Czternaście lat więzienia dla uchodźcy politycznego z Erytrei

Wyroki dla uchodźców politycznych w RFN są coraz ostrzejsze. Kilka lat temu 25-letni pan z Ertyrei dostałby może pięć lat. Przez kilka dni w grudniu 2018 roku Afrykańczyk był główym tematem w mediach niemieckich jako seryjny brutalny gwałciciel.

Wpierw do dzisiaj niezidentyfikowany czarnoskóry sprawca molestował kobietę na ulicy. Za drugim razem doszło 3 grudnia 2018 do gwałtu w bawarskiej miejscowości Egg an der Günz. Kobieta spacerująca z psem została napadnięta przez Erytrejczyka, pogryziona i zgwałcona. Jej martyrium trwało ponad godzinę.
Dwa dni później w Babenhausen kobieta po spacerze z psem wsiadła do swojego auta i podczas gdy otwierała drugie drzwi dla psa została napadnięta, pogryziona i zgwałcona. Gdy gwałciciel wyszedł z auta kobieta jeszcze naga zamknęła wszystkie drzwi i dodała gazu, Erytrejczyk rzucił się na maskę auta i jechał na niej jeszcze kilkanaście metrów aż spadł, ponieważ zorientował się, że w aucie jest jego plecak. Przed sądem twierdził, że kobieta go potrąciła i wtedy przez otwarte okno wpadł jego plecak do auta, a za milczenie zaoferowała mu pieniądze. Ofiara do dzisiaj walczy z problemami psychicznymi i zeznawała przez kamerę.
Godzinę później (!) nad jeziorem Rothdachweiher kobieta obcinała gałązki na wieniec adwentowy. Erytrejczyk siłą wepchnął ją do przebieralni kąpieliska, tam ją dusił, pogryzł, ale nie zgwałcił, ponieważ gdy przypadkowy przechodzień zwrócił uwagę na krzyki Erytrejczyk uciekł. Kobieta zadała mu kilka ran nożyczkami. Wieczorem Erytrejczyk został aresztowany.
Ali A. został skazany za dwa gwałty i obrażenia ciała oraz za napad z motywem seksualnym z użyciem siły i obrażeniami ciała na 14 lat więzienia. Na wysoki wyrok wpłynęła min. empatia oskarżonego, który zaprzeczał wszystkiemu i nie wykazał przed sądem żadnej skruchy. Nie było w sądzie czasu na dyskusją o próbie zabójstwa, ale za to debatowano o życiu pana uchodźcy w Erytrei, który wyrastał w trudnych warunkach i nigdy nie uczęszczał do szkoły, a do Niemiec przyjechał jak sam powiedział przed sądem licząc na lepsze życie.

Źródła:

https://www.bild.de/regional/muenchen/muenchen-aktuell/memmingen-14-jahre-haft-fuer-vergewaltiger-von-spaziergaengerinnen-65074288.bild.html

https://www.stern.de/panorama/stern-crime/memmingen–drei-spaziergaengerinnen-aufgelauert—haft-fuer-serien-vergewaltiger-8935862.html

Dodaj komentarz