Czeski rząd pod dyktatem UE zgodził się na przyjecie 1500 tzw. uchodźców, jednak nasi południowi sąsiedzi nie zamierzają się poddać. Zastosowano politykę odstraszania – m.in imigranci będą musieli  sami opłacić swój pobyt!  Polityka odstraszania zdaje się być skuteczna.

Czeski rząd od początku sprzeciwiał się kwotowemu podziałowi imigrantów pomiędzy kraje członkowskie UE, mimo że Niemcy nieustannie naciskają, aby kraje Europy Wschodniej przyjmowały jak najwięcej imigrantów.

Czechy ugięły się pod naciskiem UE, jednak rząd wprowadził specjalne prawo, które ma za zadanie odstraszać islamskich imigrantów, aby nie chcieli wjeżdżać na teren Republiki Czeskiej.

Teraz każdy uchodźca, który próbuje nielegalnie przedrzeć się przez czeską granicę do Niemiec, jest zatrzymywany i natychmiast trafia do aresztu. To jednak nie wszystko. Imigranci, którzy przyjeżdżają do Czech są kierowani do schronisk dla uchodźców, których nie wolno im opuszczać. Dopiero po sześciu lub ośmiu tygodniach wolno im wyjść na zewnątrz. Prócz tego przybysze muszą płacić za pobyt – jeden dzień kosztuje 10 euro.

Społeczeństwo popiera działania rządu – dziewięciu na dziesięciu Czechów uważa islamizm za największe zagrożenie dla swojego kraju. Ponad 80 proc. Czechów boi się zalania kraju obcymi elementami.

Prezydent Czech jest nazywany islamofobem przez Europejską Komisję przeciw Rasizmowi i Nietolerancji, ECRI (European Commission against Racism and Intolerance). W raporcie ECRI przedstawia, że manifestacje polityczne nacechowane nietolerancją nie są rzadkim zjawiskiem w Czechach. Większość imigrantów, Cyganów oraz muzułmanów w ostatnim czasie stało się ofiarami… uwaga islamofobii. Największymi islamofobami według raportu Rady Europy to: Tomio Okamura i że prezydent Milosz Zeman.

„Dzieci uchodźców służą jako żywe tarcze ludziom z iPhone’ami, aby usprawiedliwić zalew migrantów. Ci, którzy chowają się za dziećmi nie zasługują na współczucie. Zabierają dzieci na małe łodzie, wiedząc, że ryzykują utopieniem się” – stwierdził ostatnio prezydent w jednym z wywiadów.

29
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
qwera1683.09.12LilithkrisLai Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Az przyjemnie czytac

ja
Gość
ja

byloby jeszcze przyjemniej jakby o polsce tak pisali

ABC
Gość
ABC

Powinniśmy brać przykład z Czech.

hp
Gość
hp

A jak wygląda polityka odstraszania w Polsce ?

re.
Gość
re.

Przymusowa wizyta w kościele co niedziele :)))

JO77
Gość
JO77

Nie wiesz???? Polityka w Polsce jest tak odstraszająca, że już kilka milionów POLAKÓW wyjechało z tego kraju. Wyjeżdżają Polacy a co dopiero mówić o „imigrantach”. Oni dobrze wiedzą, jak u nas jest i nie kwapią się „migrować” do Polski. I bardzo dobrze. Z jednej strony państwo samo się obroniło właściwie… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Ale otrzymanie dokumentów w Polsce umożliwi legalne przemieszczanie się po Europie. I tego nie kryją imigranci, stąd też pojawiały się gangi zajmujące się fałszywymi małżeństwami. Polki za pieniądze wychodziły np. za Nigeryjczyków. Pomimo długich procedur decydowano się na takie akcje, więc jednak nie do końca Polska wszystkich odstrasza smile

qwera
Gość
qwera

Z kolei ja słyszałam że uchodźca, może przebywać tylko na terenie kraju UE, w którym otrzymał azyl. Jeśli dostanie go np. w Polsce to ma wybór: legalne przymusowe przebywanie w kraju, którego nie wybrał albo nielegalne przebywanie w wybranym kraju … no albo powrót do swej Ojczyzny,

morten
Gość
morten

Brawo Czechy ! Brawo prezydent Milosz Zeman !

qwera
Gość
qwera

Czy to prawda że imigranci już pojawili się w Warszawie, tylko my o niczym nie wiemy? Natknęłam na taki komentarz pod jakimś artykułem w necie,ktoś z Warszawy może to potwierdzić? „Ludzie co się dzieje w Warszawie?! Czemu w oficjalnych mediach nic nie ma? Najpierw latem pojawili się islamiści poubierani dostatnio,… Czytaj więcej »

JO77
Gość
JO77

Nic o tym nie wiem. Ale były plany już zatwierdzone za naszymi plecami, że Polska przyjmie najwięcej „imigrantów” do Warszawy i okolic. Ten portal zawiadamia, że te brudasy będą czy już są w Pruszkowie. Czy to prawda to nie wiem. W mediach nic się nie dowiemy.

R456
Gość
R456

Pisałem wcześniej o tym na ndie.pl, że z tydzień temu mój dobry znajomy powiedział mi, że osoba z jego rodziny widziała w okolicy Łodzi autokary z uchodźcami konwojowane przez Policję. Prawdą jest taka, ze jeśli będa ich sprowadzać to po cichaczu. Jak widać chyba już to robią, bo Państwo często… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Ja natknęłam się na informacje, że podobno od południa pojawiają się nieliczne grupki. Z Pragi lub Budapesztu dojeżdżają pociągiem do Krakowa. Jest to całkiem możliwe, a ludzie są dobrymi obserwatorami i pewne osoby po prostu rzucają się w oczy. Taki ruch na północ (z perspektywy Węgier lub Czech) jest zrozumiały.… Czytaj więcej »

Veri
Użytkownik

W Gdańsku też jest ich coraz więcej… Planuję zakup gazu pieprzowego.

Harry
Gość
Harry

Gaz pieprzowy to Ci na psy co najwyżej pomoże. Niestety, będzie ich więcej, bo całe Trójmiasto ofiarowało się, że przyjmie „uchodźców”. Co do kontrolowania przez służby pewnych środowisk – najlepiej odpowiedział Kukiz Kopacz podczas telewizyjnej debaty – jak służby mają nas ochronić przed terrorystami ukrytymi pod płaszczykiem uchodźców, skoro nie… Czytaj więcej »

Veri
Użytkownik

No, to weźmie się przykład z koleżanek Austriaczek, przynajmniej na tyle na ile będzie to legalnie możliwe w Polsce. Ewentualnie jakiś paralizator. A co mam zrobić? Bać się wyjść na ulicę? Z jakiej racji mam obawiać się o własne bezpieczeństwo, bo rząd podjął takie, a nie inne decyzje? Do czego… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Gaz może nie, ale moja znajoma posiada dość fajną latarkę. Latarka świeci a jej druga funkcja to paralizator.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

@Lai, @Lilith Szanowne Panie, uprzejmie przypominam, że w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każda osoba w Polsce, która ukończyła 18 lat ma prawo bez zezwolenia nabyć i bez zezwolenia posiadać broń palną czarno-prochową oraz amunicję do tej broni. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 21 maja 1999 roku o broni i… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Policja, ŻW, SG, ABW czy straż wiejska nie tyle nic nie widzą, co nie ma mają zgłoszeń. Na zgłoszenie muszą zareagować. Tutaj nasza, obywateli myślących, rola. Powodem zgłoszenia może być dowolna duperela. Trzeba tylko ruszyć dupsko. Przykładowo – ci uczestnicy wycieczki pieszej na trasie lubelskiej – jak po zmroku, na… Czytaj więcej »

Logic
Użytkownik

Bylem w krakowie tydzien temu i bylo ich tam sporo.

polak
Gość
polak

W Minsku Maz tez ich widzialem. Ale tylko kilku zablakanych. Siedzieli i ogladali dziewczyny.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

No to bulwa źle! Bo po pierwsze aż kilku. Po drugie wgapiali się w n a s z e dziewczyny.

Pakaj
Gość
Pakaj

BARDZO DOBRZE! Dobry Panie Boże, ześlij nam więcej takich polityków na ziemię!

qwera
Gość
qwera

Spoko. Do władzy doszli ludzie o silnej tożsamości narodowej i chrześcijańskiej. Nie musimy obawiać islamizacji Polski.

Lilith
Użytkownik

Ty naprawdę w to wierzysz?? Podziwiam optymizm, ja sama jestem chyba lekko sceptyczna. Zastanawiam się co ci ludzie zrobią, bo Bruksela już zapowiada zmianę polityki odkąd PIS zdobył władzę. Jak można to rozumieć? No straszą obcięciem unijnych funduszy, kontrolą jak wydano unijne środki (a to już może pokazać, ile pieniędzy… Czytaj więcej »

qwera
Gość
qwera

W polityce międzynarodowej oni (tj. wygrani) są za umocnieniem sojuszu państw środkowoeuropejskich, by nie ulegać szantażowi. A tak poza tym oni nic nie będą robić sobie z szantaży Brukseli, bo zajęci będą programem naprawy Rzeczpospolitej. Tym samym rzeczywiście Polska będzie dla Polaków, a imigranci won.

kris
Gość
kris

W Łodzi też !

kris
Gość
kris

W Łodzi też od tygodnia ich sporo po hipermarketach .
Całe rodziny i grupki młodych facetów po 3 – 4.