Austria: afgański azylant zabił rolnika bez powodu

Jamal Ali Achmad 33-letni uchodźca z Afganistanu przybył do Austrii 11 lipca 2015 w ramach akcji łączenia azylantów z całego świata w Europie i czasowo mieszkał w osadzie Wullowitz położonej na południe od Czeskich Budziejowic. Jego wniosek o azyl został odrzucony, ale w Austrii pozostanie jeszcze przez kilka lat, oczywiście na koszt podatnika.

Podczas kursu języka niemieckiego we Freistadt 9 kwietnia doszło do bójki pomiędzy Jamalem Ali Achmadem i dwoma innymi jego uczestnikami, której powodem była dyskusja o konsumpcji alkoholu przez muzułmanów. Abstynent Jamal Ali Achmad pierwszy uderzył swojego kontrahenta. Przed tym incydentem często go widziano jak recytował wersy z Koranu. W maju pobił żonę, był zakwaterowany przez dwa tygodnie gdzie indziej. Pomimo oferty pomocy żona została przy nim, być może z powodu dwojga dzieci, i wycofała zaskarżenie.
W mediach Jamal Ali Achmad stał się słynny z filmiku nagranego 16 lipca przez szkołę nauki jazdy Auböck w Trölsberg. Jeździł on jak szalony po placu nauki jazdy, uszkodził inne auta. Był to jego czwarty i jak na razie ostatni egzamin na prawo jazdy. Kierownik kursu i jego uczestnicy schronili się za ciężarówką, austriacką, nie polską.

W poniedziałek 14 października 2019 roku Jamal Ali Achmad przyjechał na rowerze z Leopoldschlag, gdzie mieszka, do domu dla azylantów w Wullowitz i rozpoczął awanturę z 32-letnim kierownikiem ośrodka, a gdy próbował mu poderżnąć gardło, inni azylanci go odciągnęli, trzech zostało rannych. Mimo tego udało mu się zranić kierownika ciosem w pierś, tenże nadal znajduje się w stanie krytycznym.
Następnie odjechał rowerem, zawiadomiona policja patrolująca w okolicy znalazła dwie godzin później zwłoki rolnika 63-letniego Franza G. (63). Przy budynku leżał rower, ale brakowało auta. Policja zarządziła pościg, o którym informowały media. Krótko przed godziną 22 Jamal Ali Achmad został aresztowany w Linzu w aucie zabitego.

https://www.derstandard.at/story/2000109888361/messerattacke-in-fluechtlingsunterkunft-in-wullowitz

https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/oberoesterreich/Amoklauf-in-Wullowitz-Mord-Verdaechtiger-Afghane-rastete-schon-einmal-aus/401789720

https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/oberoesterreich/Jamal-A-Warum-stach-der-Familienvater-zu/401814924

https://ooe.orf.at/stories/3004800/

Dodaj komentarz