Wielka porażka Junckera. Polska i Węgry nie mają czego się obawiać

Prosto z Brukseli płyną bardzo optymistyczne wieści, Jean-Claude Juncker musiał przyznać publicznie, że 2/3 państw jest przeciw uruchamianiu przeciw Polsce i Węgrom art. 7 Traktatu UE.

Przewodniczący Komisji Europejskiej miał poinformować na posiedzeniu klubu ECR, że aż 2/3 państw nie zgadza się na uruchamianie przeciwko Warszawie i Budapesztowi art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej.

O sprawie poinformował deputowany do Parlamentu Europejskiego, Marek Jurek.

„Na posiedzeniu klubu ECR J-C.Juncker przyznał, że 2/3 państw jest przeciw uruchamianiu przeciw Polsce i Węgrom art. 7 Traktatu UE” – poinformował europoseł.

Artykuł nr 7 Traktatu o Unii Europejskiej, przewiduje sankcje dla kraju naruszającego wartości unijne. Prowadzi do odebrania danemu krajowi prawa głosu w Radzie.

źródło: wpolityce.pl/Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

43 komentarz do “Wielka porażka Junckera. Polska i Węgry nie mają czego się obawiać

  1. @pojawiam się i znikam Oni takich Junckerów mają na kopy. Nawet gdyby ta gnida się zachlała na śmierć, to dla Polski i tak to niczego nie zmieni. Zastanawia mnie czy ludzie kierujący krajem, a głównie Jarek, który jest wszak bystrym i bardzo oczytanym człowiekiem, naprawdę wierzą, że Unia stawi czoła tej inwazji? Zaprawdę nie trzeba ultrazdolności profetycznych, by widzieć, że ten kołchoz już trzęsie się w posadach i runie. Europa nigdy nie zetknęła się z tak skonstruowaną i zakamuflowaną inwazją. To zdarzenie bez precedensu w historii świata. Na co zatem liczy Jarek? Że ci, którzy tu przybywają dzień po dniu rozpłyną się, zdematerializują? Jeżeli my im w tym nie pomożemy, to sami nie znikną. Oni samą swoją obecnością zdemolują resztki porządku społecznego w krajach Zachodu. Stan wyjątkowy we Francji trwający od ponad półtora roku nie przemawia do wyobraźni, nie mówi sam za siebie?

   1. @easyrider Oczywiście, że UE nie stawi czoła tej inwazji. Większość z tych oszołomów nadaje się tylko do wymiany z wielu względów. Ale coś się nareszcie „rusza” w tym środowisku….Czy zakamuflowana inwazja? Śmiem wątpić…Jeżu S &spółka „przemówili” głównym zdrajcom do kieszeni i poszło do niższych urzędniczyn. Tak jak sam piszesz „Jeżeli my im w tym nie pomożemy, to sami nie znikną.” Każdy ma swoją „działkę” do zrobienia. Najważniejsze że kraje Zachodu dostały przykład i …Zaczynają się budzić i coraz więcej będzie się budziło z tego odurzenia propagandą. Wierzę w to.

    1. @pojawiam się i znikam Jednak jesteś optymistką wink Inwazja jest zakamuflowana, bo nikt jej nie nazywa inwazją. Dlatego trzeba najpierw nazwać rzeczy po imieniu i odkłamać pojęcia suflowane publice przez liber-lewactwo. Powtórzę – to bezprecedensowa w dziejach świata inwazja.

     1. @easyrider To nie tyle optymizm ile coraz więcej prawdy się pojawia, bo…Podejrzewam, że najwięksi kłamcy już mają dość tych kłamstw. Hmm… Odpowiedziałam Ci… No to jeszcze raz „ONZ przyznaje i ujawnia całą prawdę o „uchodźcach” (wrealu)

     2. bo pomimo faktu, iz lewactwo slepe i gluche na prawde, nawet jak ta z krzakow wyskoczy i kopnie w doopsko – to jednak az takim hipokryta byc juz nie mozna…
      czyzby powoli dochodzilo do nich – wielki eksperyment socjalny obiera diametralnie rozny od pozadango kierunek?
      rychlo w czas pacany, wasze dzieci bekna za to ostro

   2. Jarek dobrze wie, że UE to szajs, ale widzi, że wciąż w Polsce jest dla tego tworu wysokie poparcie i nie będzie teraz mówił o wyjściu bo dałby pretekst lewactwu do kwiku na skalę dotychczas nie notowaną i mogłoby to zachwiać notowaniami PiS. Myślę, że po prostu czeka aż ludzie sami wk€rwią się na UE (proces powolny ale postępuje) i wtedy będzie można wprost zacząć mówić o wyjściu.

  2. Klotnia w Politbiurze Eurokolchozu!Wlasnie odbylo sie w PE uroczyste przekazanie paleczki przewodnictwa UE Malcie ,tylko na sal PEi nocowal przyslowiowy pies i Jumcker sie wsciekl ,a ze zapewne byl na bance ,to sie wyrazil,ze PE to jest kabaret!Oczywiscie posly siedzialy juz albo w samolotach, albo jeszcze czekaly na lotnislu Zaventem!

   1. @Publiusz Dobrze się zaczyna i już się ustawiają do pionu. A kto kogo ustawi do zobaczymy. Juncker dostał prztyczka w malinowy nosek. I dobrze! cyt. „Może Pan krytykować Parlament Europejski, ale Komisja Europejska nie kontroluje Parlamentu Europejskiego, to Parlament Europejski powinien kontrolować Komisję Europejską

    – powiedział przewodniczący. Odpowiedziały mu brawa z sali plenarnej.”

 1. Co nie znaczy, że nie będą próbować. Jest półtajny plan przymusowego wprowadzenia euro we wszystkich państwach do 2025, wspólnych podatków i uwaga – wspólnego systemu socjalnego co oznacza de facto wpuszczenie dowolnej ilości imigrantów. Po warunkiem oczywiście że Unia będzie istaniała w 2025.

  1. @Kris11
   1) 2/3 państw ma dość hegemonii niemieckiej
   2)Konsolidacja w ramach Międzymorza (V4+) i przyjazd Trumpa do Polski (upokorzenie Niemców) pokazuje innym, że twardy sprzeciw wobec polityki niemieckiej ma sens. W istocie tworzy się Unia bis.
   3) Widzą co się dzieje i że przyjmowanie „uchodźców” nie jest żadnym rozwiązaniem problemów Bliskiego Wschodu i Afryki a tylko multiplikuje problemy w Europie Zachodniej czyniąc coraz większy bałagan prowadzący do rozpadu UE.

   Podsumowując:
   Niemcy stanęli znowu na wysokości zadania i rozwalają Europę i politycznie i duchowo (Bergoglio ma silne poparcie Niemców). Tak to jest z socjopatami (a może w przypadku Niemców to i z psychopatami), którzy nie widzą innych prócz siebie i wszystkim chcą narzucić swoje rozwiązania.

     1. A ja powiem wprost : to są sprzedawczyki biorące kasę za handel ludźmi. We Włoszech tylko niewielki % dostaje status uchodźcy i dlatego resztę chcą upchnąć dalej. Ośrodki azylowe są prowadzone przez prywatne firmy , które chcą mieć duży ” przerób ” . Państwo płaci tym firmom do momentu weryfikacji i potem za tych , którzy zostali objęci azylem . Reszta to dla nich problem , którego chcą się pozbyć.

     2. @emer
      O to, to ! Włosi są w dupie, ale wybrali masoński rząd, masońskie samorządy. Mam rację? Sami wybrali? Sami. Sami, w sensie wiary, podlegają skorumpowanym proboszczom. Jestem katolikiem, ale jak widzę włoskie skorumpowane duchowienstwo…co tam się dzieje?

     3. @lolo
      1.Czy wie ktos, gdzie podziala sie ludzka godnosc i czlowieczenstwo ( nie mylic, ze zwierzeceniem)

      @ Paff, Robert …..

      2.Alkoholizm, to nie jest jakies widzimisie, to bardzo powazna choroba, czesto tez uwarunkowana genetycznie

     4. @Irene
      Ad 1 Przepadła, od kiedy lewactwo zalewa Europę murzyńsko islamską dziczą.
      Ad 2 Jeśli cierpi na poważną chorobę to natychmiast powinien zostać zdjęty z tak poważnego stanowiska i rozpocząć leczenie.
      Pozdrawiam

     5. @Irene
      Ludzka godność została wystawiona na wyprzedaży.

      A co do alkoholizmu jak nie sięgniesz po alkohol to alkoholikiem nie będziesz. To, że ktoś może mieć skłonność do uzależnienia nie oznacza od razu, że musi sięgać po alkohol zwłaszcza, że nie ma mocnych na alkohol. Jest tylko kwestia kiedy staniesz się alkoholikiem a nie czy jeśli sięgasz po alkohol. Jeden szybciej a drugi później, kobieta, mężczyzna, zarówno duchowny jak i menel, biznesmen, samotna kobieta, dziecko, nastolatek, młodzi 20-sto letni, wojskowi, starcy, politycy. Wszyscy i nikt nie jest bezpieczny. I w dodatku uzależnienie przychodzi niedostrzegalnie. Nie ma mocnych. Usprawiedliwianie genetyką jest omijaniem istoty problemu. Z alkoholikami mam do czynienia od lat nie przez poradnie, ale w naturze. I to różnymi. I dopóki alkoholik nie nazwie po imieniu, że jest alkoholikiem i potrzebuje pomocy, nie ma dla niego ratunku bo z czego go leczyć jak on jest „zdrowy”? Znam takiego co od 50 lat codziennie na bani. I to min. pół litra. Taki organizm. Ale już się „sypie”. A znam takich, o których można powiedzieć: trzy piwa, wafel i gotów. Znałem młodą kobietę, pochodzącą z rodziny alkoholika, która mówiła o sobie:
      „Jestem alkoholiczką. Piłam tylko o stałej porze przez 3 lata jedno piwo. Teraz mnie jak się nie napiję na trzeci dzień to mnie „trzepie”.”

     6. @lolo, @ urbi
      Prosze o usprawiedliwienie;
      Rowniez genetyczne uwarunkowanie alkoholizmu to jest medyczny fakt.
      Jak ktos sobie nozke zlamie, to sa i kwiatki i czekoladka,

      A na pocieszenie slabej, zlamanej duszy jest przewaznie kpina i brak zrozumienia.

      A przeciez nikt nie jest w stanie wybrac sobie miejsca gdzie bedzie stala jego kolyska, i do kogo wyrzeknie pierwsze w zyciu slowa( tez wplywaja na rozne uzaleznienia inne faktory przeciez)

      Sieganie po butelke to juz rezultat.Zaprzeczanie tego uzaleznienia przez alkoholika jest typowym objawem/symptomem tej choroby.

      @lolo ; cyt z pamieci „ten kto poda szklanke wody (usmiech?/pomoc/ zrozumienie) temu jednemu z najmniejszych temu Ja….

      ad.2

      Chorzy na alkoholizm nie powinni zajmowac tak powaznego stanowiska. Sluszna racja.

      Ale jesli jest latwiej „dyrygowanie”kims ze slaba psychika/mentalnoscia( wplyw alkoholu) i takimi co dla stanowiska chetnie machaja ogonkiem ( tez w roznych zakladach pracy) to co?

     7. @Irene
      Możesz mieć skłonności wrodzone, większą podatność na uzależnienie, ale jak nie wypijesz alkoholu to się nie uzależnisz. To nie jest Zespół Downa, że – analogicznie – alkohol wytwarzasz w półlitrówkach automatycznie w sobie. Jakieś tam reakcje zachodzą w organizmie, ale to u każdego. Oczywiście środowisko też ma wpływ, poprzez akceptację pewnych zachowań, ale musisz wypić by się uzależnić. A tego możesz odmówić jeśli chcesz. Inna sprawa, jak matka pije w czasie ciąży, albo małemu dziecku podają alkohol, ale to jest patologia rodziców, opiekunów. Niemniej jest to nabyte a nie wrodzone.

 2. No to junkier ma powody, żeby się napić z rozpaczy. Inna sprawa, że gdyby jego było na wierzchu to by się napił z radości. A jeszcze inna sprawa, to wygląda na to że 2/3 państw się obudziło i nie chcą wprowadzać albo pogłębiać syfu u siebie. Czy 1/3 to tylko kalifaty frankoński i hetmański czy belgijski też?

 3. Same dziwolagi pochodza z tego luksemburga,jak nie piecyk alkoholik,to prrmier cieply,co ma za meza babe z jajami.Panie,toz tam juz sama Sodomia i Gomoria !!!!
  Unia Europejska,ciekawy twor !?

 4. Bo to nie ma nic wspólnego z Unią Europejską, solidarnością i pomocą innym krajom z UE. Chęć pomocy im można wyrazić, ale nie poprzez przejęcie ciężaru na siebie. To żadne rozwiązanie. Jeśli uchodźców przybyło zbyt wielu to tylko ktoś nieudolny pomyśli o rozlokowaniu, a nie po prostu uszczelnieniu granic. Po to one jednak są by dane kraje sprawowały nad tym pieczę. Wystarczy, że pozwalamy pseudo-europejczykom z paszportami niemieckimi czy francuskimi przyjeżdżać do Polski. Jesteśmy gościnni, jesteśmy pomocni, ale nie bądźmy jeleniami. Chcesz żyć w Polsce to naucz się języka, zrezygnuj z muzułmanizmu, bo jeśli go wyznajesz to świadczy o Tobie…I o tym, że jesteś na tyle głupim by nie rozumieć jak niekompatybilna jest to religia z kulturą europejską.

 5. ( Lewacka flagowa łajba nabiera wody ) – Temu lewackimu durniowi wydawało sie , że może być ponad wszelkim prawem , nawet tym własnym unijnym . Lubie takie sprowadzanie idiotów z obłoków na ziemie .

 6. Ja się nie mogę nadziwić, że my Europejczycy, pozwalamy na to, żeby zarządzali nami z Brukseli politycy, którzy często stracili poparcie we własnych krajach. Do tego alkoholicy. Przecież gdyby ,,szarak” przychodził do pracy na rauszu to zostałby zwolniony dyscyplinarnie. Bruksela robi się niebezpieczna dla Europejczyków. Pszczoły bronią gniazd przed szerszeniami! U mnie na ogrodzie kosy stoczyły walkę w obronie swoich młodych ze srokami. Na własne oczy widziałam, jak mniejszy i drobniejszy kos pogonił srokę. Czy Europejczycy zrzucą kajdany poprawności politycznej, czy podłożą potulnie głowy swoich dzieci, a potem swoje pod maczety? Do jakiego punktu zaprowadzi nas szalona,nieodpowiedzialna, lewacka mrzonka?

Dodaj komentarz