foto: Flickr.com

Federacja Węgierskich Gmin Żydowskich (Mazsihisz) apelowała do Orbana o zaprzestanie kampanii przeciw znanemu finansiście George’owi Sorosowi. Doczekali się odpowiedzi premiera, musiała ich zaskoczyć.

„Ten, kto wykorzystuje swój majątek, władzę, wpływy i sieć finansowanych przez siebie NGO, by na Węgrzech i w Unii Europejskiej milionami osiedlać migrantów, ten naraża naszą wspólną przyszłość. Miliarder i spekulant George Soros wielokrotnie jasno dał do zrozumienia, że właśnie tego chce” – odpowiedział Orban w liście do szefa Węgierskich Gmin Żydowskich Andrasa Heislera, który apelował, aby zaprzestać kampanii przeciw finansiście George’owi Sorosowi.

Premier Węgier jasno zadeklarował w liście, że „wobec tych, którzy dokonają zamachu na bezpieczeństwo Węgier, zostanie użyta polityczna i prawna siła państwa” – czytamy. Oświadczył, że spoczywa na nim odpowiedzialność, by ochronić ojczyznę i obywateli Węgier.

Obecnie na Węgrzech trwa rządowa kampania „Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”. Rząd Węgier od dłuższego czasu ostro krytykuje Sorosa, zarzucając mu m.in. stymulowanie imigracji do Europy i chęć wpływania na sytuację w kraju za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

33
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
16 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
asdAdamffmrWaldemarspisek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asdas
Gość
asdas

Jak dla mnie może być przywódcą Węgier do końca jego życia, jak ma syna to potem on może wink

sdsd
Gość
sdsd

Tylko czemu Wegrzy mowia, ze dziala na szkode kraju, porownuja go do Tuska? Ze niby mowi co innego a robi co innego?

Marcin
Gość
Marcin

W sprawie imigrantów ma 100% racji Orban ale gdy rozmawiałem ze znajomymi z Węgier to mówili że nie jest tak kolorowo jak inni go za bohatera uważają każdy polityk ma coś za plecami nie ma idealnego…

aqw
Użytkownik

@sdsd O Kaczyńskim tez sa tacy którzy źle mówią

Patriota
Użytkownik

@sdsd
Przeanalizuj sobie przykład Marget Thatcher. Podobna historia co i z Orbanem.

Pozdrawiam smile

Fro
Gość
Fro

Wiesz co robi Soros czy nie ? Jak nie to sobie poczytaj :)Tusk przy nim to pikuś i nie wiadomo czy nie siedzi u niego w portfelu.

spisek
Gość
spisek

czerwoni Węgrzy, zapomniałeś dodać.
i to garstka niedobitków.
Lewactwo zawsze tak podbija, usłyszy jednego wariata i od razu Węgrzy.

asd
Gość
asd

Dokładnie ostatnio pytałem młodego węgra to mówił że on nie jest dobry i kradnie kasę

Tomasz
Gość

Racjonalizm jeszcze nie zginął. Nowa Europa narodzi się znów na jej wschodzie – tutaj wstaje słońce!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Gmina żydowska to sobie może apelować w swojej gminie, na terenie swojego państwa i w obronie swojego obywatela. Czy Soros ma obywatelstwo węgierskie? Czy ma obywatelstwo któregokolwiek kraju w Europie? To dlaczego jeszcze za tym przestępcą nie został wysłany międzynarodowy list gończy i nie siedzi? Dlaczego jeszcze działają jakiekolwiek organizacje… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

nie wiesz dlaczego??? kaaaassssaaaa

Sinecod
Gość
Sinecod

Soros to pionek i frontman w tym całym systemie. Nic by nie był w stanie zrobić gdyby nie przyzwolenie kogoś kto stoi wyżej i tej całej kliki co siedzi w Brukseli…

Surowy
Gość
Surowy

Dokładnie tak. Soros to (używając terminologii Wałęsy) tylko „zderzak”. Jego zadanie to skupiać na sobie całą nienawiść za poczynania tych, którzy sami wciąż dla ogółu pozostają w ukryciu. Bruksela to też pionki. Prawdziwi reżyserzy spektaklu to rodziny z literkami „r” w nazwiskach.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam
Gmina żydowska może zaproponować aby p. Soros zintensyfikował swoją działalność w Izraelu.

ffmr
Gość
ffmr

Soros a właściwie György Schwartz urodził się w Budapeszcie.

Kris11
Gość
Kris11

Jakiś kraj powinien w końcu zabrać się za tego dziada, aresztować, do pierdla i pod sąd.

AntyHegemon
Użytkownik

Przyznam szczerze, że takich ludzi jak Soros powinno się neutralizować. To jest zły człowiek z zasięgiem swoich łap na cały świat. Europa jak i cały nowoczesny świat jest zbyt głupi i cyniczni, by pojąć jak bardzo się mylą.

Processor
Użytkownik

Jeśli Soros jest tylko marionetką, to eliminacja nie ma sensu, bo marionetkę łatwo zastąpić drugą marionetką. Jeżeli jednak to on sam jest „siłą sprawczą”, to pewnie też się jakoś zabezpieczył, a eliminacja zrobi z niego lewackiego męczennika. Pozostaje tylko ideologiczna i medialna neutralizacja (przede wszystkim ośmieszenie sk…wiela i wyciągniecie na… Czytaj więcej »

Pepe
Gość
Pepe

Orban tak trzymaj……

Anna
Gość
Anna

Soros jest wyslannikiem i wykonawcá rodziny Rothschild która juz niedlugo zacznie rzádzic światem wg New World Order

Chory swiat
Użytkownik

To jeszcze Orbana nie zdążyli nazwać antysemitą ? Coś za miętkie dziadki z tych wegierskich żydków .

Pepe
Gość
Pepe

Orban tak trzymaj….

prawyobywatel
Użytkownik

No, czyli wszystkie to ZŁO na świecie to robota Żydów.

easyrider
Użytkownik

@prawyobywatel Wszystkie to może nie ale swój udział w produkcji szamba mają wielki. To lichwiarski naród, który jak rak oplata inne narody. Wciskają się tam, gdzie mają wpływ na procesy decyzyjne. Zawsze blisko żłobu.

Adam
Gość
Adam

Przejęcie Banku Centralnego w USA w 1913. Zniszczenie carskiej Rosji i zamordowanie obalonego cesarza razem z rodziną w 1918. Rewolucje komunistyczne w Rosji, na Węgrzech i w Niemczech w latach 1917-1919.

prawyobywatel
Użytkownik

CO TO W OGÓLE ZNACZY „ORGANIZACJE POZARZĄDOWE”? Jeżeli takowe są, to niech się same finansują, co nie oznacza, że mogą szkodzić w jakikolwiek sposób demokratycznie wybranemu rządowi, lub mają własne wsparcie finansowe, ale i tak mają goovno do powiedzenia, bo nie mogą występować przeciw rządowi. Co tu jest trudne do… Czytaj więcej »

Kirk
Gość
Kirk

jestem pełen podziwu dla Orbana…

Adam
Gość
Adam

Zdecydowana większość Żydów nie podziela poglądów, ani nie wspiera działań pana Sorosa. „Żyd Soros” to coś takiego jak „Polak Dzierżyński”, formalnie prawda, ale niewiele z tego wynika. Niestety dla wielu pochodzenie Sorosa jest jedyną rzeczą która ich interesuje, co widać nawet po wielu komentarzach pod tym artykułem. Obawy węgierskich Żydów,… Czytaj więcej »

emer
Gość
emer

Masz rację : Soros to przedstawiciel globalnej banksterki a szczególnie Ro….

paolo
Gość
paolo

Az trudno uwierzyc ze w Europie jest taki przywodca jak Orban,ktory chroni swoj kraj.

godot
Gość
godot

Facet mądrze myśli i ma jaja żeby głośno powiedzieć to co myśli.
Europie (zwłaszcza zachodniej) potrzeba więcej takich polityków.