Angela Merkel fot. Flickr.com (CC BY 2.0)

Siostrzana partia Merkel CDU – bawarska CSU wypowiada posłuszeństwo swojej kanclerz, grozi wyjściem z partyjnej koalicji i końcem rządu. Wszystko przez uchodźców.

Szef MSW Horst Seehofer, chce wbrew Merkel odsyłać uchodźców z granic, natomiast Merkel woli szukać innego rozwiązania co powoduje duży konflikt w koalicji. Podczas jednego ze spotkań z członkami rządu z ramienia CSU Seehofer miał powiedzieć o Merkel, że „dłużej nie może współpracować z tą kobietą”.

Plan Seehofera wraz z koalicyjną CSU zakłada m.in. natychmiastowe zawracanie na granicy osób, które chcą ponownie dostać się do Niemiec mimo wcześniejszej odmowy udzielenia im azylu. Ponadto objęcie takim zakazem również migrantów, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w innym państwie Unii Europejskiej bądź nie mają dokumentów tożsamości.

Kanclerz Angela Merkel odrzuca jednak takie pomysły i stawia na ogólnoeuropejskie rozwiązanie problemu uchodźców. Merkel liczy na porozumienie na planowanym na koniec czerwca unijnym szczycie. Według doniesień „Bild-Zeitung” Merkel chciałaby się spotkać z przywódcami Grecji, Włoch i Austrii, żeby omówić z nimi możliwe rozwiązania kryzysu migracyjnego oraz tematy związane z polityką azylową.

Bawarska CSU od dawna krytykuje politykę migracyjną forsowaną przez Merkel, nie raz dochodziło już do konfliktów w tej sprawie. Tym razem presja ze strony CSU jest jednak bardzo silna, a kanclerz wydaje się być osłabiona.

źródło: dw.com/PAP

25
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
GrzegorzKuba PowiatowskiZorroArcherXxx_sportowy_tryb_życia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o