fot. pixabay.com

Holenderski profesor Maurice Crul w rozmowie z dziennikiem „Trouw” powiedział, że przy stale rosnącej liczbie migrantów rodowici Holendrzy powinni po prostu przyzwyczaić się do bycia mniejszością.

Crul twierdzi, że w większych miastach w Holandii biali Holendrzy są już mniejszością, a tendencje takie będą widoczne również w mniejszych miastach.

„W Amsterdamie nadszedł już ten czas: tam ta grupa jest mniejszością. Tylko jeden na trzech młodych ludzi w wieku poniżej piętnastu lat ma holenderskie pochodzenie” – powiedział profesor Maurice Crul z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie.

„Jeśli chcesz wiedzieć, jak idzie integracja, musisz także spojrzeć na tę grupę. Kto dostosowuje się do kogo, jeśli nie stanowi już większości? Pierwsi goście byli niewielką grupą imigrantów w dominującej kulturze. Zmieniało się to powoli w drugiej i trzeciej generacji, a teraz integracja działa teraz w dwóch kierunkach. To jest nowa rzeczywistość, z którą skonfrontowana zostanie stara dominująca większość” – wyjaśnił.

Z kolei Niemcy stanowią mniejszość we Frankfurcie nad Menem. Władze miasta się cieszą. „Jesteśmy miastem bez większości, coraz bardziej kolorowym” – cieszy się pełnomocnik miasta ds. integracji Sylvia Weber (SPD).

trouw.nl

64
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
28 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
Sylvia WeberszokmanAnnaAgabiMontezuma Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o