Ekstremiści od najmłodszych lat

Zabijanie chrześcijan nie jest niczym złym… Takich szokujących treści jawnie godzących w wyznawców Chrystusa i wolność religijną uczą się pakistańskie dzieci na lekcjach w szkole podstawowej – wynika z raportu Instytutu Badania Mediów Bliskowschodnich. Już od najmłodszych lat młodzi muzułmanie w Pakistanie są indoktrynowani, by popierać mordowanie wyznawców Chrystusa.

Według obowiązkowych w większości publicznych szkół w Pakistanie podręczników, zabijanie chrześcijan, a także przedstawicieli innych mniejszości religijnych, nie tylko jest „w porządku”, ale co więcej, jest celem, do którego należy dążyć, by pomóc tym wyznawcom osiągnąć męczeństwo za ich wiarę. Zgodnie z prawem do nauki tych treści zmuszani są także młodzi chrześcijanie.

Przedstawiony przez agencję Christian Post raport Instytutu Badania Mediów Bliskowschodnich zauważa także, że oficjalne i niezależne media, liderzy rządowi i religijni uczeni usankcjonowali nienawiść wobec mniejszości religijnych i sam już termin „mniejszość” jest postrzegany w negatywnym kontekście. Co więcej, w Pakistanie dochodzi obecnie do regularnych ataków na niemuzułmańskich Pakistańczyków, a także na tych muzułmanów, którzy nie są uważani przez sunnitów za prawdziwych wyznawców Allaha.

„W wyniku takiej legitymizacji nienawiści przez podręczniki szkolne, przemówienia rządzących polityków, kazania w meczetach i kongregacji religijnych, rośnie liczba prześladowań pakistańskich chrześcijan, hinduistów, szyitów” – czytamy w raporcie.

Podręczniki te umacniają w Pakistanie islamski trend promowania nienawiści i idei dżihadu wobec chrześcijan wśród dzieci już od najmłodszych lat. „W całej historii Pakistanu, od swojego powstania w 1947 roku, mowa nienawiści wobec niemuzułmanów jest normalnym zjawiskiem w społeczeństwie pakistańskim” – czytamy w raporcie.

Jak mówi cytowany przez Christian Post ks. abp Joseph Coutts, ordynariusz Karaczi i przewodniczący Episkopatu Pakistanu, chrześcijanie w tym kraju żyją pod nieustanną presją konwersji na islam, szczególnie poddawani są jej właśnie młodzi ludzie w szkołach.

Źródło: naszdziennik.pl

Dodaj komentarz