fot. screen youtube.com/tvrepublika

Ekspert do spraw politycznego islamu dr Bill Warner stwierdził, że hidżra, czyli emigracja Mahometa z Mekki do Medyny, stanowi klucz do zrozumienia islamu i jest jednym z najważniejszych pojęć tej religii.

Zdaniem eksperta wydarzenie datowane na 622 rok ma fundamentalne znaczenie dla zrozumienia tego, co dzieje się we współczesnym świecie. „Kalendarz muzułmanów nie zaczyna się od objawienia Koranu ani od urodzin Mahometa. Zaczyna się od emigracji z Mekki do Medyny” – stwierdził dr Bill Warner.

Ekspert zaznaczył, że właśnie od tego momentu zaczął się islamski kalendarz, ponieważ wydarzenie to „doprowadziło do sukcesu”. „Hidżra była tym, co przyczyniło się do sukcesu islamu. Doprowadziła do dżihadu, a ten do szariatu. To fundament islamu, którego nie można zaprzeczyć. To jego prawdziwa natura” – dodał.

Podkreślił on, że doktryna islamu nie jest tożsama z pojęciem praw człowieka przyjętym w zachodniej cywilizacji. „Mahomet był muzułmaninem idealnym, doskonałym wzorem. Każdy muzułmanin musi go naśladować. Dlatego ci, którzy chcą być dobrymi muzułmanami wiedzą, że celem jest inwazja na Europę. Celem jest poddanie Europy i reszty świata prawu muzułmańskiemu” – powiedział Warner.

Przypomniał on, że w ostatnich latach życia Mahomet podbił liczne ziemie, a w ciągu niecałego stulecia islam dotarł na zachodzie do Hiszpanii, a na wschodzie do Chin. „Tego właśnie uczy nas historia. Myślimy, że ona się zatrzyma? Zobaczmy, co przyniosło islamowi sukcesy. Po co zmieniać coś, co działa?” – podkreślił.

źródło: tvp info/pap

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
ja33Asgard4444Polska bez kozojebcówElektrofumigatortest24 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kocur
Gość
Kocur

…i dlatego skupiska wyznawców proroka-pederasty i jego bożka allaha-szatana, należało już przed laty poddać stosownej deratyzacji, wygnieść jak robactwo, a ocalałych odłowić, część zamknąć w zoo, aby młodsi mogli zobaczyć kiedyś, po latach te zwierzęta, a resztę wrzucić do morza północnego, może dopłyneli by wpław na jakąś górę lodową (względy… Czytaj więcej »

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

.

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire
lion137
Gość

Roadhouse!!!!

J-III-Sobieski
Gość
J-III-Sobieski

Wszyscy normalni zdrowo myslacy ludzie wiedza doskonale czym jest islam i jaka jest jego historia i metody dzialania, ale oglupiale zachodnie spoleczenstwa tego nie chca widziec i dalej pozwalaja najezdzcom islamizowac swoje kraje… szykuje nam sie III wojna swiatowa w ktorej zginie znacznie wiecej ludzi niz w poprzedniej i o… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość
Asgard4444

@J-III-Sobieski
Dokłądnie. Przy okazji polecam książki tego Pana. To małe kompendum wiedzy o islamie. Czym tak naprawdę jest. W dodatku tanie.

Artur
Gość
Artur

Mahomet to pustynny rozbojnik, ktory zyl z napadow na karawany. Pomocnikom obiecywal lupy, niewolnikow, kobiety. Szerzenei islamu bylo silowe, kto nie przyjmowal islamu ten scinali glowe. Muzulmanie podbili Afryke i Azje, zniszczyli wczesniejsze kultury. bylo pelno bitew, rzezi, niszczenia swiatyn innych religii. Inne religie jako pokojowo ze soba wspolistnialy przed… Czytaj więcej »

Fantomas
Gość
Fantomas

Do tego byli brutalnymi handlarzami i właścicielami niewolników przede wszystkim czarnych Afrykanów którymi często do dziś pogardzają.

papuga
Gość
papuga

Ameryki on nie odkrył, wszyscy normalni ludzie to wiedzą, a powtarzanie w kółko lewakom nic nie da bo za lewactwo Pan Bóg im rozum odebrał I nawet z muzułmańskim nożem na gardle bedą swoje kłamstwa jadowicie rozplatać.

Daro72
Gość
Daro72

Wykłady Billa Warnera można znaleźć na kanale Gotquran(polityczny islam).Polecam,pozdrawiam.

AntyHegemon
Gość
AntyHegemon

Tolerancyjny Niemiec mówi:
– Ten kraj jest nasz i wasz.
Muzułmanin mu odpowiada:
– Słuchaj kafirze, ten kraj jak i cała Europa to już nasza „Kolonia” wink

Andrzej
Gość
Andrzej
test24
Gość
test24

Pytanie do teologów: czy przykazanie z Dekalogu „nie zabijaj” tyczy się też islamskich demonów, czy tylko ludzi?

Kocur
Gość
Kocur

@test24 „islamskich demonów” to bym nie mordował, bo może się któryś przyda aby muslima do piekła zabrać, ale jeżeli już chodzi o „kozojebcę” to myślę, że takie coś można spokojnie rozdeptać. I to najlepiej w ilości hurtowej. Dekalog nic nie mówi o zwierzętach (zezwierzęcony islamem człowiek=zwierzę, taki nowy gatunek brzydkich… Czytaj więcej »

Ewaxx
Gość
Ewaxx

W Turcji wydano specjalny pod zabijać niewiernych.

http://ndie.pl/turcji-wydali-podrecznik-palic-miasta-scinac-glowy/

Kris11
Gość
Kris11

Słuchałem odpowiedzi Warnera na telefony słuchaczy w TV Trwam, bardzo dobry, wyczerpujący program. Warner obalił uporczywy mit, że islam kiedyś, w średniowieczu miał spore osiągnięcia naukowe, które prześcignęły średniowieczną Europę. Warner udowodnił, że wszystkie odkrycia naukowe zostały dokonane przez chrześcijan, zaratustrian i żydów mieszkających na terenach opanowanych przez islam.

Kris11
Gość
Kris11

Nie znalazłem linka do Trwam, ale jest jego rozmowa z poprzedniego roku z Republiki.

https://www.youtube.com/watch?v=vXxgLQWIbxo

Kris11
Gość
Kris11

A oto kolejna próbka: 20 osób padło ofiarą mordu rytualnego dokonanego przez jednego z lokalnych opiekunów świątyni sufickiej na północnym-wschodzie Pakistanu. Oprawców zatrzymała policja. Sufizm jest „mistycznym nurtem w islamie”. W Pakistanie cieszy się on dość dużą popularnością. Mord miał miejsce w wiosce niedaleko miasta Sargodha w prowincji Pendżab. Pakistańska… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Ja zacząłem podejrzewać, że coś jest nie tak z tymi odkryciami, gdy dowiedziałem się podstawa ich matematyki, czyli „cyfry arabskie” i system dziesiętny, to tak naprawdę osiągnięcia indyjskie.

Kocur
Gość
Kocur

…dodam, że pismo mają też jak np. Żydzi, i inne ówczesne cywilizacje, oparte na piśmie aramejskim, czyli ukradli je Ormianom, niszcząc i paląc ten kraj. Nasza Biblia, została napipisana właśnie w języku aramejskim, a ciapaki po wymordowaniu przeszło połowy Ormian (chyba pierwsi „oficjalni” Chrześcijanie na świecie) przywłaszczyły sobie ichniejszy alfabet,… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Jeszcze jedna ciekawostka. W Koranie można natknąć się na to, że na Mahometa jego wrogowie mówili prześmiewczo „Ucho”. Gdzieś widziałem wyjaśnienie, czemu akurat „Ucho” – otóż Mahomet wymyślając Koran wplatał do niego popularne opowieści, które słyszał w czasach swych wędrówek. Dlatego jest tam i Abraham i Jezus, ale i mnóstwo… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Polecam „Historię Chrześcijaństwa” Carrolla jeden z tomów poświęcony jest średniowiecznemu islamowi, bardzo obszerne i kompetentne omówienie satanistycznej sekty.

coco
Gość
coco

Nazywają nas ciemnogrodem i niedouczonymi, bo nie chcemy islamu w Polsce i w Europie. Ok, niech będzie. Ale dlaczego osoby takie jak Merkel, Junker itd, nie liczą się z opiniami ekspertów, których już ignorantami nie mozna nazwać?

Asgard4444
Gość
Asgard4444

@coco
.. bo dobrze im płacą i mają realizować ten szalony plan.

Fun Fucktory
Gość
Fun Fucktory

Islam poniesie klęskę. Zło nie zwycięży.

Fun Fucktory
Gość
Fun Fucktory

Czy facetów wylewających na mojej budowie fundamenty mogę nazwać fundamentalistami ?.

Tropiciel wszelkiego zła
Gość
Tropiciel wszelkiego zła

Liberalny i lewacki rząd wpuszczając tych ludzi sam się o to prosił – kolejny zamach!
http://www.cnn.com/2017/04/03/europe/st-petersburg-russia-explosion/

Polska bez kozojebców
Gość
Polska bez kozojebców

Dlatego islam powinien być w Europie traktowany jako terroryzm, a nie jako religia i zakazany!