Imam z wiedeńskiego meczetu As-Sunnah wezwał do ustanowienia państwa muzułmańskiego i wprowadzenia prawa szariatu na terytorium Austrii – informuje Kronen Zeitung.

Taśma z jego wystąpieniem w meczecie As-Sunnah, który prowadzi Stowarzyszenie Kulturalne VSC, została przekazana do Prokuratury Wiedeńskiej.

Jego przemówienie było w języku arabskim. Z tłumaczenia na niemiecki wynika, że chce stworzyć w Austrii państwo islamskie i wprowadzić prawo szariatu. Jego przekaz był również skoncentrowany na „niewiernych”.

„Przypuszczam, że w tle tego stowarzyszenia jest niebezpieczne Bractwo Muzułmańskie. Ze względu na radykalną mowę nienawiści rozpowszechniana na Facebooku i YouTube, będziemy informować prokuraturę” – powiedział lokalny polityk Leo Kohlbauer.

„Kazanie wzywa do wprowadzenia szariatu i ustanowienia państwa muzułmańskiego. Te tendencje są niebezpieczne i muszą zostać zniszczone w zarodku” – wyjaśnił ekspert ds. terroryzmu Amer Albayati.

W ubiegłym miesiącu przywódca partii Islam w Belgii wezwał do wprowadzenia „stuprocentowego państwa islamskiego” oraz oddzielny transport publiczny dla kobiet i mężczyzn zgodny z prawem szariatu. Za tę wypowiedź stracił pracę przedsiębiorstwie komunikacji miejskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

58
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
28 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
PrzemekJaromirmikorrAli mowi nieDDR II Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o