Jeśli prezydent Asad zostanie obalony, Syria stanie się drugą Libią – ostrzega abp Jacques Hindo, syrokatolicki ordynariusz. Podkreśla on, że dziś za usunięciem Asada opowiadają się już tylko Arabia Saudyjska i Francja.

Abp Hindo przypomina, że w świeckim ustroju przedwojennej Syrii chrześcijanie mieli wielką swobodę działania. Natomiast wszyscy tak zwani rebelianci domagają się ustanowienia państwa islamskiego. Nazywanie ich muzułmanami umiarkowanymi jest fałszem. Abp Hindo zaznacza, że od urodzenia żyje w środowisku muzułmańskim i nigdy nie spotkał się z islamem umiarkowanym.

„Mówią nam o islamie umiarkowanym, ale nikt nie potrafi go zdefiniować. Dla mnie islam to Koran i Sunna, czyli czyny i wypowiedzi Mahometa. Tam nie ma żadnego umiarkowania. (…)” – mówi Hindo.

„Islam nie znosi obecności innej religii. Taki jest islam. Można go nazywać umiarkowanym. Ale ja tego nie rozumiem. I nikt mi tego nie chce wyjaśnić, bo to, co widzę, to nie jest islam umiarkowany” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Hindo.

Prześladowanie

W 38 krajach świata systematycznie prowadzi się krwawe prześladowania chrześcijan, którzy nadal najbardziej cierpią z rąk islamskich ekstremistów – w Rzymie zaprezentowano doroczny raport o sytuacji wyznawców Chrystusa w 196 krajach. Został on opracowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Arabia Saudyjska, Irak, Syria, Afganistan, Somalia, Nigeria, Korea Północna – te kraje zostały wskazane w raporcie, jako te, w których sytuacja chrześcijan jest najgorsza.

Radio Watykańskie / Deon.pl

15
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
888888888aaaKarbulot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
urban legend
Gość
urban legend

Islam „umiarkowany” jest jak Yeti. Podobno gdzieś tam jest i nawet ktoś go widział, ale nikt nie wie kto i gdzie.

kowalski
Gość
kowalski

Asad i mocna ,uporządkowana Syria to nie tylko szansa na spokojne życie dla Chrześcijan ,Druzów,Alawitów,Szyitów ale i blokada dla syjonistycznego ekspansjonizmu.Stąd coraz wyraźniejsze poparcie dla zbrodniczych ISIS itp. ze strony „jedynej demokracji Bliskiego Wschodu”!

Largo
Gość

Papież jest świętszy już od samego Boga i układa się z Islamistami zamiast dać przykład i nakazać jakieś ruchy anty islamskie.
Powodzenia Boży świecie.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Largo
Nie nazywaj Bergoglio papieżem. Co najwyżej „papieżem” a najlepiej w ogóle przy odniesieniu do niego nie używać tego słowa. To uzurpator, oszust nieprawnie wybrany. Ja go nazywam fałszywym prorokiem.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Largo) Dołączę tylko jeden argument za nieprawnością wyboru Bergoglio (za stroną „http://adziekan69.blogspot.com/2015/09/uknuty-spisek-p-ko-benedyktowi-xvi-fakty.html”): „Spisek przeciwko papieżowi Benedyktowi XVI wyszedł na jaw. Za sprawą wydanej książki biografii emerytowanego kardynała Brukseli kardynała Godfried Danneels wyszedł na jaw ukryty spisek jaki grupa kardynałów od lat prowadziła przeciw papieżowi Benedyktowi XVI. Sam kardynał senior… Czytaj więcej »

aasdfa
Gość
aasdfa

Miejmy nadzieje ze do tego nie dojdzie, Putin i Trump maja podobne zdanie na temat tego co tam sie teraz dzieje i mam nadzieje zlapia za jaja radykalow i przywroca asada na stołek, to samo trzeba zrobic w kazdym kraju ktory zostal zdestabilizowany do tej pory przez Obame, trzeba odkrecic… Czytaj więcej »

leszek
Gość
leszek

Jesienią 215 występował w radio biskip z syrii. Twierdził eż że dopuki w syrii nie zaczęli ingerować żydzi i usa to był tam spokój Wszystkie religie współistniały bezproblemowo. !!!!!! Żydostwo i judeusa z premedytacją chcą zniszczyć syrię!!!!

ABC
Gość
ABC

Miejmy nadzieję, że Prezydent Donald Trump na to nie pozwoli.

Jerzy
Gość
Jerzy

Ciekawe co na to Watykan tak mocno wierzący w …. no właśnie w co?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Jerzy
Na pewno nie jest to wiara św. Pawła, „Apostoła narodów”.

Karbulot
Gość

„W 38 krajach świata systematycznie prowadzi się krwawe prześladowania chrześcijan”. A w ilu krajach świata systematycznie prowadzi się krwawe prześladowania muzułmanów? Tyle w kwestii porównania religii pokoju i poszanowania wzajemnej koegzystencji.

aaa
Gość
aaa

wskaż proszę gdzie w jakim kraju chrześcijanie zabijają muzułmanów?
krwawe prześladowania, pokaż chociarz 1 kraj

Jestem Gosciem
Gość

papapapa

888
Gość
888

Papapapapap

888
Gość
888

Ppapapapapap