Włosi coraz bardziej odczuwają najazd imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie na Półwyspie Apenińskim przebywa ich ponad 120 tysięcy.

„Włochy cierpią z powodu braku współpracy w Europie. Dusimy się, nie wytrzymamy długo, jeśli zostaniemy z tym sami. Nie poradzimy sobie, stosując doraźne środki. To wyjątkowe zjawisko olbrzymich rozmiarów, bardzo trudno będzie je opanować” – mówi zaniepokojony Giuseppe Carluccio, mieszkaniec Rzymu cytowany przez RMF FM.

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi zwróciła się do włoskiego ministerstwa spraw wewnętrznych z prośbą o nieprzysyłanie kolejnych migrantów do stolicy.

Tymczasem Włoski podsekretarz stanu ds. europejskich Sandro Gozi grozi takim krajom jak Polska, Węgry i Czechy, które niechętnie otwierają swoje drzwi imigrantom.

„Dla nas nie do przyjęcia jest to, aby środki z funduszu spójności były udzielane krajom, które naruszają zasady państwa prawa, które łamią fundamentalne prawa i nie wywiązują się ze swych obowiązków w kwestii imigracji” – powiedział Gozi.

Gozi dodał, że według strony włoskiej należy wprowadzić zasadę, że przyznawanie środków z funduszu spójności zależy od „poszanowania państwa prawa, fundamentalnych praw i zobowiązań w kwestii imigracji”.

źródło: rmf24.pl / PAP

113
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
46 Comment threads
67 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
SpisekSEBAElżbietaannaAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
D.K
Gość
D.K

Trzeba było granic bronić, a nie zwozic uchodźców statkami i teraz płakać

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@D.K
Wyławiali z całej Afryki? Wyławiali. My o to nie prosiliśmy.

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

oni juz niedlugo nie tylko beda ich wylawiac ale zaczna lapac ich na ladzie;)

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Rodeo Drive
Ja się dziwię, że oni jeszcze nie osuszyli Morza Śródziemnego. Wiesz jakie to by było „welcome”? Byśmy się z nadmiaru tego scynścio nie zdążyli nawet zes…

tomaszek
Gość
tomaszek

Znaczy się morze się rozstąpi kolejny raz? Ot cuda Panie cuda Mojżeszowe

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@tomaszek
Nie wiem czy Mojżeszowe ale na pewno cóś koło tego. Wtedy Żydzi się wyzwalali od opresji a teraz my jesteśmy wyzwalani z wolności.

Publiusz
Użytkownik

Tylko przy tym wyzwalaniu sie od tej opresji nie zapomnieli zaiwanic Egipcajnom prawie calego ich zlota….

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Publiusz
A to są już nieistotne niuanse. Ale po sprawiedliwości byli uciskani jakby nie patrzeć. Wiesz pomysł jednak nie jest zły bo mnie się widzi, że Niemcy, Angole (opłaciliśmy nasze wojsko w Anglii swoim złotem w czasie II wojny światowej), Rosjanie coś nam jednak za te okupacje są winni.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Publiusz)
Amerykanie też. Jałta.

Mareczyk@o2.pl
Użytkownik

@lolo ktory nie pisze: Mało tego – nieprzyjmowanie „uchodźców” będzie doskonałym przykładem poszanowania z naszej strony dla suwerennej decyzji Włoch. Skoro sobie ich sprowadzali, to w jakimś ściśle określonym celu. To, że nasz sojusznik ma chwilę zwątpienia, nie znaczy, że od razu mamy to perfidnie wykorzystywać i krzyżować mu plany,… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Mareczyk
Oczywiście, że cel jest jasny. Chodzi o rozwój gospodarczy. Taka armia „inżynierów” to przecież nie ma to tamto… Włochy na pewno staną się przynajmniej 10-tą potęgą gospodarczą świata a może i dalej.

emer
Gość
emer

We Włoszech niski % uchodźców dostaje prawo azylu i chcą się pozbyć nielegalnych wrzucając ich do ” śmietnika imigracyjnego „, czyli Europy środ – wsch.

miq
Gość
miq

W afryce wstajesz z rana idziesz po chleb i mleko do sklepu, ani się obejrzysz a już jesteś na statku i wiozą cie do roboty. Wszyscy północno afrykańscy rybacy już są w europie!!!!

miq
Gość
miq

Europy nie roboty…… pfff

bkkkk
Gość
bkkkk

Do Europy, czy do roboty – w sumie to blisko;). No bo w ubiegłych wiekach polowano na Murzynów z przeznaczeniem do roboty. A teraz nadal się na bidaków poluje, tylko przeznaczenie ciut inne – teraz na pupilków dla Makreli i na zastępczy proletariat dla marksistów kulturowych.

kor
Gość
kor

Dlaczego czas przeszły. Oni muszą te granice bronić teraz i w przyszłości inaczej my i tak naród pomorze PIS owi, stawiamy granicę na Odrze i Nysie.

bkkkk
Gość
bkkkk

„Pomoże”. Poza tym ode mnie – łapka w górę

logik
Gość

Chcieli makaroniarze ciapatych brudasów to macie a teraz chcą się ich pozbyć wciskając ich nam na siłę CHCIELIŚCIE TYCH BRUDASÓW TO SIĘ TERAZ DUŚCIE A SOLIDARNOŚĆ ŁAMIECIE WY

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@logik My i pozostałe państwa V4 od dwóch lat mówimy: „uchodźcy” – nie. Kto Włochom i innym krajom bronił mówić tak samo „nie”? Myśmy cały czas ostrzegali, że to skończy się katastrofą. Nie mamy nic sobie do wyrzucenia. A drodzy Włosi to dopiero preludium biorąc pod uwagę zapowiedzi. I nie… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

@lolo ktory nie pisze
Kasa wszystkiego nie zastąpi. Włosi wkótce się o tym przekonają.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Panie Giuseppe żale do mafii, Sorosa & spółki (choć to jedno i to samo). Ja jak przykryję się 100 tonową belką zamiast kołdry to też się będę dusić…cyt. „„Dla nas nie do przyjęcia jest to, aby środki z funduszu spójności były udzielane krajom, które naruszają zasady państwa prawa, które łamią… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam
Pokazali („Wiadomości” TVP1, 19:30) jak p. Niesiołowski własnom pierwsiom broni syna p. Tuska mówiąc w Sejmie do dziennikarki: „z hołotą się nie rozmawia, paszoł won”. Co za różnica czy Lis czy Niesiołowski cała reszta tej ferajny.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze No cóż Lolo…W demokracji przymusu nie ma. Do wypowiadania się „elit” i do wybierania kogo nie trzeba przez „hołotę”.
No to jesteśmy jednomyślni, że mafia to mafia?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam
Oczywiście.

test24
Gość
test24

Ilu uchodźców przyjął papież?

Daga
Użytkownik

@test 24, muzulmanskich czy chrzescijanskich? wink

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@test24
Nie nazywaj tego tłuka papieżem. To także on ponosi odpowiedzialność za sytuację w Europie i tyle tragedii ludzkich także tej ostatniej związanej z polskim kierowcą. Tak jak całe lewactwo ma krew na rękach.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze A jednak Lolo to papież – ten czarny papież chyba? A potem dla świata to już z górki…chyba?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam „Czarnym papieżem” zawsze był nazywany gen. Jezuitów. Co do Bergoglio to nie jest on papieżem, oczywiście wg. mnie (najprościej: kanony 188 i 1374 unieważniające jego wybór, nieprawidłowości i tak w nieważnym konklawe). To są formalne rzeczy. Jeśli chodzi o więcej szczegółów, już mniej formalnych, to dobrze… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@pojawiam się i znikam)
A tu link, krótki film, który można uznać za wprowadzenie do KP:
„OSTATNIA TAJEMNICA FATIMSKA / Orędzie Ostrzeżenie/”
https://www.youtube.com/watch?v=gcZsXhNxDb0

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Nie dosłownie Lolo…Nie dosłownie „Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym od XIX wieku zakonnikiem, który został wybrany papieżem i pierwszym jezuickim przywódcą Kościoła w historii. Ten człowiek renesansu (Bergoglio jest teologiem, chemikiem, filozofem, znawcą literatury, filmu, a w przeszłości studiował także psychologię) w 1958 r. wstąpił do… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam „Chwała oliwki” przypisywana jest Benedyktowi XVI. Jednej rzeczy się spodziewaj, że będzie mnóstwo klakierów Bergoglio, którzy będą udowadniać, że Bergolio jest papieżem. Jeśli nie przekonuje Cię moje formalne uzasadnienie to popatrz bo on robi z Doktryną Kościoła. Czy herezja to coś co świadczy dobrze o papieżu?… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Spokojnie Lolo. Tylko sobie tak rozmyślałam…Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać, ale warto wiedzieć…Tego też nie pochwalam, nie promuję ale…Jak ta Szwecja ma być normalna i ma nie paść skoro…tacy „postępowi”?
https://www.you tube.com/watch?v=XQYCPjAwOgU

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Taaa… Szwecja do kasacji i żadnego uchodźcy szwedzkiego. Kilkanaście lat temu w „ND” przeczytałem, że w Szwecji pracuje się nad ustawą że małżeństwo to związek wielu kobiet i mężczyzn. W zasadzie można to nazwać burdelem. No to wiesz po co Bergoglio w końcu pojechał do Lund?… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Taa…”dobrą” drogą wg. planu… No i jak tu nie rozważać czy to nie ten ?
Nie wiem jak długo ten świat pociągnie…Wszystko pada…A nad upadkiem zaczęli pracować od dawna…Mam jednak nadzieję, że my się obronimy?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam My nie damy rady ale Bóg tak, bo On może wszystko. Jednakże nie ma innej drogi do Boga jak Maryja. To jest moja wiara i moje doświadczenie. Wszechpośredniczka. A jak kto uważa inaczej to proszę bardzo, wolna droga. Przymusu nie ma. Każdy ma swoje życie i… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Zgadza się. Każdy ma (jeszcze?) wolny wybór i wolną drogę.

Violanta
Gość
Violanta

Święta Teresa Neumann przepowiedziala, że Niemców „zostanie tyle, co pod gruszka” a Polska się ocali.

bkkkk
Gość
bkkkk

@pojawiam się odnośnie „No i jak tu nie rozważać czy to nie ten ? Nie wiem jak długo ten świat pociągnie…Wszystko pada…A nad upadkiem zaczęli pracować od dawna…Mam jednak nadzieję, że my się obronimy?” Moja prababcia przy podobnych pytaniach zwykła machać ręką i odpowiadać: nic sie dziecko nie turbuj, Pan… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Za jakiś czas dostaniesz moją odpowiedź. Moderacja

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@test24 Do umycia nóg? Chyba coś ok 12 nielegalnych z obcego lądu było?

bkkkk
Gość
bkkkk

Nie wiem ilu, ale u nas na kazaniu jeden ksiądz powiedział, że abp. Krajewski (jałmużnik papieski, jakby ktoś nie wiedział) w swoim mieszkaniu umieścił rodzinę uchodźców, a sam mieszka w biurze. Bardzo to pięknie z jego strony, tylko ja mam prywatną wątpliwość jacy to są „uchodźcy”. Prawdziwi? Sztuczni? Muzułmanie?

Publiusz
Użytkownik

Ha ,za taka jalmuzne jaka ma ten „jalmuznik”,to ja bym spal nawet w piwnicy!

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

OJPD nóż się w kieszeni otwiera jak się słyszy tych cymbałów. Nasprowadzali sobie ciapatych i wielkie zdziwienie.

Tech
Gość
Tech

Kto Wam makarony kazal to wpuszczać? Europa Wschodnia? Do Merkel pretensje. Tam ich wysłać.

Publiusz
Użytkownik

Ciekawe sa statystyki w Holandii ,sprytnie przez pewien portal wyludzone ,bo normalnie jest to pilnie strzezona tajemnica panstwowa ,a ilustrujace obraz zatrudnienia nachodzcow ,ktorzy przybyli do Holandii w latach 2014-15! Tak wiec juz po bez mala 3 latach pobytu prawie 95% pozostaje na zasilkach i portal pyta szyderczo dlaczego nie… Czytaj więcej »

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

oni nie cierpia z powodu bnraku wspolparcy z inymi europejskimi krajami ale z powodu tego ze ich statki zwoza dzicz do ich krajow, Niech zrobia poorzadek z wlasnym rzadem, wtedy beda mieli spokoj.Przeciez do Europy chetnych jest juz wiadomo 100 MILIONOW afrykanczykow! to po prostu trzeba POWSTZRYMAC A nie zasiedlac… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Panuje totalna cenzura, cytuję: „Tajny dokument Bundeskriminalamt-u i kampania Merkel.” „Komunikaty, w których zamachowcy deklarują ojcostwo akcji mają być cytowane jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – ale bez dostarczania szczegółów. W przypadku wątpliwości – należy wykluczyć zamach terrorystyczny. Rozpowszechniać teorię pojedynczego autora czy też osoby umysłowo chorej. Ponadto unikać… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

załączam link do info

Kris11
Gość
Kris11
Kris11
Gość
Kris11

Niestety link do info. czeka w moderacji.

Asgard4444
Użytkownik

Niemcy maskują błędy i złowrogie plany od dawna.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam
godot
Gość
godot

Deja vu ? ” Zdobycie Rzymu przez Wandalów – zajęcie miasta w roku 455. /…/ Dnia 2 czerwca Wandalowie wkroczyli do Rzymu nie napotykając oporu. Po spotkaniu z papieżem Leonem I Wielkim, Genzeryk zgodził się na oszczędzenie miejscowej ludności. Podczas dwutygodniowego pobytu w mieście, Wandalowie systematycznie i całkowicie ograbili byłą… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

No, ci to są gorsi od Wandali. Na pewno nie będą oszczędzać miejscowej ludności.

SEBA
Gość
SEBA

Hihihihihi

bubu
Gość
bubu

ten Rzym upadnie bo ciagna do niego wykwalifikowani rzeznicy,ktorzy sprawnie posluguja sie nozami,tasakami,maczetami oraz pirotechnicy i inni specjalisci od wybuchow.A przyjazny papiez zezwoli na akty prokreacji.

NIE
Gość
NIE

Jesli ktos akceptuje proceder zwozenia nachodzcow z wybrzezy Afryki do siebie to jego wewnetrzny problem, niech ich zatem z powrotem odstawi do miejsca zamieszkania, dalczego my mamy brac udzial w tym szalenstwie i skrajnie nie odpowiedzialnym procederze ???

Kris11
Gość
Kris11

NIE
Jeszcze tego nie wiesz?

Publiusz
Użytkownik

No wlasnie …. przeciez nas obowiazuje solidarnosc w zwiazku z czym powinnismy wyslac na m,.Srodziemne jakis spory statek ,chocby „Batory” ,jezeli pelni on teraz role staku -museum i przewozic cenny ladunek prosto do portow polskich, ze szczegolnym uwzglednieniem Gdanska w ktorym panuje nuda i marazm ,a ktory to stan moze… Czytaj więcej »

Yda
Gość
Yda

Czy to tak trudno nie zciagac ich do siebie? No nie bo italience chca uchodzic za bardzo humanitarny kraj. Potem chca sie podzielic swoim problemem z reszta europy. I nie na zasadzie dobrowolnosci ale przymus. Ja to interpretje jako ruska rulete.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Yda
Niemcy mają „welcome refugees”. Na pewno się ucieszą.

Szokman
Gość
Szokman

Panie makaroniarz, a po jaką cholerę porywacze u brzegu Syrii bandytów, dewiantów sexualnych i prymitywów i zwozicie ich do odległej Italii jeśli macie w pobliżu bezpieczny kraj taki jak Tunezja co? W dooopie mam wasze skomlenie teraz . Chcieliście multikulti to teraz macie …. Przywiezcie sobie jeszcze z 5 mln… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Szokman No i trafiłeś w dziesiątkę. Może chcą rozłożyć współodpowiedzialność za porywanie Afryki do Europy. Stanowczo nie można się zgodzić. Handel żywym towarem jest zabroniony i prawnie zakazany i ścigany. Na dodatek Afryka może nas też oskarżyć o współudział. Niech się martwi mafia i Soros&spółka zoo no i niech pomogą… Czytaj więcej »

Publiusz
Użytkownik

Najprawdopodobnie jedyna rola Franka w tym Safari bedzie rola …zwierzyny lownej!Byl nawet taki film o gosciu z van Damme w roli glownej ,na ktorego polowali bogaci mysliwi, a ktory za uniesienie calej skory mial dostac 1 mln dolcow….

Anna
Gość
Anna

to odstawcie ich tam skąd ich zgarneliście – prosta sprawa…….po co po nich wypływacie to wiemy bo to dla was wielki interes no to się cieszcie tym co macie i nie narzekajcie………….

Kris11
Gość
Kris11

ktoś przejmuje portal. Wykasowano wszystkie plusy i minusy, co się dzieje?

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Kris11 A już myślałam, że tylko u mnie takie szarości:)…Chciałam Ci dać „plusa” i wyskoczyło mi „null”

Kris11
Gość
Kris11

pojawiam się i znikam
Moim zdaniem to początek dezintegracji środowiska które się tu wytworzyło. Niech admin da głos. To mi przypomina likwidację licznych innych portali. Wczaoraj pojawili się tutaj aniołowie zagłady worobiej i biały kruk, a dzisiaj mamy co mamy.

Kris11
Gość
Kris11

ndie.pl nie reaguje

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Kris11 Chyba coś się „dzieje”. Zwykła odpowiedź do Ciebie moderuje się unamused ciekawe…ludzie Dżordżusia „cierpią” z powodu prawdy? Total controll?

Kris11
Gość
Kris11

pojawiam się i znikam

Ja mogę dobrowolnie podać swoje dane osobowe smile Ale ci którzy mają ten portal powinni reagować. Akurat ja wykonuję wolny zawód i szczniam to, ale wśród reszty zapanuje panika.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Kris11 Zawsze „dobrodzieje” liczą na panikę i strach. Spokojnie.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Kris11 Może to tylko jakieś problemy techniczne? Na tym portalu dawno zauważyłam opiekunów, albo jak wolisz czarne anioły…Wielu jest zainteresowanych „zabiciem” wolnej myśli i zniewoleniem/podporządkowaniem ludzi. Niestety.

Kris11
Gość
Kris11

Pojawiam się i znikam
Zobaczymy jutro

Kris11
Gość
Kris11

Niedługo dowiemy sIE. Wierzmi.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Czyli jak zwykle – znowu knują i szykują podkład chrum, chrum…

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Gdyby wcześniej imigranci „zalali” Polskę, czy Włochy i inni chętni do przekazania ich obecnie nam, tak chętnie przyjęli by ich do siebie?