Wzmocnienie tożsamości narodowej oraz krzewienie kultury chrześcijańskiej będą od września mocniej akcentowane w węgierskich przedszkolach.

Według nowej podstawy programowej dla przedszkolaków, szkoła pomoże poznać „środowisko, które jest podstawą tożsamości narodowej, chrześcijańskich wartości kulturalnych, miłości ojczyzny oraz przywiązania do ziemi rodzinnej i rodziny”.

Wskazane cele mają być osiągane w przedszkolach m.in. poprzez poznawanie tradycji, podań ludowych, węgierskich legend, a także klasycznych i współczesnych dzieł literackich.

Parlament Węgier uchwalił w czerwcu poprawkę do konstytucji, w której zapisano m.in., że ochrona konstytucyjnej tożsamości kraju oraz jego chrześcijańskiej kultury jest podstawowym obowiązkiem państwa i wszystkich jego organów.

O zmianach już w maju zapowiadał Orban. Tuż po swoim ponownym wyborze powiedział, że nastąpi zastąpienie „tonącej liberalnej demokracji XXI-wieczną demokracją chrześcijańską, która gwarantuje godność ludzką, wolność i bezpieczeństwo, chroni równość płci, tradycyjny model rodziny, powstrzymuje antysemityzm, chroni naszą kulturę chrześcijańską i daje naszemu narodowi szansę przetrwania i prosperowania”.

źródło: PAP/radiomaryja.pl

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
31 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
MateuszeasyriderRafal KarkoszhusarzMarcin Opus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o