Victor_Orban_in_MoscowTo nie kryzys imigracyjny, to już inwazja – Zoltan Kovacs rzecznik węgierskiego rządu powiedział, że rozważane jest wysłanie wojsk na południe Węgier w celu uszczelnienia granicy.

Rząd Węgier i narodowy gabinet bezpieczeństwa rozmawiały o tym, w jaki sposób wojsko mogłoby zostać wykorzystane do ochrony granicy Węgier i UE – oświadczył Kovacs i dodał, że decyzja w tej sprawie musi uzyskać poparcie parlamentu, który będzie o tym dyskutował w przyszłym tygodniu.

W środę w okolicach węgierskiej miejscowości Roszke przy granicy z Serbią doszło do rozruchów z udziałem ok. 200 nielegalnych imigrantów, którzy nie chcieli poddać się procedurze pobrania odcisków palców. Policja przy użyciu gazu łzawiącego szybko opanowała napiętą sytuację.

Węgry są atrakcyjnym celem dla nielegalnych imigrantów ponieważ należą do strefy Schengen. Po przedostaniu się na teren Węgier, imigranci mogą bez paszportu podróżować po całej Unii Europejskiej. Do końca sierpnia wzdłuż granicy węgiersko-serbskiej ma powstać specjalny umocniony mur, który ma powstrzymać fale nielegalnych imigrantów. Według statystyk węgierskiej policji, od początku roku przez tą granicę przedostało się na Węgry ok. 140 tys. osób, a ich liczba stale rośnie.

na podstawie: wmeritum.pl

17
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
MajorWITOSSziemski bartoszeloKowal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Nowak
Gość

Sam by poszedł, na ochotnika bronić Europy jeśli zajdzie taka potrzeba! A może władze potrzebują „obywatelskiej” pomocy?

1683.09.12
Gość
1683.09.12

A skąd pewność, że jak potrzeba zajdzie to on nie pójdzie? Wygląda na to, że obecnie na Węgrzech władze są po stronie swoich obywateli. Przynajmniej usiłują coś zdziałać z tą hołotą. Pod tym względem, węgierscy wyborcy dokonali chyba dobrego wyboru. W Niemczech policja pałuje Niemców uczestniczących w wiecach przeciwko napływowi… Czytaj więcej »

genio
Gość
genio

Orban jest prawicowcem. Pracuje dla swojego narodu – obniza podatki (bezrobocie pada), broni przed ta inwazja…. A polacy nadal glosuja na socjalistow POPiS, SLD, PSL – wybieraja te bzdury niszczace Polske – dyrektywy karajace rolnikow i producentow, imigracje, homoseksualizacje. Polska prawica p. Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun maja plan zmiany Polski… Czytaj więcej »

loki
Gość

Grzegorz Braun To Jego warto posłuchać i pomóc mu za wszelką cenę! Polacy ruszcie się zanim będzie za późno…zanim ta dzicz będzie wyprawiała to co na zachodzie gwałcąc nasze kobiety! czy dopiero ruszycie się kiedy zranią wam bliską osobę? Jeszcze na Mariana Kowalskiego i Wilka warto głosować, bo Kukiz to… Czytaj więcej »

Tamás János Asztalos
Gość
Tamás János Asztalos

Jestem węgiersku ! Ale wydaje mi się, że my, Węgrzy mają chronić siebie i Europę , jak dawno temu w historii ponownie. W stosownych przypadkach Unia ? Powinna już dawno zorganizować armię związkową . Ale wtedy Grupy Wyszehradzkiej puls , jeśli mamy nadzieję otrzymać.

ziemski bartosz
Gość
ziemski bartosz

hej;) Tamás János dobrze Ci się wydaje że macie bronić siebie, ale muzułmanie to nie jedyny i nie najgroźniejszy wróg. a mianowicie unia europejska z jej kulturą śmierci, braku wolności jednostki, wszechogarniającego bezpieczeństwa, bizantyńskiej biurokracji podszytej masońskimi korzeniami to równie straszny przeciwnik. I tylko jeden malutki szczegół czyni go bezzębnym-… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Wegry to na razie jedyny kraj probujacy przeciwstawic sie chorej polityce zboczonych eurokratow. Umysly elit w krajach Europy Zach. sa juz tak przezarte planami zaglady europejskich narodow i zniszczeniem kultury lacinskiej , ze jeszcze w miare zdrowa umyslowo ludnosc Europy Wsch. nie wiele im przeszkodzi. Bo niestety owi psychopaci siedza… Czytaj więcej »

Kaspar Hauser
Gość
Kaspar Hauser

Mam nadzieję że wojsko pomaluje granicę na czerwono, by była bardziej widoczna. Plakietki „nie warto wchodzić” i wszyscy zrozumieją.

adamkopacz
Gość
adamkopacz

Czarno widzę opcję zatrzymania uchodźców na granicy Węgier.
Podejda do ogrodzenia i co? Zawroca? …
Nie ma takiej opcji. Jak powiedział jeden z nich: nie po to przeszliśmy 3 tys km aby taka siatka nas zatrzymała

Radek
Gość
Radek

Ale jeśli takiemu wpadnie do głowy pocisk kalibru 7,62 krok po przekroczeniu granicy, to następni zastanowią się, czy te 3000 km do domu to naprawdę tak daleko

Sir James
Gość
Sir James

Dokładnie. 26 lat temu gdybyś przekroczył jakąkolwiek granicę, musiałbyś się liczyć z dostaniem kulki. Teraz też imigranci powinni dostać serię, to by się zastanowili.

kris
Gość
kris

Problem w tym,że Europa doszła do ściany ze swoim humanitaryzmem i nie wypada do nikogo strzelać.W naszym kraju większość społeczeństwa nie miała nigdy broni w rękach.Przybysze mają nie tylko umiejętności w obsługiwaniu kałacha,ale nie mają przed tym oporów. Wystarczy grupka kilku tysięcy uzbrojonych bojowników by spacyfikować pół Europy.Przejdą od miasteczko… Czytaj więcej »

Kowal
Gość
Kowal

A wojsko i policja będą się tylko temu przyglądać…. bzdury pan wypisujesz !

elo
Gość
elo

Niestety to ty bzdury wypisujesz. W krajach Europy Zachodniej muzulmuchy wcielane sa do wojska i policji, czyli w godzinie W beda obcinac glowy Europejczykom wspolnie z ich bracmi muzulmuchami. A Europejscy zolnierze i policja nawet nie dostana karabinow do rak, tylko co najwyzej palke i gaz lzawiacy.

lukas
Gość
lukas

Jedyny sposób gęsto zaminować.

WITOSS
Gość
WITOSS

Sklonowac 1000 Brejwikow i wyslac na Wegry.

Major
Gość
Major

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas gnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Do krwi ostatniej kropli z żył Bronić będziemy ducha, Aż się rozpadnie w proch i w pył Islamska… Czytaj więcej »