relokacji uchodźców zapadła we wrześniu 2015 roku. Jej celem było przede wszystkim odciążenie krajów Europy Południowej – Grecji i Włoch, do których napłynęło najwięcej imigrantów.

Komisja Europejska przyznała, że widzi „ciągłe postępy” w kontrowersyjnej relokacji uchodźców. W minionym miesiącu państwa unijne przyjęły z Grecji i Włoch 2465 osób, czyli najwięcej jak dotąd. Od wyznaczonego celu UE jest jednak jeszcze bardzo daleko. Z uzgodnionych 160 tys. osób do innych państw unijnych przemieszczonych zostało do tej pory ponad 16 tys. tzw. uchodźców, w tym 11,339 tys. z Grecji i 5001 z Włoch. Według ubiegłorocznych ustaleń relokacja imigrantów miała być zakończona we wrześniu tego roku.

Okazuje się, że tzw. uchodźców w ramach programu relokacji niechętnie przyjmują także Niemcy. Z przewidzianych dla nich 27,536 tys. zostało przyjętych dopiero 3,5 tys. – około 13 procent przewidzianego kontyngentu.

KE z satysfakcją przyjęła natomiast deklarację Austrii, która zamierza uczestniczyć w programie relokacji. Początkowo, ze względu na wysoką liczbę przebywających już w kraju tzw. uchodźców, Austria wynegocjowała w Brukseli dla siebie specjalne warunki, które obowiązywały do połowy marca. Kanclerz Austrii próbował jeszcze przedłużyć wyłączenie swojego kraju z programu relokacji, KE jednak się nie zgodziła. Austria wkrótce rozpocznie przyjmowanie przewidzianych dla niej 1950 imigrantów.

Inaczej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o przyjmowanie przez państwa unijne syryjskich tzw. uchodźców z Turcji, Jordanii i Libanu. Z uzgodnionych 22,5 tys. osób na terenie Unii Europejskiej znalazło już schronienie 15,492 tys. z nich. Przyjmowania także tych tzw. uchodźców odmawiają konsekwentnie Polska i Węgry.

źródło: dw.com/dpa

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

122
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
46 Comment threads
76 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
69 Comment authors
Lilkajml1cGdynia2007jani333bernardKanadyjka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyHegemon
Użytkownik

Nie znamy ich, nie chcemy ich, bo są zagrożeniem dla Polski, jej kultury i postępu kraju – tyle wystarczy jako powód odmowy. Poza tym, to nie nasi goście, nie nasze usta ich zaprosiły, nie nasze „głowy” podjęły decyzje o ich wstępie na teren Unii Europejskiej. Niemcy lubią warzyć piwo, to… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@Anty Hegemon
Mała poprawka – ,,znamy ich”.

Logic1
Użytkownik

Od najgorszej strony.

Lilkajml1c
Gość
Lilkajml1c

Twa wypowiedź jest zgodna z intencjami naszego narodu!
Czy ktoś czyta w Unii nasze e-maile?
My Polacy sami się dokształcamy!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Test24 Ale to Węgrzy i my stanowimy „ostatni bastion” i zarazem „pie… jedyną flankę”. Polska ongiś dorobiła się miana „przedmurza Chrześcijaństwa”. Bez względu na to co się komu podoba, dziś – biorąc pod uwagę sferę wartości, starcie pomiędzy cywilizacją Islamu a cywilizacją Zachodu – jest tak samo. Jesteśmy jak mur,… Czytaj więcej »

Fun Fucktory
Gość
Fun Fucktory

Jeśli Bóg z nami, kto przeciwko nam ?.

bkkkk
Gość
bkkkk

Drogi Lolo, ten Twój tekst jest dla mnie jak życzenia świąteczne (dziś Wielki Czwartek – przypominam, bo nie wszyscy muszą kojarzyć) i bardzo Ci za niego dziękuję. Co mogę więcej rzec? Chyba tylko AMEN.

J III Sobieski
Gość
J III Sobieski

To prawda, tylko nie potrafie pojac dlaczego nie robimy nic aby zintegrowac sie mocniej z reszta krajow naszego regionu i powiedziec stanowcze NIE dla zbrodniczego planu islamizacji Europy, dlaczego tylko Polska I Węgry ? Przeciez KE nas ujebie gospodarczo za chwile za ten wyłom a tak jak by cały nasz… Czytaj więcej »

bernard
Gość

Wyrównali byśmy sobie i to w znacznym procencie na wprowadzaniu wygodnych DLA NAS nie dla firm zachodnich – podatków na banki , markety. I firmy telekomunikacyjne. A z państwami dogadywal8byśmy się bilateralnie dwustronnie

Pedro Chubascos
Użytkownik

Sama racja.

Oluchna
Gość
Oluchna

@lolo-ktory-nie-pisze
Piękny optymistyczny komentarz lolo, przeczytałam jednym tchem. Po tych słowach czuję że dzisiaj będę miała cudowny dzień. Pozdrawiam. grin grin grin mrgreen mrgreen mrgreen

Danuta
Gość
Danuta

Piękna wypowiedź !

test24
Gość
test24

Aż się wzruszyłem! Serio! grin

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@test24 i inni towarzysze niedoli
Lewactwo przemija a Bóg trwa na wieki.
„Przemija bowiem postać tego świata.” (1Kor 7:31; BT)

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

fszystko fajnie, jak przyjdzie co do czego i tak nas zaleja sama liczba, nie liczcie na zachod, tamci najwyzej muzulcow jeszcze doszkola i dozbraja…
lepiej zginac z kalachem w reku niz zyc z hoojem w doopie

bernard
Gość

Hehe he he ostre ale dużo prawdy..Lewactwo z ue bierze kasę od sorosa za równomierne zalanie europy islamem i dlatego szczekają. A ch.. im w dupę. smile

O.B.N.
Gość
O.B.N.

@Lolo. Miło piszesz. Jednak – moim zdaniem – „przedmurze chrześcijaństwa” jest trochę naciągane. Była sobie Rzeczpospolita, a w niej wiele nacji i wyznań. Była jakaś tolerancja i dało się żyć, a niczego lepszego wówczas na świecie nie było. Więc wszyscy bronili po prostu swojego domu – nawet mieszkający w Rzplitej… Czytaj więcej »

jani333
Użytkownik

Dziękuję za ten tekst!

papuga
Gość
papuga

@Gato – słusznie – patrzmy na pysk a nie na paszport – jeżeli pastownay to wont z powrotem do Bundeskalifatu lub innej Francy. Żadne paszporty i inne umowy nas nie obchodzą i mogą kucnąć i się ugryźć. Bierzmy przykład z Izraela – oni w żadne paszporty i wizy nie wierzą.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Potwierdzam. Spostrzeżenia mojego dziecka z pielgrzymki do Ziemi Świętej są takie, że niebieskoocy blondyni mieli formalności i kontrole uproszczone. Cały żywioł opalony – sprawdzany był przykładnie (włączając w to kontrolę osobistą). A wszak stosowanie metod wypracowanych przez Izrael nie jest antysemityzmem ani islamofobią?;)

Gato
Gość
Gato

@papuga,
Twoja odpowiedź potwierdziła, że mój wpis był gdzieś w tym temacie smile
Niestety, dzieje się to samo co na np. pejs’zbuku, moje wpisy są po prostu usuwane,
zbyt radykalne? Czy może jednak lewactwo jest też tu? A może to tylko forum dla „Katoli”, a Ewangelicy są „dyskryminowani” ?
Pozdrawiam…

malabiala
Gość
malabiala

Poznańskie penerki brały,, na wygląd” i pobili dwóch chrześcijan- jednego Portugalczyka, a drugiego nie pamiętam skąd. Opanuj się, tu nie chodzi o to, żeby zrobić z ludzi bezmyślnych rasistów. Nie chcemy muzułmanów poza naszymi Tatarami i tyle w temacie.

Patriota
Użytkownik

Trudno. Pokój wymaga ofiar, tego się nie zmieni. Wolę aby nasz naród był rasistowski niż żeby wrzucono nam cokolwiek z tych dzikusów do kraju. W takich sytuacjach zawsze cierpiały osoby postronne. Tego nie da się uniknąć. Pytanie jednak brzmi czy wolimy aby cierpieli pojedynczy, niewinni obcy czy aby masowo obrywał… Czytaj więcej »

ERER
Gość
ERER

Tatarzy polscy.Szacunek dla naszych braci islamskich lojalnych od stuleci.Sam bede napier…l jak ktos sie czepi polskich ,lojalnych TATAROW.

mmm
Gość
mmm

poczytaj ilu Polakow w jasyr porwali ci tatarzy.

malabiala
Gość
malabiala

Moja przyjaciółka -chrześcijanka- pochodzi od Tatarów i wygląda mało słowiańsko- nie chciałabym, żeby ktoś ją pobił dla jakiejkolwiek ideologii. Jak lubisz horrory to poczytaj sobie o zwyczajach Piastów i w ogóle władców z tamtych okresów- ich zachowania nie odbiegały od tatarskich. Liczy się to co jest dzisiaj. Dzisiaj zagrożeniem jest… Czytaj więcej »

Sir James
Gość
Sir James

Tatarzy muszą zreformować islam, nawet jeśli tylko oni wyznawaliby tę nową odnogę. Obecnie wyznają czysty sunnizm – ideologię zbrodniczą.

Logic1
Użytkownik

To jednak dalej islam wiec z dystansem – siedzą sobie spokojnie ok nikt ich ruszał nie będzie. Mogli by zacząć reformę islamu tak jak my zreformowalismy chrzescijaństwo. Wtedy przyklasnę inicjatywie i beda chronieni przez swoimi agresywnymi ziomkami.

marrterz
Gość
marrterz

Tak historycznie patrząc, polscy Tatarzy opowiedzieli się po stronie Sobieskiego, przeciwko Turkom, odpowiadając – na propozycję Turków, aby przyłączyli się do swoich braci w wierze – coś w stylu: Nie jest nam bratem ktoś, kto zamierza wystąpić przeciwko Rzeczpospolitej.

mmm
Gość
mmm

Chylijczka ,a nie Portugalczyka.

Ferdas87
Gość
Ferdas87

Tatarów też nie chcemy.

prgg
Gość
prgg

http://zalajkowane.pl/eksperyment-wszechswiat-25/
Przeczytajcie, pomyślcie o dzisiejszej europie i arabach. Polecam. Udostępniajcie dalej. Europejska cywilizacja schyla się ku upadkowi.

Logic1
Użytkownik

Jesli by nie ten cały cyrk ze zmuszaniem nas do przyjmowania islamu nikt by nikogo nie atakował. A tak akcja wywowłała reakcje i bęcki dostają wszyscy o hebanowym lub czarnym koloże skóry. Jesli oni zrobią w Polsce jakis zamach to poprostu zaczniemy ogólnokrajowe polowanie na islam a jak wladza zacznie… Czytaj więcej »

ass
Gość
ass

Debatuja o rozlokowaniu zaleglych 160k a do tej pory przybylo dodatkowo 2 miliony.

Kanadyjka
Użytkownik

Kochani, w sobote ide swiecic jajka, na kazdym wywale napis NDIE. Jak myslicie, czy ksiadz mi to poswieci? Jeszcze jedno fajne wydazenie. Dzisiaj ambasador polski wyslal Polonii zyczenia swiateczne. Chyba pierwszy raz sie to zdazylo! Czlowiek sie nazywa Lukasz Weremiuk. Mile takie to bylo. Jak mamy taka zmiane w ambasadzie,… Czytaj więcej »

sharky
Użytkownik

pasoŻYDÓW ci u nas dostatek…

bkkkk
Gość
bkkkk

„Wydarzenie”. Poza tym – pełna zgoda:). Co do księdza, to ja myślę, że nie będzie za bardzo zaglądał wiernym w koszyki. Wielka Sobota to przecież dla niego istny „młyn”. Dobrych świąt Tobie i przy okazji wszystkim.

Kanadyjka
Użytkownik

Soryy, 30 lat poza krajem robi swoje. Wesolych Swiat. Za to wyslawiam sie duzo lepiej niz przecietny Polak w kraju, O!

Ftorek
Gość
Ftorek

Jak ich sobie makrela zaprosila tak niech sobie robactwo zywi a nie sąsiadom na obiad posyła dlaczego polacy mają zapierdalac na hołotę przeciez juz sa wysokie podatki a placa minimalna tak wiek emerytalny nam tez podniosą do70tki jak szfabom ?
Won z dziadostwem

J III Sobieski
Gość
J III Sobieski

no wiec nie bardzo rozumiem ten caly kociokwit, przeciez wmawiali nam ze to sa specjalisci ktorych Europa potrzebuje zeby pracowali na nasze emerytuiry, to co Niemcy juz tych specjalistow nie potrzebuja , za duzo ich maja i probuja na sile uszczesliwic innych ? Kurcze, zupelnie nie pojmuje dlaczego my sie… Czytaj więcej »

Akh_Seth
Gość
Akh_Seth

sorry za ten minusik. Myszka mi się omsknęła kiedy chciałem kliknąć „czytaj więcej”

Ewaxx
Gość
Ewaxx

Bardzo dobrze robią Polska i Węgry, że nie przyjmują tych muzułmańskich agresorów, pasożytów, kłamczuchów i śmieci oraz całych rzecz analfabetów, którzy nigdy nie podejmą żadnej pracy w Europie(a ich pasożytnicze analfabetki kobiety służą tylko jako materac do robienia dzieci) m.in co marzą, by ich za darmo utrzymywali ,a oni by… Czytaj więcej »

malabiala
Gość
malabiala

Przede wszystkim to nie ,,uchodźcy” tylko imigranci ekonomiczni. Nie przybyli do Europy, tylko zostali przywiezieni przez Włochów spod wybrzeży Libii. Polska pomaga uchodźcom wojennym na terenie obozów w Jordanii.

Pedro Chubascos
Użytkownik

Imigranci ekonomiczni szukają pracy. Nachodźcy jej nie szukają.

J III Sobieski
Gość
J III Sobieski

Schronienie …. a skad to sformulowanie, przeciez ci ludzie nie jada tu szukac schronienia tylko doić socjal i gwałcić nasze kobiety. To jest inwazja, postepujaca inwazja. jakie kilka tysiecy, Niemcy naciagnely juz ponad 2 miliony islamskich nachodzcow do siebie. Europa jest juz nimi zalana. Stanowcze NIE dla muzulmanskiej inwazji !

Karbulot
Użytkownik

@test24
Już pół Europy nie chce przyjmować tych imigrantów. Ale czepiają się głównie Polski i Węgier. Zawsze byliśmy popychadłem w Europie, przynależność do Unii niczego nie zmienia. Jakby to powiedział Kaczyński, według państw zachodnich, Polacy są Europejczykami „gorszego sortu”.

Kvanne
Gość
Kvanne

Racja, to tak nie działa. Bałkany i płw. Iberyjski były kiedyś pod okupacją islamską, dlatego ludność potrafi wyglądać paskudnie. Mamy też chrześcijan z krajów arabskich, którzy co prawda są takimi kretynami jak muzułmanie, ale oni nie są kierowcami i pirotechnikami.

Rafał
Gość
Rafał

Chrześcijanie w krajach arabskich to wspaniali ludzie, odważni, gościnni o wielkiej odwadze oraz wierze z bardzo silnym kręgosłupem moralnym którzy mimo wieków prześladowań i ucisku nie wyparli się swojej wiary w swoich krajach muzułmańskich są elitą np: Koptowie których w Egipcie jest około 10% stanowią 75% . egipskich lekarzy, filozofów,… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@Kvanne
Nie są również ginekologami i do 2001 pilotami.

Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik

Powinniśmy zbudować ośrodki dla uchodźców góra 100m od granicy z Niemcami. Zacząć ich przyjmować i zadbać o niedbałe pilnowanie zachodnich ogrodzeń takich obozów przy jednoczesnym szczegółowym pilnowaniu tych wschodnich, przez które można by nawiać do Polski. A jak już biedni przybysze uciekną od nas na socjal do Niemiec, to można… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

Tak trzymac. Brawo Szydlo, Duda, Kaczynkski.
Nie wpuszczac.
Nie chcemy rozwalonych w strzepy autobusow polskich klubow pilkarskich ani masowego obmacywania w sylwestrowa noc.
Skoro Merkel powiedziala im ‚herzlich wilkommen’ to niech teraz bierze na utrzymanie polowe Afryki i Azji.

888
Gość
888

Niemcy zawsze chcieli mieć cały świat
To mają
U siebie.

J III Sobieski
Gość
J III Sobieski

Przed chwila dowiedzialem sie o jednej bardzo interesujacej rzeczy ktora umknela chyba naszym rzadowym mediom a mianowicie w telewizji amerykanskiej podano ze w naszym „kochanym” parlamencie europejskim zainstalowano czerwony przycisk u przewodniczacego PE ktorym bedzie mogl wyciszac mikrofon przemawiajacego, oraz natychmiastowo odcinac transmisje TV a takze usunac wszelkie jej zapisy… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

spierdzielać trza , to prawda , ale…..zeby to było takie proste. Ot , weź se i spierdziel tak po prostu z koncłagru ! Szulc cie zaraz z wiezyczki skosi kaemem , jak jego tatko !

Damian
Gość
Damian

Możesz podać źródło?