Niemal 55 tys. uczniów uczęszcza w Niemczech w ponad 800 placówkach oświatowych na lekcje religii islamskiej. Dane te podała agencja prasowa DPA korzystając z wyników sondażu przeprowadzonego przez Mediendienst Integration, zleconego przez landowe ministerstwa oświaty.

Z danych sondażowych wynika, że przed dwoma laty z nauczania islamu w Niemczech korzystało 42 tys. uczniów. Oznacza to, że z każdym rokiem wzrasta liczba uczniów korzystających z lekcji nauczania religii islamskiej.

Wcześniejsze badanie zlecone przez Niemiecką Konferencję Islamską wykazało, że zapotrzebowanie na te zajęcia nie zostało jednak w pełni pokryte.

W 2008 r. 76 procent muzułmanów powyżej 16. roku życia chciało wprowadzenia religii islamskiej w szkołach publicznych. Większość muzułmanów uczy się religii poza lekcjami szkolnymi – są organizowane przez islamskie fundacje, stowarzyszenia czy meczety.

W RFN od lat prowadzona jest intensywna debata o tym, jak dalece należy uwzględniać religijne wyobrażenia i oczekiwania muzułmanów. Niemcy zastanawiają się na jak dużo mogą pozwolić muzułmanom.

źródło: dw.com/DPA

19
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
markuspapugaDr.Nefarioadamocoloto Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anahu Yamito II
Użytkownik

Tak to jest. Zycie nie znosi prozni. Wykorzenili Chrzescijanstwo i europejskie tradycje, wiec beda mieli islam i arabsko-murzynski folklor twisted

Anahu Yamito II
Użytkownik

Do ateisty, ktory mi zaminusowal: misiu posrod chrzescijan mozesz sobie zyc spokojnie, a muzuly, niestety, takich jak ty wykoncza w pierwszej kolejnosci

ania
Gość
ania

już tu kiedyś wrzucałam ten filmik, ale prawdy nigdy za wiele. A jakie komentarze … warto zobaczyć jeszcze raz.
https://www.youtube.com/watch?v=gwWGUAxXUi4

Kris11
Gość
Kris11

Prawidłowo. Niemcy muszą od małego zapoznać się z religią nowych panów. Mnie to cieszy, w końcu Niemcy zaznają bycia rasą podludzi. Karma wróciła.

Garrus
Użytkownik

Tylko trzeba będzie wybudować na Odrze mur na wzór tego w Izraelu, a najlepiej na wzór Muru Berlińskiego z ostatniej wersji, i wydać rozkazy identyczne do tych jakie mają żołnierze Izraela na granicy, a więc strzelać do próbujących przejść siłą.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Z niemieckich nadludzi staną się
w niedalekiej przyszłości niemieckimi podludźmi.

Pesz
Gość
Pesz

Niemcy przesadzają zawsze albo w jedną albo w drugą stronę.
Z tym że teraz jest i śmieszno i straszno.

Archer
Użytkownik

„Niemcy zastanawiają się na jak dużo mogą pozwolić muzułmanom.”
A pozwolcie im wyciac sie w pien dziady zasrane.
Tym lepiej dla nas.

kacu1980
Użytkownik

Jakiej k…a religii islamskiej. Nie ma czegos takiego jak religia islamska. Zapewne chodzilo tu o mahometyzm czyli ideologie pedofila mahometa z mekki w arabii saudyjskiej.

hrtwwe
Gość
hrtwwe

Naturalizacja postępuje, czarna przyszłość nam się maluje, ba , nam …. naszym dzieciom i wnukom którzy będą mieli za sąsiedztwo kraj arabski ….. szok, 10 lat temu nie do pomyslenia ze ktos tak załatwi te uporządkowane Niemcy ….. uczmy się na błędach i budujmy potęgę militarno gospodarczą uniezależnioną od Europy… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Z PiS-em po nocnej zmianie niewiele juz zbudujemy. Tylko ruch narodowy.

bibu
Gość
bibu

izrael dostaje od USA 5 miliardów rocznie na wojsko

ocoloto
Gość
ocoloto

hrtwwe…umiesz liczyc – licz na siebie, to są święte słowa!!!! zastanawia mnie jednak coraz większa ilość jahwerykanów na naszej ziemi z ichnią bratnią pomocą, nie wygląda to najlepiej, coś się szykuje…

szokman
Gość
szokman

Zastanawiajcie się dłużej idioci a muśliny wkrótce będą większością w waszym kraju. Nie ma szans na przetrwanie bo nie macie jak. Wykastrowali was i zrobili z was, niemiaszki, eunuchów moralnych. Szambo się rozlało a wy brodzicie w tym głównie po sam pas….

papuga
Gość
papuga

Im większy burdel za Odrą tym lepiej dla nas jak wynika z histori. W czasie wojny 30 letniej (1618-1648) Niemcy się mordowali masowo i mieliśmy spokój. Niemcy były podzielone po 2WŚ i mielismy spokój, więc jest nadzieja, że jak zacznie sie u nich to to znów pare lat spokoju u… Czytaj więcej »

bibu
Gość
bibu

Dane, dane, dane. Co zrobił PIS: Zadałem sobie trud sprawdzenia na stronie migracje.gov.pl w latach 2016 i 2017 przyjęliśmy ponad 40 tysięcy imigrantów z krajów islamskich. Zwyczajnie daliśmy im prawo pobytu czasowego lub stałego. I oni tutaj sobie są, czasami pracują, czasami studiują albo po prostu rozkoszują się przebywaniem w… Czytaj więcej »

Dr.Nefario
Użytkownik

Odpowiedź jest bardzo prosta. Standardowe zajęcia lekcyjne , powinny zajmować tyle czasu że nie będzie go już na „pierdoły” Proste smile

adam
Gość
adam

miedzy europejczykami i nimi jest ogromny mur.nigdy nie beda na poziomie przyjazni

markus
Gość
markus

Po prostu brak słów!!!! Szwaby były, są i będą zakałą Europy. Fałszywe i zdradliwe. Przez cały okres historii nowożytnej Europy, wszelkie plagi, pożogi, wojny, katastrofy miały swoje początki właśnie u tych Germańców!!!! Owszem wydawali na świat wielu odkrywców, uczonych, mądrych ludzi, ale także bandytów i zwykłych głupków. Mają dobrą i… Czytaj więcej »