meczetPodczas konwencji Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) zażądano  podwojenia liczby meczetów w ciągu dwóch lat… Obecne 2200 meczetów to zbyt mało jak na największą społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej – argumentuje Dalil Boubakeur rektor Meczetu Paryskiego.

Coroczna konwencja Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) zrzesza ponad 250 muzułmańskich stowarzyszeń – podczas ostatniego spotkania uczestnicy wnioskowali o szacunek z uwagi na narastającą islamofobię i wzrost przemocy przeciwko muzułmanom. Według prelegentów od ataku na „Charlie Hebdo” odnotowano aż 167 ataków na meczety.

W trakcie zabrał głos Dalil Boubakeur rektor Meczetu Paryskiego i przewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego. „Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić tę liczbę w ciągu dwóch lat” – powiedział. Dodając, że muzułmanów we Francji jest najwięcej z całej Europy Zachodniej. To stwierdzenie zostało skwitowane wielkimi brawami.

„Mamy prawo budować meczety i żaden burmistrz nie powinien sprzeciwiać się temu” – powiedział Amar Lasfar, szef Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF).

Konserwatywny dziennik Le Figaro pisze, że postulat Boubakeura jest „prowokacyjny”. We Francji Boubakeur uchodzi za „umiarkowanego” Jednak obecny rząd niechętny jest aby spełniać te zachcianki.

źródła: telegraph.co.uk / themuslimissue.wordpress.com

11
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
HarryMigestdevilAndrzejWojtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtek
Gość
Wojtek

Dobrze tak francuzom, wyrzucili Chrystusa z kosciolow, to teraz beda mieli allacha i meczety.Wcale ich nie zaluje.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

I wybudowanie tych dodatkowych gniazd terrorystow ma pewnie zmniejszyc „islamofobie”, hahaha

Leeon
Gość
Leeon

Niech rząd Piżoli zgodzi się na to żądanie, ale niech postawi jeden warunek. Za każdy meczet wybudowany we Francji niech powstanie jedna świątynia chrześcijańska, buddyjka lub synagoga w Arabii Saudyjskiej, w którymś z emiratów lub Jemenie.

normalny
Gość
normalny

już przestali prosić? Zaczęli żądać? Czuję, że wojna cywilizacji zacznie się w ciągu kilku najbliższych lat. Europa musi się oczyścić, islam rozpieprza gospodarkę, generuje biedę i propaguje analfabetyzm (zakaz nauki matematyyki przez radyklanych islamistów)

Migest
Gość
Migest

Wojna zaczęła się wtedy, kiedy pierwszy islamista wszedł do Europy.

JKJ
Gość
JKJ

Przechodzą powoli z II do III fazy islamizacji. To kwestia kilku dekad, a takie postulaty będą na porządku dziennym. Sami już pchają sie do parlamentu, aby ustanawiać „prawo”

amper00
Gość
amper00

to jakieś cyrki się dzieją , u siebie palą kościoły a tutaj… francja elegancja

Bebej
Użytkownik

No to jak to jest? Oficjalne ( francuskie)statystyki twierdzą że jest ich niewielu. No to po co im meczety???

devil
Gość
devil

A może za każdego zabitego chrześcijanina wieszać we Francji jednego ciapatego? Szybko się uspokoją.

Harry
Gość
Harry

Jest o 2200 meczetów za dużo. „(…) podczas ostatniego spotkania uczestnicy wnioskowali o szacunek z uwagi na narastającą islamofobię i wzrost przemocy przeciwko muzułmanom” – a nie pomyśleli dlaczego tak się dzieje? Nie pracują, żyją na socjalu, a jeszcze żądają więcej. To im zwolenników raczej nie przysporzy.