Peter Sutherland / Flickr.com CC

Przedstawiciel ONZ, były Prokurator Generalny Irlandii i były Prezes Banku Goldman Sachs Peter Sutherland nawołuje do otwarcia granic europejskich dla wszystkich, w tym imigrantów ekonomicznych.

Peter Sutherland obecnie specjalny przedstawiciel ONZ do spraw Migracji Międzynarodowej i Rozwoju powiedział, że odmowa przyjęcia wszystkich, którzy chcą żyć w Europie, jest obrazą europejskich wartości, takich jak godność i równość ludzi. Jak twierdzi, imigranci ekonomiczni to „bojownicy o przetrwanie” i przyszłość Europy.

Przemawiając w Berlinie podczas panelu na temat imigracji, Peter Sutherland, specjalny przedstawiciel ONZ Sekretarza Generalnego do Spraw Międzynarodowej Imigracji, stwierdził również, że europejscy przywódcy muszą zająć się populizmem, który stoi w sprzeczności z wartościami Unii Europejskiej. Sutherland powiedział, że UE musi znaleźć rozwiązanie „problemu ksenofobicznego populizmu”, nazywając opór wobec otwarcia granic sprzeczny z wartościami UE, takimi jak godność i równość ludzi.

Sutherland uważa, że UE nie powinna być obwiniana za nie otwieranie bram Europy dla masowej imigracji, ponieważ jest to „wyłączna porażka państw członkowskich, ich rządów”. Peter Sutherland, który swego czasu był najmłodszą osobą kiedykolwiek powołaną do Komisji Europejskiej, zaatakował rządy europejskie, obwiniając je o to, że „grają nacjonalistyczną kartą, będącą pożywką dla populizmu tych, którzy nie wierzą w podstawowe wartości, które mamy”.

Stwierdził, że europejscy przywódcy powinni przestać „robić ceregiele” wokół imigracji. „Teraz jest konieczne” wprowadzenie w czyn europejskich wartości, do których należy otwarcie granic dla imigrantów zarobkowych.

„Nie mówimy tu tylko o uchodźcach. Mówimy o imigrantach ekonomicznych, z których wielu mogłoby być przyszłością, a w chwili obecnej niektórzy są… bojownikami o przetrwanie. Nie wolno odrzucać ich jako nieodpowiednich” – stwierdził.

Sutherland żalił się przy tym, że jego krytycy wypominają mu jego posadę prezesa banku Goldman Sachs (jeden z głównych winowajców wielkiego kryzysu finansowego w 2008 roku), którą piastował przez 25 lat do roku 2015. Z tego powodu, jak twierdził, pomniejsza się jego rolę jako głównego organizatora panelu, który umożliwił dyskusję nad tym, jak najlepiej rozwiązać kwestię imigrantów.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza Sutherland powiedział, że media są odpowiedzialne za przeciwdziałanie populizmowi poprzez „przedstawianie faktów w pozytywny sposób”. I dlatego jego zdaniem to właśnie one są „największą porażką w tej debacie. Zamiast osłabiać populizm, który tworzy ksenofobię, wiele organizacji robi coś przeciwnego”.

Trudno wyjaśnić, dlaczego Peter Sutherland wierzy, że masowa imigracja niewykwalifikowanych imigrantów z biednych krajów miałaby być korzystna dla europejskiej gospodarki, gdy fakty sugerują, że są oni poważnym obciążeniem dla ekonomii państw UE. Migranci spoza UE kosztują Wielką Brytanię 17 mld £ rocznie netto, podczas gdy na całym kontynencie stanowią wielokrotnie większą liczbę bezrobotnych niż wśród rdzennych Europejczyków. Dowodem na to są zestawienia danych statystycznych z różnych krajów europejskich. Na przykład, 65 % pozaeuropejskich imigrantów, którzy przybyli do Holandii w 1990 nadal żyje na zasiłkach. Raport Instytutu Badań Polityki Społecznej zwraca uwagę na fakt, że wskaźnik zatrudnienia osób z somalijskich środowisk w Wielkiej Brytanii rzadko przekracza 20%. Prócz tego nijak ma się do rzeczywistości stwierdzenie Sutherlanda, że zasadnicze znaczenie dla Europy ma wiek imigrantów jako czynnik równoważący proces starzenia się populacji Europy.

W grudniu Bank Anglii prognozował, że w najbliższych latach w wyniku automatyzacji połowa miejsc pracy w Wielkiej Brytanii zostanie utracona na rzecz robotów. Dla przykładu, w dalekiej Japonii, mimo starzejącej się i dramatycznie kurczącej liczby ludności, obywatele odrzucili wielokrotne wezwania do masowej migracji w celu „zrównoważenia” wieku populacji kierowane do Japończyków przez międzynarodowe instytucje, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

MFW zauważył, że zagraniczni pracownicy stanowią tylko 0,3 % japońskiej siły roboczej. Nie wspomniał jednak o tym, że w kwietniu tego roku stopa bezrobocia w Japonii wyniosła zaledwie 3,2%, a Japończycy od lat cieszą się jednym z najwyższych standardów życia na świecie.

W 2012 roku Peter Sutherland, stwierdził, że kraje europejskie muszą stać się wielokulturowe „jakkolwiek może być trudno wytłumaczyć to obywatelom tych państw”. Nazywając imigrację „istotną dynamiką dla wzrostu gospodarczego”, powiedział, że UE powinna podważyć homogeniczność jej państw członkowskich. Jako udane tego przykłady wymienił Amerykę Północną, Australię i Nową Zelandię, gdzie ludzie pochodzenia europejskiego wkrótce będą mniejszością.

Zdaniem Sutherlanda jednostka powinna mieć wolność wyboru, co do tego, gdzie chce żyć i to na najbardziej podstawowym poziomie. Dlatego uważa, że UE powinna zaprzestać wyszukiwania „wysoko wykwalifikowanych migrantów” i znieść restrykcje dla nisko wykwalifikowanych. Warto zapamiętać nazwisko Petera Sutherlanda. Od lat jest on obok Georga Sorosa najbardziej wpływowym i aktywnym rzecznikiem wielokulturowego świata bez granic.


breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

119
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
86 Comment threads
33 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
85 Comment authors
lelecygankasialolspisek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hazel
Gość
Hazel

„były prezes banku Goldman Sachs” – i więcej wiedzieć nie trzeba

fqweqwe
Gość
fqweqwe

no, wielki autorytet, iluz to ludzi ze szczytow wladz Goldman zasiadalo na wysokich stolkach w UE ? Chyba bylo kilku – widac jak na dloni ze Ameryka swoimi ludzmi zalatwia tutaj swoje interesy, jestesmy wszyscy zdalnie sterowani ci ludzie sa skrajnie nieodpowiedzialni.

lolo
Gość
lolo

I więcej nie czytałem – zalecam ( z całym szacunkiem dla autora tekstu i jego pracy)

0

Daga
Użytkownik

dobra rada lolo, ja mimo wszystko przeczytalam i mnie szlag trafil

tgb
Gość
tgb

co tu wiecej pisac…..kanalia jakich mało.Przez takie wypowiedzi,wolnosc słowa kogos takiego powinna byc przymusowo i karalnie ograniczona,a on przymusowo zakwaterowany w dzielnicach islamskich.Wtedy bedzie miał okazje przekonywac islamistów do ”wartosci europejskich”…..aha, i własnym majatkiem odpowiadac zautrzymanie i płacenie socjalu, bo ja sie na to nie godzę

VVV
Użytkownik

To sie powinno nazywac goldman sucks

Jerzy
Gość
Jerzy

W wolnym tłumaczeniu – lewacki nierób

Jan
Gość
Jan

Jedz pan do Izraela, przekonywac swoja patetyczna gadka („musicie”, „bojownicy o przetrwanie”, etc.) Zydow do swojego genialnego planu – w koncu Izrael jest blizej Syrii, latwiej bedzie go „ubogacac”. Ojej… nie pojedzie pan… pejsaci z Goldman Sachs zaplacili panu tylko za rozpieprzanie Europy ;). Szkoda tylko, ze Europejczycy (przynajmniej ci… Czytaj więcej »

Chory swiat
Użytkownik

Dokładnie tak ! Trzeba na kazdym kroku obnażać i piętnować lewactwo i NWO ! I jeszcze ta typowo żydowska bezczelna rozkazująca narracja . A paszoł do budy !

fqweqwe
Gość
fqweqwe

tak, tylko my wszyscy o tym wiemy bo to cytujac klasyka oczywista oczywistosc i nikt nie ma zludzen o co mu chodzi ale ludzie z zachodniej Europy sa skrajnie naiwni, oni tego nie wiedza a nie maja sie tego gdzie dowiedziec bo tam jest cenzura … Czytaliscie do czego doprowadzily… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Żydowska morda – to widać od razu

Aleyak
Gość
Aleyak

Dlaczego do niekontrolowanej emigracji nawołują ludzie, którym sądząc po wyglądzie niewiele juz zycia pozostało?

fqweqwe
Gość
fqweqwe

zabezpiecza interesy swojej rodziny

Benek
Gość
Benek

tylko na jak długo z taką bezmyślnością i krótkowzrocznością

myślący
Gość
myślący

A wg mnie bardzo „wyjaśnić, dlaczego Peter Sutherland wierzy, że masowa imigracja niewykwalifikowanych imigrantów z biednych krajów miałaby być korzystna dla europejskiej gospodarki”. Z tego samego powodu, z którego uważał, że jak najbardziej słuszne jest, to co robił jako prezes banku Goldman Sachs, prowadząc de facto świat do największego kryzysu… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

a ja pójdę jeszcze dalej – a zlikwidować ONZ jako organizację bandycką ! Jako zydowską agenturę NWO za pomocą której ( plus MFW ) zydostwo zarządza skutecznie swoim euro-pejskim folwarkiem. Wara wam więc od Polski , TU JEST SPARTA !!!!!

fqweqwe
Gość
fqweqwe

Ta imigracja jest konieczna rzadom UE do tego aby wprowadzic glebokie przemiany ktorych nie da sie wprowadzic w czasach pokoju i ogolnego dobrobytu, tu jest potrzbny/niezbedny element terroru, zastraszenia ludzi inaczej sie tego zrobic nie da, dlatego niezbedna i niezastapiona jest „niewykwalifikowana tzw sila robocza z bliskiego wschodu i tylko… Czytaj więcej »

Pandzia
Gość
Pandzia

Przynajmniej nie skłamał, twierdząc, że imigranci „są przyszłością Europy” i państwa „muszą stać się wielokulturowe, choć może być trudno wytłumaczyć to obywatelom tych państw”. „Muszą” bo grupa wariatów, która dobrała się do władzy, ma taki właśnie plan by wywołać chaos i dokończyć budowę świata ze swoich chorych imaginacji… Swoją drogą… Czytaj więcej »

Viktor
Gość
Viktor

Nie areszt domowy – do ruskiego pierdla na Syberie.

Anna.K
Użytkownik

Jak można tolerować aż takich debili???/ No jak??/Jak chce puszczać muzułmańską dzicz do swojego kraju to niech wpuszcza, to tych wszystkich głupców wysadza w powietrze!!!

fqweqwe
Gość
fqweqwe

Ludzie tacy jak on nie sa glupi, nie dajcie sie nabrac, to wyrachowanie, oni doskonale zdaja sobie sprawe z tego co robia , ten problem nie dotyczy ich, oni zyja sobie bezpiecznie w swoich enklawach i pieniedzy im w zyciu nigdy nie zabraknie , ich dzialania maja do tego doprowadzic

ooeeeoooo
Gość
ooeeeoooo

już nawet nie chce mi się tego komentować… ;).

kowalski
Gość
kowalski

Czy są jeszcze wątpliwości jakie antychrześcijańskie ,antyeuropejskie i antypolskie plemię organizuje,oslania i kieruje muslimski najazd na Europę.I czy to nie gorszy wróg nawet od muslimów?

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

To oczywiste, TO PRAWDZIWY WRÓG !!! Islam to tylko narzędzie. Kto ma wątpliwości to niech poszuka WIELKICH PIENIEDZY , bo to one za wszystkim stoją !!!

fqweqwe
Gość
fqweqwe

Ja mysle ze gorszy bo z muslimami poradzilibysmy sobie sami po prostu izolujac Europe i deportujac radykałów, ale tak, ci ktorzy do tego doprowadzili to sa prawdziwi wyrachowani zwyrodnialcy, znacznie gorsi niz skrajni islamisci. Boje sie ze oni zajebia kraje tj Polska i Wegry ekonomicznie za ten wyłom, to sa… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Obawiam się kolego , że Polska jest i bedzie chroniona przed muślimstwem właśnie przez Żydów. Oni ochronia ją niestety nie dla nas lecz dla siebie. Polska wolna od zarazy , z końcówką Jedwabnego Szlaku , z cichą , nieoficjalna suwerennością wyspową , zarządzana ( zresztą juz od powojnia) przez Żydowskie… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

PS : kasę i władzę już mają od dawna , jakby były wątpliwości. Każdy nasz rząd jak przychodzi czas , wkłada jarmułkę i całuje pierścień z gwiazdą dawida , łacznie z kaczystami. Wszyscy przepraszają za Jedwabne i Kielce , choć w obu przypadkach to były prowokacje , ale co z… Czytaj więcej »

Viktor
Gość
Viktor

Ta KLIKA chce rzadzić calym światem, a WSZYSCY inni ludzie maja być ich NIEWOLNIKAMI (vide: film „Matrix”)

inz de
Gość
inz de

Marian to ty?

Ziutek
Gość
Ziutek

Peter Sutherland (i spółka), Żyd z krwi i kości, pragnie najpierw „wyniszczyć” Narody Świata, aby potem łatwiej było, jego potomkom przejąć władzę nad całym Globem. Ot i to wszystko, o co w tym szaleństwie chodzi. Europa zadłuży się do granic niemożliwości, a Żydzi ostatecznie, prawie bezkrwawo przejmą władzę. Już na… Czytaj więcej »

Matt
Gość
Matt

Stary dziad w cymbergaja czesany (Ha! Ha!) , niech lepiej zajmie sie odkupieniem swoich grzechow jak byl prezesem banku ktore narobilo balaganu w latach 2008. Wszyscy ci co przyczynili sie do kryzysu powinni karnie odpowiadac i siedziec. Niechce tu za bardzo propagowac idee, ale w latach 1930 niejaki A.H. wiedzial… Czytaj więcej »

Lidia
Gość
Lidia

O matko, ale on pier.oli glipoty! Dupe sobie otworz na imigrantow i wtedy pogadamy, czy to bylo warte kasy od Zydow, ktora zgarnales debilu!

fqweqwe
Gość
fqweqwe

Teraz widac jak na dloni ze tu nie chodzi o przyszlosc Europejczyka ale o interesy bardzo wplywowych ludzi, oni chca zarobic na burdelu ktorego narobia w Europie, amerykanskie banki na kredytach nie dajacych sobie rady europejskich gospodarek pod naplywem ludzi ktorzy obciazaja wylacznie socjal ale tez generuja gigantyczne koszty zw… Czytaj więcej »

krzysiek
Gość
krzysiek

ma morde jak tatar dupe

Aaaaa
Gość
Aaaaa

Obyś zdechł razem z Sorosem, przedstawicielu minionej epoki. Świat byłby piękniejszy.

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

To niech se sam indywidualnie do siebie przyjmuje. mason pier……. :-))))

inz de
Gość
inz de

kolejny przedstawiciel Bildberg group…mysla ze zlewaczalymi mediami oglupia media…cale szczescie muslimow naplynelo tak wielu w krotkim czasie ze ludzie doznali szoku i trzezwieja z medialnego letargu. Polacy wytrzezwieli na skutek tasm prawdy chociaz Zdradek Sikorski z zonka i zydowskimi kolegami probuja zaKODowac na nowo. Teraz walka toczy sie o szkopow…lügen… Czytaj więcej »