foto: wikipedia.org CC BY-SA 2.0

Papież poprosił w ostatnim apelu o krzewienie „kultury gościnności i solidarności” z imigrantami oraz zwrócił uwagę na potrzebę większej integracji i szacunku do krajów, które ich przyjmują.

Franciszek skierował swoje przesłanie do dyrekcji włoskiej agencji Ansa, która z partnerami z France Media Monde i Deutsche Welle uruchomiła portal dotyczący migracji. Papież zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi, którzy niosą pomoc ludziom uciekającym przed wojną, terroryzmem i głodem. Wyraził uznanie dla inicjatywy otwarcia portalu Infomigrants.net. Ma nadzieję, że sprzyjać ona będzie integracji imigrantów przy „koniecznym poszanowaniu praw krajów, które ich przyjmują” i jednocześnie „rozbudzi w społeczeństwie odnowione zaangażowanie na rzecz autentycznej kultury gościnności i solidarności”.

„Obecność tylu braci i sióstr, którzy przeżywają tragedię imigracji, jest okazją do rozwoju ludzkiego, spotkania oraz dialogu między kulturami, w perspektywie krzewienia pokoju oraz braterstwa między narodami” – dodał papież. Zapewnił też o swojej „serdecznej bliskości” z instytucjami, stowarzyszeniami oraz jednostkami, które „otwierają się z mądrością na złożone zjawisko migracji poprzez odpowiednie działania przynoszące wsparcie, głosząc świadectwo wartości ludzkich i chrześcijańskich, będących u podstaw cywilizacji europejskiej”.

Głowa Kościoła napisała, że modli się o Bożą opiekę dla wszystkich uciekających z powodu „konfliktów zbrojnych, ataków terrorystycznych, głodu, opresyjnych reżimów”. „Oby ci migranci mogli wszędzie spotkać braci i siostry, którzy podzielą się z nimi chlebem i nadzieją” – stwierdził Franciszek. Nowy europejski portal z informacjami dla tzw. uchodźców redagowany jest od marca w trzech językach: angielskim, arabskim i francuskim w ramach projektu wspieranego przez Komisję Europejską.

źródło: rp.pl/pap

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

122
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
61 Comment threads
61 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
72 Comment authors
Remik71Henohfdfdsxxx-lucyferfuckinbundeskalifat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xyz
Gość
xyz

„Bracia i siostry, którzy przeżywają tragedię imigracji”, to jak rozumiem Francuzi, Belgowie, Niemcy, Szwedzi etc.?
On jest głupszy od jeża.

Archer
Użytkownik

Nie!
On jest latwiej sterowalny niz Mis z Okienka.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Archer Przez szatana i owszem jak to wyszło podczas egzorcyzmu w Brazylii o czym wspomniałem wcześniej. Watykan przyjął co prawda linię obrony, że „szatan jest ojcem kłamstwa” (por. J 8:45), ale ten sam Pan Jezus mówił i dwa razy powtórzył: „poznacie ich po ich owocach” (Mt 7:16,20; BT). Jakie są… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Skandal w Watykanie! Współpracownik papieża organizował homoseksualne orgie w budynku Świętej Inkwizycji Sekretarz wielkiego zwolennika liberalnej reformy kościoła poprzez odpowiednią interpretację adhortacji „Amoris laetitia”, kardynała Francesco Coccopalmerio okazał się homoseksualistą lubującym się w orgie organizowane w Watykanie!! Na dodatek wszystko rozgrywało się w budynku Świętej Inkwizycji! Trudno o lepszy dowód… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Mam nadzieję, że nie dyskryminował wszystkich możliwych płci z LGBTQP, murzynów i ciapatych!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@test24 Na chwilę miałem blokadę internetu. He, he, he… „ORMO” czuwa. Oglądałem właśnie p. Trumpa i p. Dudę na spotkaniu z mediami. No i p. Trump zjechał p. Obamę, że nic nie zrobił przez parę miesięcy mimo, że poinformowano go, że do wyborów mieszają się Rosjanie. He, he, he… wygląda… Czytaj więcej »

Remik71
Użytkownik

….czym sie staje? on czyli KK od pierwszego soboru odszedł daleko od prawdziwej wiary -zmienił Biblie ,przykazania jak i równiez dzień modlenia sie do Boga Chrzescijańskiego -teraz „wierni” modla sie do boga słońca (czyli w niedziele)-tron papieża -odwrócone krzyże,symbole okultystyczne w kosciołach i tak by wymieniac i wymieniac-oczywiscie na wszystko… Czytaj więcej »

Republikanin
Gość
Republikanin

…masz rację – jak Miś z okienka….i pewnego razu powie: „A teraz kochani wierni, pocałujcie mnie w dupę…”… Obecność Franciszka jako papieża jest wynikiem szantażu elit UE wobec Watykanu, a właściwie Banku Watykańskiego…na podstawie ustawy antyterrorystycznej 2002/457/JHA z dn. 2 czerwca 2002 wraz z późniejszymi dodatkami wszystkie banki w UE,… Czytaj więcej »

srallah
Gość
srallah

to jest kurwa bandyta, ktory dobry hajs bierze za niszczenie Europy.

ERer
Gość
ERer

EJ BEZPRZESADY…A CO TY MASZ DO JEZY?TO SYMPATYCZNE ZWIERZATKA

test24
Gość
test24

Nie, bo kradno japka sad

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Co kradną????????Test24…. przetestuj jeszcze raz co kradną jeże!!!!!!

XaX
Gość
XaX

Najgorsze, że dla lewaków jest guru jakimś którego zdanie jest niepodważalne a za najmniejszą krytykę to by pobili. Rozwala i tak już zdegenerowany kościół robiąc wolną drogę dla islamu.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@XaX
Bergoglio to próba dla Kościoła. Ale w historii nie raz Kościół był w kryzysie poczynając od ukrzyżowania Chrystusa. Tak i teraz nastąpi oczyszczenie i odnowa bo „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16:18; BT)

Bielik
Użytkownik

XYZ masz coś do jeży? razz
Kolejny święty pier….enty!

Polak
Gość
Polak

Co on pierdoli,pojebało ich wszystkich

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Polak
Co do pierwszej części Twego zdania to nie mam zastrzeżeń bo to i prawda i zgodnie z Amoris Laetitia – taki trynd mamy teraz w KK – ale czy mógłbyś sprecyzować co się kryje pod słowem „wszystkich”? Nie wiem po prostu czy rzeczywiście swoją poetyką objąłeś wszystkich, których należy.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Zesz qrva – muzulmanie i pokoj. Oplulem sie ze smiechu

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Anahu Yamito
Ja się no może nie oplułem, ale uśmiałem czytając komentarze.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ciąg dalszy bredni i prowadzenia rdzennych Europejczyków prosto pod islamską zagładę przez dzicz obcego lądu!…Jeszcze za mocno się bronimy… Więc trzeba im „pomóc” i musimy się bronić jeszcze mocniej! Jeszcze większy stawiać opór! Pan Franek cyt. „… poprosił w ostatnim apelu o krzewienie „kultury gościnności i solidarności” z imigrantami oraz… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. My ich ugościmy chlebem a oni nas terrorem, mordem etc. i goownem, tak jak ten „Algierczyk truł Brytyjczyków. Dodawał fekalia do jedzenia” Fajna wymiana? Niech w końcu wszyscy zdrajcy i dziczofile poprowadzą swoich do ich naturalnego środowiska – do Afryki! A od nas niech trzymają się z daleka!

Archer
Użytkownik

Good point ‚pojawiam się i znikam’.
Proponuje aby w ramach krzewienia kultury goscinnosci i solidarnosci zatrudnic tego Algierczyka w watykanskiej kuchni.

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Szkoda logicznej rozkminki. Tego człowieka przewerbowali albo coś go opętało. Nie wierzę, że chrześcijański papież nie dostrzegłby agresji i pogardy emitowanej przez tych, których tak admiruje.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Bo to jest wybitny przedstawiciel lewactwa kościelnego, który wyraźnie powiedział, że komunizm jest szczytem chrześcijaństwa co nawet zauważył p. Korwin-Mikke. Ponieważ Europa jest lewacka to i słucha swojego pasterza. Polska jednak trzyma się mimo wszystko myśli katolickiej czemu daje wyraz nie tylko w sprzeciwie wobec bredzenia… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Dużo wskazuje, że szykuje się powrót Józefa Ratzingera.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo cytuję za wolnosc 24 „To wszystko powoduje, że dla wielu hierarchów w kurii, papież jest postrzegany nie jako reformator, ale zagrożenie. Można nawet mówić o pewnej izolacji papieża w Watykanie. Poprzednik papieża Franciszka, papież Benedykt XVI był uważany za wyjątkowego konserwatystę i de facto został zmuszony do abdykacji. Czy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 „Nie dziel skóry na niedźwiedziu”. Bergoglio własnie przygotowuje wszystko do czystek. My byśmy mogli przyjąć do siebie Benedykta XVI i zrobić centrum Katolicyzmu. Ale Benedykt XVI raczej nie zawita. Rzym w tej chwili jest stracony z powodu coraz większego napływu muzułmanów i tego, że aktualnie rozsiada się „ohyda spustoszenia”.… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
„I pytanie: czy mielibyśmy taką sytuację gdyby rządziło PO?”

Też mielibyśmy wizytę w Warszawie, Putina albo Macrona.

Jan
Gość
Jan

Tego lewackiego, zaklamanego pierniczenia Franciszka nie da sie sluchac? Jaki rozwoj? Jaki pokoj? Franciszku – wlacz telewizor, zacznij obserwowac, sluchac, myslec, wyrwij sie z tego zaklamanego, swietoszkowatego matrixa w ktorym zyjesz.

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

HejJan. ..Chyba WYŁĄCZ telewizor..Bo właśnie od włączonego się głupiej..Nic nie widzi tylko brnie z masą..bo przecież mówili w tv ,że wszystko będzie cacy ,mamy się nie bać… Makrelą nam pomoże..Nie!Nie!Nie! I jeszcze raz NIE!!!!!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Królowa Bona
A to zależy w której stacji ekscytują się p. Merkel i „uchodźcami”. Bo ta którą oglądam to akurat pokazuje te sprawy wg. NDIE zwłaszcza w sprawie „uchodźców”.

sharky
Użytkownik

podobno danie takie jak makrela z makaronem powoduje obstrukcję, co można poprzeć przykładem, że nam się europa zesrała…

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@sharky
No, musisz się zdecydować czy obstrukcja czy zesranie… Chociaż wiesz jak się weźmie pod uwagę gadanie „naszego drogiego papieża Franciszka” (jak mówi masoneria) o tym, że Islam jest „religią pokoju” a poziom agresji u wyznawców tej religii jest taki sam jak w chrześcijaństwie to rzeczywiście, pewnie jakoś można to pogodzić…

Archer
Użytkownik

To NDIE ma juz swoj telewizyjny kanal?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Archer Nie wiem czy NDIE ma swój kanał bo takiego logo w programach telewizyjnych nie ma, ale jak oglądam np. „Wiadomości” TVP1 o 19:30 to często wygląda to tak jakbym wchodził na stronę NDIE. Zresztą jest też TVP Info. Najbardziej mi się podoba jak przedstawiciele PO czy Nowoczesnej mogą się… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Masz 100% racji z tą stacją..Zapomniało mi się, że są prawdę mówiące stacje…Po niemiecku to niemożliwe!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Królowa Bona Się dzisiaj ściąłem z wyznawcą TVN-u bo mi powiedział że chrześcijanie też mordowali. To ja mu na to, że naoglądał się TVN-u i że to co u nas jest grzechem u muzułmanów jest ortodoksją. No ale nie załapał i dalej swoje. To go zjechałem i powiedziałem, że sprzedał… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

TVN-owiec. naoglądał się niemieckiej jak już tak pier….i ..Kanały się popi…y. …te we łbie też

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Lolo..Nie próbuj świnie uczyć śpiewać..Stracisz czas i zdenerwujesz świnię!!!!

Archer
Użytkownik

Janie, a co Franciszek w tym telewizorze zobaczy skoro wszystkie programy cenzurowane sa przez eurokomuchow?

Jan
Gość
Jan

Na TVP informuja o tych problemach bez cenzury.

Klaus-Peter
Gość
Klaus-Peter

To taki argentyński głupek co tramwajem jeździł do roboty.

i5-2500k
Użytkownik

I więcej propagandy Franciszka.

kazek
Gość
kazek

Jak większość tutaj nie zgadzam się z tym co mówi Papież ponieważ aby kogoś – a zwłaszcza gościa – szanować najpierw ta osoba MUSI szanować nasze obyczaje, nasze prawo. Innego wyjścia nie ma. Taka osoba musi dostosować się do norm i prawa oraz obyczajów panujących u nas. Jeśli jakiś rząd… Czytaj więcej »

kazek
Gość
kazek

Bardzo bym prosił osobę dającą minusa aby uzasadniła go. Inaczej traktuje to jako zwykły trolling i hejt.

Archer
Użytkownik

To nie ja dalem ten minus ale postaram sie wytlumaczyc.
Wyobraz sobie, ze Twoj wpis przeczytal Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz albo Julia Pitera.
Spodziewalbys sie od nich kwiatow?

kazek
Gość
kazek

Bardzo bym chciał żeby osoby wymienione przez Ciebie czytały ten portal i dawały mi minusa ale wraz z argumentami a nie minus bez jakiejkolwiek dyskusji.

emer
Gość
emer

@ kazek i ADMIN !!!!- dlaczego, jak daję plus to wyskakuje + 1 i – 1 ? !!! Po swoim przykładzie widzę, że te ” – ” są odgórne.

aqw
Użytkownik

@kazek Polska słynie z gościnności i od setek lat przyjmowała gości, mieliśmy pierwszą w świecie usta eo wolności religijnej w tym samym czasie reszta Europy rżnęła się na potęgę w domowych wojnach religijnych ale gościa obowiązują nei tylko prawa ale też obowiązki. Kto obowiązkom gościa uchybia tego z kraju na… Czytaj więcej »

kazek
Gość
kazek

Nic dodać nic ująć.

aqw
Użytkownik

@kazek Ja niestety czy stedy nie jestem fanką JpII. Owszem miał niebagatelne zasługi w walce z komunizmem, ale już jego dręczenie rytu trydenckiego bardzo mnie dziwiło i jego udział w Soborze Watykańskim II

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@kazek Na pewno by nie mówił bo wystarczy przeczytać jego przemówienie do młodych muzułmanów w Casablance w 1985 r. A zaręczam Ci, że nawet gdyby – powtórzę: gdyby – tak się stało, że zacząłby gadać jak Bergoglio to byśmy się sprzeciwili i Janowi Pawłowi II. Ale by tak nie powiedział… Czytaj więcej »

Klaus-Peter
Gość
Klaus-Peter

Ta watykańska Franza nie rozumie bo to idiota komuszy.

Matka wszystkich bomb
Gość
Matka wszystkich bomb

„…Obecność imigrantów to okazja do rozwoju ludzkiego, dialogu i pokoju…” „Mądre” słowa Panie Franciszek! Brawo! I właśnie dokładnie dlatego należy ich kierować bezpośrednio i tylko do krajów tam gdzie wojna i brak rozwoju! Bo przecież w Europie pokój już jest, prawda? Tzn. był, zanim ich tu Pan nagonił! Większego „rozwoju”… Czytaj więcej »

Rysiek
Gość
Rysiek

Ide spac..

bkkkk
Gość
bkkkk

I słusznie. Trzeba zebrać siły.

Tomasz
Gość
Tomasz

Mam wrażenie,że nie dostaje wszystkich informacji co wyprawiają ” ekonomiści”