Nuncjusz apostolski w Damaszku nawiązując do papieskiego przemówienia zwrócił uwagę na potrzebę powrotu uchodźców do ojczyzny.

Papież Franciszek w przemówieniu do Korpusu Dyplomatycznego powiedział, że imigranci powinni wrócić do swojej ojczyzny. Zdaniem kardynała Mario Zenariego, nuncjusza w Damaszku jest to szczególnie ważne w przypadku Syrii i tamtejszych Chrześcijan, bez których zdaniem nuncjusza Syria pozostanie zamknięta na świat.

Jeśli chodzi o powrót migrantów do Syrii to na razie, niestety, jest to proces bardzo powolny, pojedyncze krople. Dotyczy to zwłaszcza chrześcijan, bo są istotnym elementem syryjskiego społeczeństwa. Ich rola jest bardzo ważna, często to powtarzam. Tak było w przeszłości, w całej historii tego kraju. Ich zasługi są ogromne. Bardzo zależy nam na ich powrocie. Dlatego Papież apeluje o zapewnienie odpowiednich warunków dla mniejszości religijnych, aby mogły odgrywać tu swoją rolę. – powiedział Zenari.

Chrześcijanie ze względu na swą otwartą mentalność są dla Syrii niczym okno otwarte na świat. Niestety w ostatnich latach to okno zostało trochę przymknięte. Mamy nadzieję, że znów zostanie otwarte. Bo chrześcijanie mają ogromne znaczenie w promowaniu ducha tolerancji i pojednania, w odbudowie Syrii – dodał.

23
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
syryjtschyk"Human" mafiamaru2HahaczKinga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kinga
Użytkownik

Ja proponuje wyrzucić z Syrii muzułmanów to wtedy nie będzie problemów z otwartością na świat…i chrześcijanie poczują się bezpieczniej jak przed wiekami.
Mało kto wie, że Damaszek był jednym z pierwszych miast na świecie, w których pojawiła się wspólnota chrześcijańska. Jej twórcą był Święty Paweł….
z Wikip.

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

wyrzucić muzli z Syrii ? OK , tylko dokąd ? Jakiś Mars albo inna alfacentauri była by odpowiednia . KOsmos w ogóle jest na miarę ich ambicji podboju religijnego. I tak wmówić im space -jihad , a zapakować w statki , odpalić lont i ……na piwko smile !

Bielik
Użytkownik

A na przykład dno oceanu lub opuszczone kopalnie to dobry pomysł co?

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

jak to dokad? do Allaha

bkkkk
Gość
bkkkk

A co nas obchodzi dokąd? Zrobić kurcjatę i się nie martwić „dokąd”. W końcu to al-lach tak chciał, więc muszą się podporządkować. A pływać pontonami i uprawiać imigranting, to oni potrafią, więc spoko.

Hahacz
Gość
Hahacz

Nie będą mieli dokąd pójśc? To niech idą do diabła

Archer
Użytkownik

@Kinga
Mam lepszy pomysl w stosunku do:
„Papież Franciszek(…) powiedział, że imigranci powinni wrócić do swojej ojczyzny.”

A pomysl polega na tym, aby Papiez wrocil do swojej ojczyzny.

tomek
Gość
tomek

Kinga wyrzucić kozojebcow gdzie do Europy?

Kinga
Użytkownik

A to tylko Europa jest na Ziemi?

Pedro Chubascos
Użytkownik

Syria to kraj pod okupacją muzułmańską. To my, chrześcijanie Zachodu powinniśmy stworzyć warunki do ponownego rozkwitu chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie przez ustawiczne osłabianie islamu i wspomaganie tamtejszych chrześcijan. Wyrugowanie islamu to pierwszy warunek pokoju tam – a potem i w Europie.

bkkkk
Gość
bkkkk

AMEN.
(Na ten głos czekałam od dawna. Teraz trzeba ten punkt widzenia upowszechnić.)

Pola
Gość
Pola

Nieźle dziadek kombinuje: „niech chrześcijanie wrócą do Syrii” a wiadomo co ich tam czeka z rąk muzułmanów. Ciekawe ile nad tym myślał? A może to kto inny myśli za niego? On tylko wykonuje rozkazy.

Anahu Yamito II
Użytkownik

On tylko wykonuje rozkazy i bierze kase unamused

Bielik
Użytkownik

Nic im nie zrobią do póki nieodbudują Syrii

ABC
Gość
ABC

Wojna w Syrii się skończyła. Tak więc uchodźcy syryjscy mogą wracać do domu i odbudowywać swój kraj.

Helmut Kaschke
Gość
Helmut Kaschke

Islam jest skazany na porażkę jako „religia” czcząca demona.

German concentration camps
Gość
German concentration camps

Tja, napewno posluchaja u Angeli dostaja pare tys EUro miesiecznie, domy, nieograniczony dostep do bialych kobiet, calkowita bezkarnosc no to po co maja wracac ….

Kinga
Użytkownik

Chrześcijanie nic nie dostają bo siedzą w obozach.

bkkkk
Gość
bkkkk

…gdzie są zresztą tępieni przez wyznawców „religii pokoju”. O takie kwiaty.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Wierszyk na temat:

Na spedzanie wakacji za europejski socjal przez „uciekinierow” w krajach z ktorych „uciekli”

Europa – wiadomo – jest dla socjalu
I sa w niej rozne atrakcje:
Zabijac niewiernych mozna bez zalu.
A potem?… W domu wakacje!

maru2
Użytkownik

Chwila, on apeluje o powrót Syryjczyków. Konkretnie ich. Dla Europejczyków to nie zmienia wiele, choćby nawet Syryjczycy tego posłuchali, bo Syryjczycy to ledwo mały ułamek wśród tej hordy najeźdźców. A jeszcze syryjscy chrześcijanie?

\"Human\" mafia
Gość
\"Human\" mafia

Prezydent Asad ,od kilku miesiecy prosi syryjskich walkoni,do powrotu ,zeby pomogli odbudowywac zniszczony kraj.Bruksela jednak utrudnia powrot chetnych ,tlumaczac niebezpieczenstwem w Syrii.Nowoczesny handel niewolnikami.Unia ,onz jak zwykle w tym przoduja.

syryjtschyk
Gość
syryjtschyk

Syrie powinni odbudowc ci, co ja 5 lat niszczyli.Barakowi ,klintonowi i syjonowa szajka z Brukselii.