Australia pozbawiła obywatelstwa mężczyznę walczącego w szeregach ISIS

Na mocy nowego prawa antyterrorystycznego Australia odebrała po raz pierwszy obywatelstwo osobie walczącej w szeregach ISIS.

Prawo wprowadzone w 2015 roku pozwala odebrać obywatelstwa osobom z podwójnym obywatelstwem, jeżeli udowodni się im, że są członkami nielegalnych organizacji, lub że podejmowali się działalności terrorystycznej.

Pierwszą taką osobą jest Khaled Sharrouf walczący dla tzw. Państwa Islamskiego – poinformowały w sobotę australijskie media.

Syn imigrantów z Libanu, Sharrouf zwrócił na siebie uwagę, gdy w 2014 roku opublikowano jego zdjęcia z Syrii. Pozował na nich z 7-letnim synem, trzymając obcięte głowy żołnierzy syryjskich. Australijski urząd imigracyjny nie podaje więcej szczegółów.

PAP

9 komentarz do “Australia pozbawiła obywatelstwa mężczyznę walczącego w szeregach ISIS

 1. A ja osoboście za pozowanie z obcietymi ludzkimi głowami to potraktowałbym gostka jak mordercę . Za morderstwo jedyna sprawiedliwa kara to smierć. Zakopałbym truchło w bezimiennym grobie a potem……odebrałbym takiemu „khaledziakowi” obywatelstwo.

 2. On walczac w Syrii bral zasilek dla niepelnosprawnych w Australii:
  news.com.au/national/australian-terrorist-khaled-sharrouf-received-disability-support-payments-while-in-syria-battlefields/news-story/59f0dddb0ffe0fed0a5bb05a44cbc96a

  766 australijskich dolarow co 2 tygodnie za jakas niepelnosprawnosc

  1. Ta jego niepełnosprawność polegała prawdopodobnie na tym że kałach mu „bił” trochę w lewo i w górę i z tego powodu miał problemy z „hedszotami”. Albo obcinał nierówno chrześcijańskie głowy i koledzy z „izis” się z niego smiali. Tyle mam do powiedzenia na wieść o tych zasiłkach dla niepełnosprawnych , co to był pobierał w Australii. A co do niepełnosprawnych umysłowo ,to są nimi wszyscy liber-lewacy.

 3. Jaja sobie robia? Pozbawili raptem jednego goscia obywatelstwa I juz halo na caly swiat? Gosc ewidentnie mordowal ludzi w wyjatkowo niesmaczny sposob. Obcinajac glowy I przyuczajac mlody narybek do terroryzmu. Jaki balwan pokazalby swojemu dziecku glowe z ktorej krew kapie, brr. Ohyda.
  Tu nie obywatelstwo odbietac, tylko zgladzic gada, zeby po tej ziemi nie chodzil. Kara smierci dla takiego. Za gwalty prace spoleczne, za morderstwo odebrane obywatelstwo! Logika lewacka.

Dodaj komentarz