11 tys. paszportów syryjskich w rękach ISIS. To ich przepustka do Europy

Władze niemieckie uważają, że dżihadyści ISIS ukradli ponad 11 tys. paszportów syryjskich in blanco. Mają o tym świadczyć poufne dokumenty.

Niemieccy badacze dotarli do listy z numerami seryjnymi paszportów in blanco. Poinformowały o tym niemieckie media, powołując się na poufne dokumenty niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA), Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i policji federalnej kraju (BPOL).

„Zgodnie z informacjami BKA w rękach ISIS znajduje się 11 100 syryjskich paszportów” – stwierdza dokument z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W sumie 18 002 paszporty syryjskie zostały skradzione z syryjskiego rządu.

Jeden z urzędników BKA poinformował, że kryzys uchodźczy wykazuje, iż organizacje terrorystyczne wykorzystują szansę na infiltrację potencjalnych napastników ISIS w Europie. Tymczasem fałszywe lub zmienione paszporty uznano „za nielegalny wjazd bez dalszych motywów, takich jak przeprowadzanie ataków terrorystycznych”.

Co najmniej 8 625 paszportów sprawdzonych przez niemieckie władze migracyjne w 2016 r. okazało się fałszywymi. „Mówimy o znacznie większej liczbie przypadków. Ci posiadacze paszportów muszą zostać sprawdzeni, a ich zakwaterowanie powinno być przeszukane przez policję” – powiedział przedstawiciel Państwowej Agencji Policji Kryminalnej (LKA).

W tym samym czasie źródła w niemieckich służbach bezpieczeństwa poinformowały, że kilkadziesiąt ekstremistów syryjskich związanych z grupami terrorystycznymi Al-Nusra Front i ISIS, które popełniły liczne masakry cywili i jeńców, szukało azylu w Niemczech . Około 60 członków syryjskiej Liwy Owais al-Korani lub grupy Owais al-Korani Brigade zgłosiło się do Niemiec jako tzw. uchodźcy.

źródło: rt.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

15 komentarz do “11 tys. paszportów syryjskich w rękach ISIS. To ich przepustka do Europy

 1. I na baize tej informacji juz powinno sie zaciagnac hamulec dla nielegalnego najazdu. Przeciez to swietny pretekst, zeby skonczyc z tym szalenstwem. Skoro nie mozna zweryfikowac, to nie bierzemy nikogo. Nawet ta qwa z Berlina moglaby zachowac twarz (pysk raczej) takim wymiksowaniem sie ze swojej szalenczej polityki azylowej! No ale wiem, ze nie chodzi przeciez o ukrocenie tego procederu.

  1. Mogliby tak zrobić. Ale jak widzisz idą w drugą stronę. Zrównanie wysokości socjalu im w głowie, tak żeby szambo się rozlało równo.
   Jeden z polityków niemieckich wypowiadał się, że chaos, niezadowolenie społeczne, prowadzą do konfliktu ( wojny ), a to z kolei to stworzenia nowego porządku/ ładu na świecie.
   Czy trzeba coś dodawać ?

  1. Alez Obywatelko…
   To naprawde nie jest zadna spektakularna kradziez.
   Skoro komunisci potrafili krasc cale panstwa.
   Albo popatrz jak modelowo rozkradziono Polske przez ostatnie cwiercwiecze.
   Doprawdy, w porownaniu z Kuroniami czy Geremkami ta ISIS to zwykle szczeniaki.

 2. I dobrze , wyrżnąć durnych niemiaszków co do jednego . Może wtedy nasze stosunki z sąsiadem z zachodniej granicy będa sie układać bo jak tylko jakikolwiek „nowy niemiec” będzie chciał przekroczyc naszą granicę , wróci w worku…

Dodaj komentarz