foto: screen youtube.com

Minister ds. integracji i imigracji Inger Stojberg na łamach gazety Berlingske zwróciła uwagę, jak naprawdę wygląda krytyka religii w Danii. Wszystko ogranicza się do krytyki chrześcijaństwa.

W jednym z teatrów w Kopenhadze, reżyser Kasper Holten zaprezentował sztukę pod tytułem “Księga Mormonów”, w której wulgarnie obraża się religię chrześcijańską, Boga nazywa się głupią świnią.

Minister Inger Stojberg zwróciła uwagę, że nikt w Danii nie odważy się wystawić takiej sztuki obrażającą religię muzułmanów.

„Histeryczne protesty przeciwko urażeniu ich uczuć. Demonstracje przed teatrami, wandalizm. Grożenie śmiercią aktorom i reżyserom. Dlatego taka sztuka obrażająca muzułmanów nigdy nie zostałaby u nas wystawiona” – zauważa Inger Stojberg.

“Mormoni nie używają broni i terroru kiedy są obrażani. Nie palą teatrów, nie palą duńskich flag. Chodzi o to, że przegraliśmy. Daliśmy się zastraszyć religii, której fanatycy zmuszają nas do milczenia. I nawet tego nie zauważamy i nie chcemy przyznać” – mówi Stojberg.

65
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
aalfa.oomegaocolotoObywatelka ZiemitomekRumcajs : nie chce równoległego społeczeństwa islamskiego obok nas , a Ty chcesz ? (+>C*) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o