fot. pixabay.com

Według szacunków policji w Berlinie mieszka blisko 20 dużych arabskich klanów rodzinnych. Każdy z nich ma do 500 członków. Dwanaście klanów powoduje poważne problemy dla policji, ponieważ wielokrotnie popełniają przestępstwa zorganizowane – informuje Berliner Zeitung.

Jak twierdzą eksperci Federalnego Urzędu Kryminalnego, takich klanów jest dziś 20, a każdy liczy po około 500 osób. Część wywodzących się z ich młodych mężczyzn ma na swoim koncie szereg przestępstw.

Jeden z klanów stał się w zeszły piątek obiektem zmasowanej akcji policyjnej, kiedy to 40 śledczych z Urzędu Policji Stanu stanęło przed drzwiami mieszkań członków klanu. Dwanaście mieszkań klanu rodziny R. zostało przeszukiwanych w Berlinie, a jedno na terenie Brandenburgii.

Ogółem w piątek skonfiskowano 77 nieruchomości o łącznej wartości około dziesięciu milionów euro. Rodzinka w 2014 roku napadła na bank w Mariendorfie, zabierając prawie dziesięć milionów euro.

Klany, które składają się z Arabów, Turków i Afrykanów, działają głównie w zachodniej części miasta. Niektóre klany arabskie mieszkają na przedmieściach Neukölln w Berlinie i dzielą między siebie niektóre ulice.

O arabskich klanach zrobiło się głośno w Niemczech w listopadzie 2017r, kiedy na jaw wyszła problematyczna sytuacja w berlińskiej akademii policyjnej. Podobno klany instalują wśród kadetów swoje wtyczki by móc infiltrować struktury policji.

29
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
inz deelchupamakabraAnarcho-NacjonalistaeasyriderMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o