Biali Brytyjczycy stają się mniejszością w Birmingham – prawie 50.000 mieszkańców nie potrafi mówić po angielsku.

„Birmingham wkrótce stanie się miastem, gdzie mniejszość jest większością” – napisano w raporcie, który zleciła rada miasta.

Birmingham jest drugim pod względem ludności największym miastem w Wielkiej Brytanii. Tutaj swój dom znalazło ponad 200 różnych narodowości.

Według spisu ludności w 2011 roku, 42% mieszkańców było niebiałymi Brytyjczykami. Był to wzrost o 12 procent w porównaniu z badaniem z 2001 r. Jeśli to tempo zostanie utrzymane, do 2021 roku biali Brytyjczycy będą mniejszością 1,2-milionowym mieście.

W raporcie przestrzegano przed coraz większymi napięciami między różnymi społecznościami oraz socjalną segregacją. Zwrócono również uwagę na większą stopę bezrobocia.

Pomimo tego, że biali Brytyjczycy już za trzy lata mogą być tam mniejszością, władze miasta uważają, że to nic złego, gdyż jest więcej plusów niż minusów. Zwrócono tutaj uwagę, że wielu z imigrantów przyczyniło się do wzrostu gospodarki.

thesun.co.uk

71
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
47 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
Fun FucktoryDon Pedro Makutas PosampasKasiapojawiam się i znikamGepard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o