Holandia: Imigrant dostał niższy wyrok za gwałt, by mógł uniknąć deportacji

Szukający azylu 38-letni imigrant z Afganistanu zgwałcił niepełnosprawną umysłowo 18-latkę. Sąd wymierzył mu niski wyrok, aby nie mógł być deportowany z Holandii.

Afgańczyk Zaman S. był zatrudniony w supermarkecie, krótko przed zamknięciem 18-letnia niepełnosprawna dziewczyna poprosiła go o plastikową torbę. Jak twierdził Zaman S., był w tym czasie bardzo zajęty i poprosił, żeby chwilę poczekała. Po wyjściu klientów poprosił ją, aby poszła z nim do magazynu. Tam zgwałcił niepełnosprawną 18-latkę.

Dziewczyna zeznała w sądzie, że nie mogła się obronić, ponieważ Afgańczyk był od niej dwa razy większy i silniejszy. Po tym jak ją zgwałcił, dał jej plastikową torbę i wyprowadził ze sklepu. Dziewczyna opowiedziała o wszystkim, gdy wróciła do domu. Afgańczyka aresztowano kilka dni później.

Gwałciciel tłumaczył się, że akt seksualny był za obopólną zgodę oraz, że dziewczyna nie stawiała żadnego oporu. Prokuratura domagała się 2 lat pozbawienia wolności, jednak sąd skazał go na 20 miesięcy więzienia. To minimalny wyrok, jaki w Holandii przewiduje kodeks karny, dzięki temu Afgańczyk będzie mógł uniknąć deportacji.

źródło: nltimes.nl

Dodaj komentarz