Qur'anPo styczniowych zamachach i krwawej rzezi w redakcji Charlie Hebdo i morderstwa zakładników w żydowskim supermarkecie w Paryżu gwałtownie wzrosła sprzedaż książek poświęconych islamowi we Francji.

Według informacji agencji informacyjnej AFP w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano trzy razy więcej tego rodzaju książek niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Agencja cytuje Fabrice’a Gershela – dyrektora księgarni Philosophie, który oświadczył: „Francuzi zadają coraz więcej pytań i są coraz mniej zadowoleni z odpowiedzi, jakie znajdują w prasie”. Stwierdził także, że szybko sprzedaje się pełen tekst Koranu, niedawno wydany załącznik ( zapewne tafsir – ogólny komentarz koraniczny ) oraz liczne tłumaczenia tej świętej dla muzułmanów księgi.

źródło: ieshua.org

——————————————–
KOMENTARZ REDAKCJI: Czyżby zamachy okazywały się najskuteczniejszą promocją islamu? Zainteresowanie islamem i Koranem po każdym zamachu, czy to 11. IX 2001 czy w styczniu bieżącego roku w Paryżu, wzrasta kilka razy bardziej niż po ulicznych akcjach panów z DawahMission. W końcu jak stwierdził swego czasu szejk Abdullah Faisal: (…) najlepszą metodą rozprzestrzeniania islamu jest dżihad a nie da’wah. Prorok spędził trzynaście lat w Mekce prowadząc da’wah i tylko sto osób przyjęło islam, ale kiedy powrócił do Mekki z mocą i potęgą militarną, to dwa tysiące ludzi wypowiedziało shahadę ( wyznanie wiary ) jednego dnia.”

Ibn Taymiyahh, który cieszy się szczególnym autorytetem wśród wahhabitów, stwierdził także:
Dżihad przeciwko niewiernym jest najszlachetniejszym z działań”. Ponadto w muzułmańskiej sunnie odnajdujemy jeszcze jeden ciekawy hadis:
„Stanie przez godzinę w szeregach bitewnych jest lepsze niż stanie na modlitwie przez sześćdziesiąt lat.”
( hadis zrelacjonowany przez Ibn Ade od Ibn Asakir Abu Hurayrah 4/6165. Sahih al Jaami Sagheer nr 4305 )

7
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KarbulotHarrySFVqrvionyZiomoja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Harry
Gość
Harry

Może po prostu chcą wiedzieć dlaczego islamiści robią to, co robią?

J
Gość
J

Chyba chodziło o 11. IX 2001 r, nie o 2011 smile

gadzik
Gość
gadzik

nie no ja mysle ze francuzi sa na tyle madrym spoleczenstwem ze chca byc swiadomi z czym maja do czynienia , przeciez kazdy arab ma pewnie z kilka egzemplarzy tego gowna w domu

ja
Gość
ja

Może nie mają co palić w piecach?

VqrvionyZiomo
Gość
VqrvionyZiomo

Może paru żabojadów z jakimiś jajami chce lepiej poznać wroga. Reszta pewnie już ma białe flagi w gotowości, czyta i doszkala się żeby przejść na religię pokoju wierząc, że uda im się ocalić dupy

SF
Gość
SF

No co, w końcu zabrali się za poznawanie wroga.

Karbulot
Użytkownik

„(…) najlepszą metodą rozprzestrzeniania islamu jest dżihad a nie da’wah. Prorok spędził trzynaście lat w Mekce prowadząc da’wah i tylko sto osób przyjęło islam, ale kiedy powrócił do Mekki z mocą i potęgą militarną, to dwa tysiące ludzi wypowiedziało shahadę ( wyznanie wiary ) jednego dnia.” Przemyślmy to. Jakiś pajac… Czytaj więcej »