Wzmocnienie tożsamości narodowej oraz krzewienie kultury chrześcijańskiej będą od września mocniej akcentowane w węgierskich przedszkolach.

Według nowej podstawy programowej dla przedszkolaków, szkoła pomoże poznać „środowisko, które jest podstawą tożsamości narodowej, chrześcijańskich wartości kulturalnych, miłości ojczyzny oraz przywiązania do ziemi rodzinnej i rodziny”.

Wskazane cele mają być osiągane w przedszkolach m.in. poprzez poznawanie tradycji, podań ludowych, węgierskich legend, a także klasycznych i współczesnych dzieł literackich.

Parlament Węgier uchwalił w czerwcu poprawkę do konstytucji, w której zapisano m.in., że ochrona konstytucyjnej tożsamości kraju oraz jego chrześcijańskiej kultury jest podstawowym obowiązkiem państwa i wszystkich jego organów.

O zmianach już w maju zapowiadał Orban. Tuż po swoim ponownym wyborze powiedział, że nastąpi zastąpienie „tonącej liberalnej demokracji XXI-wieczną demokracją chrześcijańską, która gwarantuje godność ludzką, wolność i bezpieczeństwo, chroni równość płci, tradycyjny model rodziny, powstrzymuje antysemityzm, chroni naszą kulturę chrześcijańską i daje naszemu narodowi szansę przetrwania i prosperowania”.

źródło: PAP/radiomaryja.pl

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
31 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
MateuszeasyriderRafal KarkoszhusarzMarcin Opus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Jedyny mądry kraj

easyrider
Użytkownik

I co im to pomoże jeżeli pozostają w eurokołchozie? Eurokołchoz odpuści? Pogodzi się z tym, że Węgry opierają się pedalskiemu „postępowi” i sprowadzaniu Afryki do Europy? Fidesz Orbana jest częścią Europejskiej Partii Ludowej. Tej samej, do której należy PO i PSL. Ich celem jest federalizacja Unii i stopniowa redukcja parlamentów… Czytaj więcej »

konserva
Użytkownik

Po części masz rację.Nie da się tych lewaków przekonać do naszych racji.Ich celem jest „cywilizacja śmierci” i do tego będą dążyli.Filmik pokazujący te szatańskie tańce na otwarcie tunelu św. Gotarda jest przerażający.Promowanie aborcji,pedalstwa,odchodzenie od tradycyjnego modelu rodziny,tępienie Chrześcijaństwa i krytyka patriotyzmu.Macron powiedział ,że chce Stanów Zjednoczonych Unii Europejskiej i do… Czytaj więcej »

Pablo
Użytkownik

Tzw,. eurokołchoz polega na dopłatach bezpośrednich. Jeśli ten mechanizm zrozumcie zrozumiecie wszytko.

easyrider
Użytkownik

Eurokołchoz opiera się na dymaniu słabszych przez silniejszych i przejmowaniu ich zasobów.

szyszkin
Użytkownik

jestem za wyjściem z kołchozu. Dobrze piszesz

easyrider
Użytkownik

Teraz wszyscy chcą być tacy „proeuropejscy” (skądinąd co to za nazwa? przecież jesteśmy w Europie). Jak się zacznie już ostra nap.ierdalanka i kołchoz zacznie się sypać jak domek z kart, to ci sami będą się licytować, kto był bardziej „eurosceptyczny”.

bkkkk
Gość
bkkkk

Może oni grają z założeniem, że EU padnie, a tym czego oni potrzebują do tego czasu to przetrwać przy możliwie najmniejszych stratach. To by się trzymało kupy.

Marcin Opus
Użytkownik

@bkkkk
Już prezentowałem tutaj kilka razy pogląd, że jest szansa, że Zachód, jaki znamy, bogaty, nowoczesny, z wysokimi zarobkami itp, pierdolnie pod ciężarem socjalu i rozruchów i część ,,normalnych” osób w Polsce, którzy nie są lewakami, co się zowie, opamiętają się. W tym jedyna nadzieja.

easyrider
Użytkownik

Na 100 procent piardnie ich socjal. Nie jest z gumy a czarnych i muzoli przybywa.

easyrider
Użytkownik

Może i tak. Ja jednak uważam, że pozostawanie w UE przynosi więcej strat niż zysków. Nawet jeżeli ceną za wyjście z UE miałby być wściekły atak Brukseli, to i tak bym podjął takie ryzyko. My też mamy argumenty. Ich firmy mogą zostać objęte takim cłem, że się zesrają. A zbyt… Czytaj więcej »

Rafal Karkosz
Gość
Rafal Karkosz

Mądrze uprawiać politykę da się za pomocą „kija i marchewki”. Np. wyraził zdecydowany sprzeciw Merkel, że nie będzie przyjmował ciapatych i się przed tym nie ugnie- „kij”, jednocześnie kupił leopardy, żeby zmodernizować armię- „marchewka”. Polski polityk przed unijnymi negocjacjami w sprawie wejścia Polski do UE stwierdził, „że Polska musi wejść… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Teraz czas na tajne grupy ala Mosad i składanie życzeń najbardziej aktywnym lewakom i immamom.

Rafal Karkosz
Gość
Rafal Karkosz

Bo przywódca Węgrów nie jest katolikiem i nie musi realizować linii politycznej Watykanu, który nakazuje wymieszać rasy i prowadzi do zniesienia Państw narodowych na rzecz Euroazjatyckiego kołchozu. Orban jest biblijnym nowonawróconym chrześcijaninem i ma w dupie głos biskupów. „Jarosławie… grzeszysz nie przyjmując uchodźców…”, „Mateuszku… grzeszysz nie przyjmując uchodźców…”- a myślicie,… Czytaj więcej »

III
Gość
III

Z ciekawości tylko zapytam, czy ktoś zna / wie – czy są w Polsce jakieś organizacje, zrzeszenia walczące o prawa białych, katolickich heteroseksualistów? Najlepiej takich nie będących nosicielami HIV+. Chętnie się zapiszę i będę aktywnym członkiem.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

III,
Bardzo trafne pytanie. Też swego czasu nad tym się zastanawiałam ale zrobiłam małe „rozeznanie” i nie miałam szczęścia na coś takiego trafić. Może komuś podsunąłeś myśl i ktoś założy?

Pyra
Gość
Pyra
bkkkk
Gość
bkkkk

Może poprstu takie załóżcie?

Goj
Gość
Goj

A u nas tylko żydy i żydy… Plus propagowanie komunizmu, które niby jest zabronione prawnie, ale nikt nic z tym nie robi.

Jan
Gość
Jan

Pewnie w Polin takie cos by to nie przeszlo!!Czyz nie panie Duda??

Kasia
Gość
Kasia

Duda to marionetka. Nie ma własnego zdania i daje się wrabiać jak małe dziecko.

szyszkin
Użytkownik

Lepiej qowno niż gówno,lecz szamb’iarka wyciąga równo. Na lubszczaninie szaleje firma „SZAMBELAN „, co ją widze nie trza kawy grin

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Jan,
A kto to, albo co to jest polin? Nie znam dziada. Po co używasz jakichś obcych zwrotów? Robisz za wrogiego urabiacza i mąciwodę? Za to w polskim przedszkolu takie kwiatki można znaleźć (yt) „Islam w Polskim Przedszkolu”
Cieszysz się czy smucisz?

Gsriszmaldi
Gość
Gsriszmaldi

Co ty wiesz pyskaczu? nawet nie wiesz co to szach.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Gsriszmaldi,
Dokształć mnie Gieniusiu.

Goj
Gość
Goj

Polin to nazwa żydowskiego kraju, w którym łaskawie pozwalają nam żyć. Ale czas łaski już się kończy. Polska to była ostatnio 100 lat temu, przez jakieś 20 lat. Potem istnieje już tylko w legendach. Radzę przyzwyczajać się do nowej nazwy kraju, bo niedługo używanie słowa „Polska” będzie antysemityzmem karanym śmiercią.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Goj, POLSKA, POLSKA, POLSKA!… Ponoć antysemitą (dyżurne i oszukańcze kolejne słówko)jest ten, na którego wskażą żydzi, lub który nie podoba się żydom (czy jakoś tak?) Tylko co mnie do ich wskazówek a im wskazówkom do mnie? Dwa różne światy. Mój świat jest w kraju wywalczonym przez moich przodków a żydowscy… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Oficjalnie nie. Realnie natomiast znam przedszkole, które nic nie mówiąc robi podobny program (w Polsce). Więc się da. Tylko trzeba się do tego nie przyznawać i jakoś to idzie. TJ. dopóki się nie znajdzie nazbyt postępowy rodzic. W każdym razie to jest metoda – robić swoje a po cichu. I… Czytaj więcej »

nina
Gość
nina

bo czym skorupka za mlodu nasiaknie, tym na starosc traci …
czy jakos tak, Orban mysli logicznie i z sensem, brawo!

Amon
Gość
Amon

Powinniśmy wybrać Pana Orbana i jego partię aby rządził też naszym krajem.

szczepan
Gość
szczepan

Jakie to polskie-ciągle ktoś ma coś zrobić za nas.

Anol
Gość
Anol

@szczepan Bo jak ci pie#leni nasi politycy są nieudolnymi ci0tami z kieszeniami drenującymi pieniądze państwa poprzez podatki, to nic dziwnego, że co niektórzy zacierają na to ręce!

XXL
Gość
XXL

Szcze-pan czyli PiSs-man

Chory swiat
Użytkownik

Nie wiem co na to węgierskie PO i N. , ale nasze na analogiczną akcje u nas by sie chyba zapluli no i dawaj znowu kabel do Brukseli .

kkkkkkkk.llll
Gość
kkkkkkkk.llll

to jedyna obrona przed hordami z b.wschodu i afryki, innej opcji nie ma, spedalone zgenderowane spoleczenstwa zachodu sa ultrałatwym celem dla islamistów , oni wiedza ze zachodni europejczyk to pipa i moga z nim zrobic wszystko, moga mu napluc w twarz a on bedzie udawal ze deszcz pada, moga mu… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kkkkkkkk.llll Baba to baba a chłop to chłop. Tylko oni jako para są w stanie stworzyć życie. Inaczej nie da rady bo tylko dwa samce. Czy dwa samce mogą być parą? Mogą, ale tylko na zasadzie koleżeństwa np. wypad na ryby albo dla kobiet pogaduchy przy kawusi na różne tematy.… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Na Węgrzech jest reżim a nie liberalna / lewacka demokracja
W Eurokołchozie na terenach szwecji, francji, niemiec … uczą wartości unijnych, nie bycia agresywnym, LGBTQ, gender czyli chłopak w sukience to dziewczyna czy coś tam innego …
smile grin mrgreen lol

Snake Plissken
Użytkownik

Ksenofobia, klerykalizm i rasizm! lol chuckle grin

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Snake Plissken, Czyli wszystkie cechy wskazane i właściwe dla zrównoważonego życia białego, rdzennego Europejczyka na JEGO TERENIE!? Nie przypominam sobie żadnej bajki/podania/mitu/legendy/religii itd. z terenów NASZEJ! Europy, o żadnym zboczku, pedofilu, mordercy itd. którego siedzibą od wieków były piaski pustyni! To tak jakby nam chciano przeflancować tradycje najbardziej krwawego plemienia… Czytaj więcej »

Snake Plissken
Użytkownik

Nie zaskoczyles mojego sarkazmu! grin

Anahu Yamito II
Użytkownik

Snake Plissken tylko jaja sobie robi lol

Marcin Opus
Użytkownik

,,Powstrzymuje antysemityzm”. Cwaniak, nie to, co nasz rząd. teraz, gdy ktoś skrytykuje węgierskie zmiany, będzie antysemitą.

husarz
Gość
husarz

A u nas rządzący socjaliści okrzyknęli się Zjednoczoną Prawicą i co ciekawe sporo osób w to uwierzyło

Mateusz
Gość
Mateusz

Brawo Węgry. Mam nadzieję, że kiedy „nasz” rząd sprzeda nas Żydom i Amerykanom będzie możliwość przeniesienia się do naszych braci.