Po noworocznych napaściach seksualnych imigrantów muzułmańskich, europejscy katoliccy biskupi przestrzegają przed wzrostem nastrojów prawicowych i islamofobią!

Po noworocznych napaściach seksualnych w Kolonii i 17 innych miastach, europejska hierarchia katolicka zaczyna się obawiać przed „nacjonalistami” i „wzrostem nastrojów prawicowych”, pośród których są:

Kardynał Rainer Woelki, metropolita koloński, potępił napaście seksualne, do których zaszło naprzeciw jego katedry, ale większość swoich obaw zachował wobec zagrożeń ze strony „prawicowych lub brunatnych kręgów”. Biskup Eichstätt Gregor Hanke narzekał, że niemieccy liderzy, którzy rozmawiali na temat odnowienia granic, zaczęli wprowadzać w życie politykę „prawicową i islamofobiczną”. Kardynał Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia ostatnio ostrzegł, że w obliczu europejskiego kryzysu migracyjnego, największym ryzykiem jest powrót „nowego nacjonalizmu”. Stwierdził również, że wyzwanie wobec uchodźców tworzy „ryzyko, że wszyscy zaczną się wycofywać z polityki jedności” i że „powrócą granice, bariery, ściany i Żelazna Kurtyna”.

Zatem, jeśli ci biskupi mają rację, wielu Europejczyków zlokalizowało źródło swoich obaw w niewłaściwym miejscu. Okazuje się, że prawdziwym niebezpieczeństwem nie są hordy młodych muzułmańskich mężczyzn, siejących zniszczenie w Europie, ale ludzie, którzy uważają, że coś powinno się z tym zrobić. Tak jak większość Europejczyków wie, wyrażenia, takie jak „nowy nacjonalizm”, „prawicowe lub brunatne kręgi”, „ksenofobowie” i „populiści” są sformułowaniami-kluczami…

Przez większość czasu, biskupi skłaniają się w kierunku pozbawionej granic, internacjonalistycznej wizji świata, za którą opowiadają się również euro-elity. Z wyjątkiem kwestii małżeństwa i rodziny, wydaje się, że hierarchia przyjęła agendę Unii Europejskiej. W rzeczy samej, nawet Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE declaration) zachęca obywateli Unii Europejskiej do „oparcia się wszelkim pokusom zrobienia z UE kozła ofiarnego za problemy, które sama stworzyła na własnym podwórku”

Od kiedy uchodźcy zaczęli przybywać do Europy, liczba włamań do domów i firm dramatycznie wzrosła. Przed napaściami na tle seksualnym, sama Katedra Kolońska, a właściwie kościół Kardynała Woelkiego – był narażony na „intensywny, krzyżowy ogień pytań, który trwał całe nabożeństwo”. Jak stwierdziła architekt Barbara Shock-Warner, trwało to “nieustannie”, a ponieważ „rakieta za rakietą przelatywały obok, północne okno katedry rozświetliło się na czerwono”.

Kardynał Woelki powiedział, że był poirytowany hałasem i zamętem, jednak wydawał się bardziej poirytowany „prawicowymi lub brunatnymi kręgami”, które mogłyby ukarać „wszystkich uchodźców za zbrodnie niewielu”. Naprawdę niewielu? Było 1000 napastników, a według ostatnich obliczeń, liczba ofiar przekroczyła 800. Hałas krzyżowego ognia pytań wydaje się sprawić, iż kardynał jest nieco ogłuszony. Podobnie, jak inni w europejskiej hierarchii, wydaje się on niewzruszony na strach i niepokój zwykłych obywateli.

William Kilpatrick publicysta „National Catholic Register”

Tłumaczenie: Rafał Szablewski

jihadwatch.org

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
granadinoemerJerzypiotr.k444Work Buy Consume Die Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

W trakcie zamachów w Paryzu jeden z zaproszonych gości do programu telewizyjnego – gdy w tym samym czasie ginęli ludzie zabijani przez muuzlmanów krzyczących „allah akbar” – wyrazał swoje ogromne zaniepokojenie, głownie tym… iż te zdarzenie umocni prawicę. (to był jego największy problem) Czy serio ktoś się boi prawicy wobec… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Tam na zachodzie mają tak wyprane mózgi że dla nich prawica = hitler … Dla tego też tak tam się lewactwo rozpanoszyło i panuje taki paniczny strach przed innymi poglądami.

And
Gość
And

Jeszcze jedna rzecz różni, w EU istnieją tzw. seryjni samobójcy, a tam słychać, że ludzie Kima zastrzelili tego i tamtego bo się nie podobał itp… EU (czy tam UE, jeden ch. Europa zawsze była świrnięta niestety odkąd panują anglosasi z germanami) jest tak skorumpowanym syfem, że chyba już czas pożegnać… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Albo ta informacja została troszeczkę zmanipulowana, albo ci „biskupi” powinni się zdecydować, któremu Panu służą – Bogu czy Politycznej Poprawności.
Biskup obawiający się wzrostu „nastrojów prawicowych” to jakieś novum – czekam tylko, kiedy ci hierarchowie zaczną walczyć z tradycją :]

Arar
Gość

Oni nigdy Bogu nie służyli a kościołowi i watykanowi. A jak widzimy po podejściu papieskim do „braci w wierze”, jaką politykę kościół prowadzi, mamy jak na dłoni.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Kościół sam jest poddany naciskom możnych tego świata. I sami Katolicy mają problem z władzami swojego Kościoła, co się tak uwidacznia obecnie w działalności „papieża Franciszka”. Nie wszyscy katolicy, bo np. grono katolików skupionych wokół „Gazety Wyborczej” i TVN-u problemów nie ma. Bowiem oni idą z „postępem” i reprezentują tzw.… Czytaj więcej »

Asgard
Gość

Ostanie działania papieża lub ich brak np. wsparcia dla chrześcijan jest widocznym dowodem na zdradę lub co gorsza uległość Kościoła względem obcych sił.

Processor
Gość

A ja sądzę że Franciszek się po prostu pogubił – jego franciszkanizm zrobił się socjalistyczny w czystej postaci.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Processor
Ja bym nie był tak optymistyczny.

piotr.k444
Gość

Dziękuję za jakże ciekawe wypowiedzi o KK i jego hierarchach i ich stosunku do islamu,nie mówiąc już o ich poprawności politycznej!!! Osobiście mimo,że jestem,jak to się mówi”katolem”starej daty mam w głębokim siedzeniu stanowisko papieża i biskupów wobec islamu,poprawności politycznej i krucjat!!! Dlaczego?! Jestem katolikiem tak starej daty,że nie uznaję”dogmatu o… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

W porównaniu do kard. Wyszyńskiego to nie wygląda na to by zależało im na dobru powierzonych im owiec. Na ich obronę – to do dyskusji – może być jedynie to, że niemiecka prawica raczej kieruje się ku myśli Hitlera. Pytanie czy Kościół w Niemczech – poza paroma hierarchami – jest… Czytaj więcej »

Dr.Nefario
Gość

Ehh .. Krucjata by się przydała … Tylko jest jeden problem …. za krucjat Arabusy siedziały u siebie (no może nie do końca, Konstantynopol itd …) ale napewno nie było ich tylu w całej Europie smile

nnn
Gość
nnn

To znaczy ze problem dalekiej wyprawy mamy z głowy

Processor
Gość

To może i lepiej – nie trzeba ich będzie daleko szukać smile

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

No nie wiem… nie boisz się o swoje bezpieczeństwo? Mnie jako katolowi co chwilę ktoś z postępowców wypomina wyprawy krzyżowe jako część „zbrodni Kośc… przepraszam – kościoła”. O ile wiem już niektórzy ilość tych ofiar liczą w miliardy, po doliczeniu Inkwizycji. A taka Inkwizycja gdyby nie zaczynała działalności w XII… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Z tego co słyszałem (czy raczej czytałem) dokonania Św. Inkwizycji są stanowczo przereklamowane. Najwięcej stosów mają na koncie chyba Luteranie, albo któryś podobny odłam. A będąc bardziej precyzyjnym, Inkwizycja nie spaliła nikogo – paliły „świeckie służby cywilne” z drobnomieszczaństwem pospołu – inkwizytor jedynie wydawał wyrok. Gdyby nie radocha motłochu, to… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Processor Najlepsze określenie to „przereklamowane”. W ogóle były niejako trzy Inkwizycje w różnych okresach czasu: średniowieczna – problem katarów, rzymska – problem protestantów (chyba, nie pamiętam już dokładnie) i hiszpańska najbardziej „rozreklamowana”. „Czarna legenda” Inkwizycji właściwie zaczęła się od kard. Richelieu i powstała na gruncie konfliktu pomiędzy interesami Hiszpanii i… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Cześć @Lolo – dobrze że wróciłeś Wracając do meritum – wszystko zależy od tego co „biskupi” rozumieją pod pojęciem „dobra powierzonych im owiec”? A problem Hitlera to problem złożony – w końcu to przywódca Narodowego Socjalizmu. Z jednej strony (tej narodowej) mógłby być im bliski, z drugiej strony (tej socjalistycznej)… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Co do: „co biskupi rozumieją” to nie bez przyczyny odwołałem się do kard. Wyszyńskiego, zresztą niedawno cytowanego tu na portalu. I stanowisko „Prymasa Tysiąclecia” w spojrzeniu na dobro owiec, dobro narodu jest diametralnie różne od stanowiska tych, co to mają – jak na to wygląda po innych ich wypowiedziach –… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps A co do mojego powrotu… to od dawna twierdzę, że jestem najpiękniejszy, zwłaszcza jak staję rano przed lustrem… Nie mam zbyt wielu zalet ale pokora u mnie jest w nadmiarze. No i oczywiście mam zawsze rację. To nie podlega dyskusji. Howgh. … Skromność jest chyba przereklamowana… Hmmm… Ps. Oczywiście… Czytaj więcej »

Asgard
Gość

Niestety zaczynają walczyć z własną chrześcijańska kultura łacińską. Może czas na jakiś polski odłam kościoła wierny tradycji? Templariusze reaktywacja. Marzenia.

Processor
Gość

Templariusze żle skończyli – lepiej wymyśl coś bardziej bezpiecznego smile

Asgard
Gość
Asgard

Krzyżacy? W sumie nadal istnieją. Czas zwiększyć tylko stan i do walki z pogonami.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Wydaje mi się, że jeśli o Krzyżaków to nasze doświadczenia nie są tak optymistyczne… A przecież myśmy nie byli już poganami. Chociaż może, jeśli wziąć pod uwagę pełną nazwę „Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie” i sam początek działalności, to czemu nie…

Mr. ??
Gość
Mr. ??

To nie prawicowcy dokonali zamachów we Francji
To nie prawicowcy molestują i gwałcą kobiety i dzieci w Niemczech, Szwecji …

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Tak krzyczą świnie, które są odrywane od koryta, ktoś ich sponsoruje, może Arabia S. a może Katar? Może USA? A może Soros? Wydaje mi się, że Bractwo Muzułmańskie ma strasznie długie macki…

Jankot
Gość

Powiedziano, że na tronie św. Piotra zasiądzie antychryst. Z kolei do Włoch przedostają się hordy muzułmanów (sług antychrysta). Dodać dwa do dwóch…

gosc
Gość
gosc

Bog wam rozum odebral „europejscy biskuipi”.

Marcin
Gość
Marcin

To znamienne, że ci biskupi nie chcą zajmować miejsca po PRAWICY…

Scarface
Gość
Scarface

Jestem zatwardziałym ateistą, ale i tak uważałem, że to właśnie kler będzie w stanie ocalić Europę od Islamu. Po tym artykule jednak zmieniam zdanie – ci ludzie to tacy sami pojebani idioci jak cała reszta.

nnn
Gość
nnn

Drogi ateisto – to żydowscy syjoniści z masońskim papieżem na czele, tam już niema katoli tam są tylko lewaki i jude. Europe mogą ocalić jedynie prawdziwi katole omijający kościół szerokim łukiem zwani dzisiaj faszystami

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

To w takim razie mnie też musisz omijać szerokim łukiem… Skoro wszystkich katolików „wrzuciłeś do jednego wora”. Bo z Twojej wypowiedzi wynika, że w KK nie ma już katolików. A może to jest tak, że to wspomniani przez Ciebie na początku Twojej wypowiedzi, sami wyłączają się z Kościoła? Niebezpieczeństwo w… Czytaj więcej »

Asgard
Gość

Ja tam wierzę, że gdzieś są ludzie, którym zależy na postępie ludzkości, a nie cofnięciu nas do jaskiń – islamizacja świata.

yytutyu
Gość
yytutyu

800 napaści to niwiele plus 130 morderstw w Paryżu , setki mniejlicznych w całej europie . TO ILE LUDZI TRZEBA ZAMORDOWAĆ I ZGWAŁCIĆ ABY CI ŚLEPCY WRESZCIE OTWORZYLI OCZY !!!!!!!!!!!!!!!

Jankot
Gość

Z wypowiedzi tych katolickich hierarchów widać wyraźnie, że spełniają się na naszych oczach słowa Najświętszej Maryi Panny z jednego z objawień: nadejdzie czas, że każdy katolik sam będzie musiał zadbać o własne zbawienie i NIE BĘDZIE JUŻ MÓGŁ POLEGAĆ NA HIERARCHI KOŚCIOŁA. Jak parę lat temu przeczytałem ten tekst, nie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Część katolików mówi o Apokalipsie jako pewniku ale jednocześnie wyłącza z tej Apokalipsy KK jakby nie miało go dotknąć odstępstwo. Na jakiej podstawie? „Bramy piekielne nie przemogą” ale nie oznacza to, że nie dotkną. W każdym razie rozłam jest już widoczny. Myślę, że nie wszyscy hierarchowie będą odstępcami. Za Rewolucji… Czytaj więcej »

PoPe_1
Gość
PoPe_1

Po cichu liczyłem, że to Kościół będzie tą rafą, o którą rozbije się w Europie wojujący islam, ale tracę nadzieję. Wygląda na to, że walkę trzeba będzie oprzeć o organizacje i partie narodowo-prawicowo-radykalne. Albo już po Europie jaką znamy (kwestia 2-3 pokoleń). Tertium non datur.

Processor
Gość

Kościół to ludzie – jacy ludzie taki kościół. We Francji mamy tak naprawdę skutki Rewolucji Francuskiej, w Niemczech – pokłosie wyczynów Marcina Lutra. Ja liczę na nasz Kościół – twardszy czasami niż skała, zahartowany w czasach WWII i stalinizmu. No i nie zapominajmy, kto jest Patronką na Jasnej Górze –… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Czyli liczysz na siebie, na mnie, na Twoich znajomych, znajomych duchownych. Tych wszystkich katolików co są Polakami. Wyrastamy w tradycji sprzeciwu wobec totalitaryzmu, tradycji, która kolejne pokolenia kosztowała wiele: „Powiem tylko, że to, co kosztuje, właśnie stanowi wartość. Nie można zaś być prawdziwie wolnym bez rzetelnego i głębokiego stosunku do… Czytaj więcej »

Jerzy
Gość
Jerzy

Ten facet nie wie ile kosztuje butelka mleka czy bochenek chleba. Żyje w kawalerce 6700 metry kwadratowe, obsługuja go zakonnice, nigdy nie był w Biedronce na zakupach. Skoro ma tyle miłości do blizniego niech wezmie do swego pałacu ze 100 imigrantów, niech otworzy swoje serce na potrzebujących, niech da przykład… Czytaj więcej »

Work Buy Consume Die
Gość
Work Buy Consume Die

A co, chcą mieć monopol na pedofilię i odpusty?

emer
Gość
emer

Ważne!! Biskupi wrazili zgodę. Polska sprowadzi uchodźców we współpracy z Caritas Polska — http://znews.pl/2016/06/09/biskupi-wrazili-zgode-polska-sprowadzi-uchodzcow-we-wspolpracy-z-caritas-polska/

granadino
Gość
granadino

Tym idiotom przebranym za biskupow- proponuje jak najszybsze przejscie na „religie pokoju”. Moze jak Allach dopomoze,ktorys moze zostanie ajatollachem, a co najmniej – imamem