Niemal 55 tys. uczniów uczęszcza w Niemczech w ponad 800 placówkach oświatowych na lekcje religii islamskiej. Dane te podała agencja prasowa DPA korzystając z wyników sondażu przeprowadzonego przez Mediendienst Integration, zleconego przez landowe ministerstwa oświaty.

Z danych sondażowych wynika, że przed dwoma laty z nauczania islamu w Niemczech korzystało 42 tys. uczniów. Oznacza to, że z każdym rokiem wzrasta liczba uczniów korzystających z lekcji nauczania religii islamskiej.

Wcześniejsze badanie zlecone przez Niemiecką Konferencję Islamską wykazało, że zapotrzebowanie na te zajęcia nie zostało jednak w pełni pokryte.

W 2008 r. 76 procent muzułmanów powyżej 16. roku życia chciało wprowadzenia religii islamskiej w szkołach publicznych. Większość muzułmanów uczy się religii poza lekcjami szkolnymi – są organizowane przez islamskie fundacje, stowarzyszenia czy meczety.

W RFN od lat prowadzona jest intensywna debata o tym, jak dalece należy uwzględniać religijne wyobrażenia i oczekiwania muzułmanów. Niemcy zastanawiają się na jak dużo mogą pozwolić muzułmanom.

źródło: dw.com/DPA

19
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
markuspapugaDr.Nefarioadamocoloto Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o