Niemieccy kryminolodzy odkryli Amerykę: Imigranci główną przyczyną wzrostu przestępczości

Imigranci ponoszą w znacznej mierze odpowiedzialność za wzrost przestępczości w minionych trzech latach w Dolnej Saksonii – wynika z raportu kryminologów dla niemieckiego rządu.

W latach 2014-2016 przestępczość w Dolnej Saksonii wzrosła o 10,4 proc. Za pogorszenie bezpieczeństwa odpowiadają w 92,1 proc. uchodźcy – stwierdziła grupa naukowców pod kierownictwem uznanego kryminologa Christiana Pfeiffera.

W przypadku zabójstw i uszkodzeń ciała, ofiarami są najczęściej inni imigranci (90 proc). Natomiast ofiarami gwałtów padają najczęściej Niemki (58 proc). Największa przestępczość jest wśród imigrantów w przedziale wiekowym 14-30 lat.

Autorzy badań wskazują również, że imigranci z północnej Afryki częściej dopuszczają się przestępstw, niż imigranci z Bliskiego Wschodu. Według naukowców imigranci z Maghrebu mają małe szanse na otrzymanie azylu w porównaniu z osobami z Iraku czy Syrii, dlatego są sfrustrowani. Naukowcy zalecają sprowadzanie dla takich osób rodzin, oraz poszerzenie kursów nauki języka, a także tych przygotowujących do pracy.

PAP

Dodaj komentarz