Salvini: We Włoszech i Europie potrzebujemy własnych dzieci, a nie niewolników z Afryki

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini, porównał imigrantów z Afryki do niewolników. Spotkało się to z ostrą reakcją ministra spraw zagranicznych Luksemburga – Jean’a Asselborna.

Ognista wymiana zdań między Salvinim a Asselbornem miała miejsce podczas zamkniętej sesji na europejskiej konferencji nt. bezpieczeństwa i imigracji w Wiedniu.

„Luksemburski minister spraw zagranicznych oświadczył dziś rano, że potrzebujemy migrantów, ponieważ Europa starzeje się. Powiedziałem mu, że zamiast tego pracuję na rzecz młodych Włochów (i Europejczyków), którzy powinni sprowadzać dzieci na świat, ponieważ nie chcemy nowych niewolników” – wyjaśnił Salvini.

Włoski polityk dodał, iż za to mu płacą wyborcy, by „pomóc młodym ludziom zacząć rodzić dzieci w sposób, w jaki robili to jeszcze kilka lat temu i nie importować afrykańskiej młodzieży, by zastąpiła Europejczyków. Może w Luksemburgu jest taka potrzeba; we Włoszech jednak jest wola, aby pomóc naszym obywatelom pozwolić sobie na potomstwo” – dodał.

źródła: ansa.it / dzienniknarodowy.pl

Dodaj komentarz